Διαφήμιση

Xiaomi Mi WiFi 3 - Xiaomi Router 3 Smart WiFi Repeater 4 Antennas 1167Mbps Dual Band 128MB Flash ROM

    • Review
    • Xiaomi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Δε πειράζει, έφαγα όλο το ιντερνέτ και απ οτι κατάλαβα δεν γίνεται να παίρνω το σήμα του WiFi και να το δίνω σε lan, κρίμα, άλλο ένα προϊόν της xiaomi ήταν κάτω των προσδοκιών...

      Πάμε ξανά σε tp link...
    • παρέλαβα το καινούργιο το 3g.
      Τρομερό μηχάνημα με hardware που μαμαει.

      EDIT: Έχει 1-2 ουσιαστικές διευκολύνσεις για τον απλό χρήστη.

      Αλλα έχει και σημαντικές ελλείψεις.
      Στα γρήγορα ότι θυμάμαι.

      Δεν εχει πολλαπλά ssid.

      Δεν βρήκα κάπου ρυθμίσεις snmp.

      Δε μπορείς να κάνεις το router.. vpn server,.
      Μεγάλη έλλειψη για ένα ΤΟΣΟ δυνατό router.
      Σαν client εχει την ευκολία να περνάνε συγκεκριμένα request η ip μεσα απο το vpn.
      (απο την στιγμη που εχει τέτοια μαγκιά ας βάζανε και ένα δεύτερο ssid να βγαίνει μονο με vpn.. ίσως βέβαια στο μέλλον).

      Δεν βρήκα να έχει guest wifi στους 5. Τι βλακεία είναι αυτή?

      Το qos εχει σημαντικότατες ελλείψεις.
      Νομίζω ότι οι ρυθμίσεις που έχει περισσότερο για bandwidth limit δείχνουν παρά για qos.

      Πήρε update αμέσως χτεσινο κιόλας.
      Δεν δοκίμασα αν μπορεί να κάνει αυτό που είπε ο φίλος από επάνω το οποίο ειναι μεγάλη βλακεία αν δεν γίνετε

      =============== Αυγ 30th 2017, 5:15pm ===============
      Αυτό που ζητάει ο φίλος και δεν γίνετε αν όντως παίζει και στο καινούργιο είναι μα..κια.
      Βασικά τι παλιό τι καινούργιο είναι κάτι απλό και δεν το ενεργοποίησαν

      Ολα αυτά με κάθε επιφύλαξη καθώς μόλις το άνοιξα.

      Πρόκειται για πολύ δυνατο μηχανάκι αλλά πολύ κομμένο σε δυνατότητες.

      Θα δοκιμάσω και την κάλυψη...

      Περιμένω προσθήκες από την xiaomi...
      και αξίζει για προσθήκες γιατι το hardware μαμει..

      =============== Αυγ 31st 2017, 9:22am ===============
      Σημαντικό επίσης είναι ότι δεν μπορεις να συνδέσεις εκτυπωτή usb και να φαίνεται στο δίκτυο.

      Με ενα απλό μηχάνημα γίνετε αυτό πόσο μάλλον με αυτό..

      Μάλλον έχει επιλογή για ad blocking αλλα ζητάει permission απο το mi account.
      Τον λόγο δεν καταλαβαίνω..
    • Διαφήμιση
    • Ο/H acme έγραψε:

      Ο/H spyran έγραψε:

      Χαιρετώ την παρεα. Ειμαι σχετικα νεος στο φορουμ και στα Xiaomi προιοντα. Εχω θεμα και δεν ξερω αν ξερει καποιος να βοηθησει. Εχω το Mi wifi 3 και δουλευει αριστα αλλα καμια συσκευη μου δεν συνδεεται πανω του με ταχυτητα συνδεσης πανω απο 72Mbps (pc, laptop, redmi, mi6) ακομη και στα 5G
      χαμήλωσε το Channel στα 5G. κάποιοι το βάζουν στα 40 εγω το έχω στα 48. δοκίμασε μήπως παιζει ρόλο και δοκίμασε να μετρήσεις όταν είσαι κοντά του με full σήμα.
      Στο 36 το έχω επειδή σε αλλα δεν το βλέπουν αλλού οι συσκευές μου αλλά και δίπλα του ακόμη συνδέομαι στα 72Mbps. Ενώ με το Mi6 συνδέομαι στο wifi του γείτονα 2,4G με 140 και εχει το ρουτερ της εταιρίας
    • Ο/H drdedus έγραψε:

      =============== Αυγ 30th 2017, 5:15pm ===============
      Αυτό που ζητάει ο φίλος και δεν γίνετε αν όντως παίζει και στο καινούργιο είναι μα..κια.
      Βασικά τι παλιό τι καινούργιο είναι κάτι απλό και δεν το ενεργοποίησαν

      Ολα αυτά με κάθε επιφύλαξη καθώς μόλις το άνοιξα.

      Πρόκειται για πολύ δυνατο μηχανάκι αλλά πολύ κομμένο σε δυνατότητες.

      Θα δοκιμάσω και την κάλυψη...



      =============== Αυγ 31st 2017, 9:22am ===============
      Σημαντικό επίσης είναι ότι δεν μπορεις να συνδέσεις εκτυπωτή usb και να φαίνεται στο δίκτυο.
      Δυστυχώς, δεν έχει επιλογή, δεν γίνεται και όπως με ενημέρωσαν στο ξένο φόρουμ δεν νομίζουν να βάλουν...

      Η κάλυψη πο δοκιμές που έκανα είναι μικρότερη του archer v400 που έχω τώρα. Εγώ το πήρα καθαρά για repeater client, κάτι που με απογοήτευσε γτ δεν έχει δυνατότητα...

      Εμένα δεν διαβάζει ούτε το σκληρό με τις ταινίες...
    • Xiaomi Mi WiFi 3 - Xiaomi Router 3 Smart WiFi Repeater 4 Antennas 1167Mbps Dual Band 128MB Flash ROM

      Παιδιά έχω ένα θεματακι. Όλα καλά με το mi router 3. Έχω συνδέσει όλες τις συσκευές μου. Το μόνο θέμα που έχω είναι με ip tv που εχω. Αυτή κάνει authedication από την Mac address και έτσι οπότε το έχω συνδεμένο στο mi router κλειδώνει ενώ στο Vodafone modem router όλα καλά. Υπάρχει καμία λύση ώστε να κλείσω και το wifi του modem ?

      Sent from my Lenovo TAB 2 A10-70F using Tapatalk
    • Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω ένα wifi router απλά έχω μπερδευτεί με το εξής... τι διαφορά έχει η αγγλική έκδοση από το νέο 3g router εκτός από την ταχύτητα του lan? γενικά χρειάζομαι ταχύτητα στο lan γιατί έχω έναν nas δίσκο. Αυτο που με προβληματίζει είναι τα Κινέζικα.... θα μπορώ να το ρυθμίσω? υπάρχει τρόπος να περάσω έστω αγγλικα?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H daksaopoulos έγραψε:

      Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω ένα wifi router απλά έχω μπερδευτεί με το εξής... τι διαφορά έχει η αγγλική έκδοση από το νέο 3g router εκτός από την ταχύτητα του lan? γενικά χρειάζομαι ταχύτητα στο lan γιατί έχω έναν nas δίσκο. Αυτο που με προβληματίζει είναι τα Κινέζικα.... θα μπορώ να το ρυθμίσω? υπάρχει τρόπος να περάσω έστω αγγλικα?
      με το google μετάφραση σελίδας είναι εύκολο έτσι έκανα και εγώ
    • Καλησπέρα, εχω ένα μικρό θεματακι με το mi router 3, στην εφαρμογή κάθε τόσο μου λέει οτι βρέθηκε μια νέα συσκευή και συνέχεια βρίσκει ένα συγκεκριμένο τάμπλετ. Το έχει παρατηρήσει κανεις;

      Sent from my XT1580 using Tapatalk
    • Ο/H Manowar έγραψε:

      Καλησπέρα, εχω ένα μικρό θεματακι με το mi router 3, στην εφαρμογή κάθε τόσο μου λέει οτι βρέθηκε μια νέα συσκευή και συνέχεια βρίσκει ένα συγκεκριμένο τάμπλετ. Το έχει παρατηρήσει κανεις;

      Sent from my XT1580 using Tapatalk
      Ακριβώς έλεγξε τι έχεις συνδεδεμένο. αν δεν μπορείς αποσυνδέσετε ολα και ξανασυνδεσετα έτσι θα δεις ποιο είναι το ταμπλετ μπορεί να είναι κάποιο ξένο προς εσένα (γράψε ακριβώς τι σε γράφει στην εφαρμογή οτι συνδέεται)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H daksaopoulos έγραψε:

      Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω ένα wifi router απλά έχω μπερδευτεί με το εξής... τι διαφορά έχει η αγγλική έκδοση από το νέο 3g router εκτός από την ταχύτητα του lan? γενικά χρειάζομαι ταχύτητα στο lan γιατί έχω έναν nas δίσκο. Αυτο που με προβληματίζει είναι τα Κινέζικα.... θα μπορώ να το ρυθμίσω? υπάρχει τρόπος να περάσω έστω αγγλικα?
      είναι δυνατόν να το συζητάς...
      Υποχρεωτικά το 3g απο την στιγμή που παίζεις με nas αλλά κυρίως γιατί πάρα πολύ σύντομα θα παίξει αναβάθμιση σε vectoring οπότε ανάλογα με την εταιρία που είσαι μπορεί να φτάσεις 300Mbit.
      Απίστευτο λάθος κάνουν όσοι αγοράζουν το παλιό..

      Ένα σενάριο... από άλλο φορουμ

      Η Vodafone μεσω VDSL θα δινει
      30/3, 50/5 και 100/10


      Η WIND μεσω VDSL/G.Fast/xPON θα δινει
      30/3, 50/5, 100/10, 200/20 και 300/30

      Οπότε είναι δυνατόν να.αγοράσει κάποιος σήμερα ρουτερ με 100αρα θύρα wan.. αλλά και lan??


      Ακόμα και 100 να αναβαθμίσει θα είσαι τσιμα τσιμα και θα χάνεις πολύ..