Διαφήμιση
Διαφήμιση

Xiaomi Mi WiFi 3 - Xiaomi Router 3 Smart WiFi Repeater 4 Antennas 1167Mbps Dual Band 128MB Flash ROM

• Review
    • Xiaomi

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών :

Έγινε νέα διανομή των XTRV-7.8.17 & ARΩMA ROM και σας έχουν σταλεί οι σύνδεσμοι για την λήψη τους, στα mail που έχετε δηλώσει στο προφίλ σας.
    Παραδόθηκαν νέες MIUI 9 ROM για συνολικά 15 συσκευές...

Καλό Download...

• Ο/H dimi1982 έγραψε:

Σε πια σελίδα πρέπει να συνδεθώ για να μπω στο Xiaomi router?

Στάλθηκε από το InFocus M808 μου
      Μπες ρυθμίσεις/wifi και βρες την σύνδεση σου. Πάτα το βελάκι και δες τι λέει στην πύλη. Εκεί θα μπεις.
      Διαφήμιση
    • Ο/H maddoctor έγραψε:

Ο/H dimi1982 έγραψε:

Σε πια σελίδα πρέπει να συνδεθώ για να μπω στο Xiaomi router?

Μπες ρυθμίσεις/wifi και βρες την σύνδεση σου. Πάτα το βελάκι και δες τι λέει στην πύλη. Εκεί θα μπεις.

OK το σεταρισα ευχαριστώ!
      Μπήκε και η Dev rom και δουλεύει άψογα.

Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην NasDriver: Επεξεργασία εικόνας ().

• Ο/H maddoctor έγραψε:

Βλέπετε από πάνω το κουτί του Mi Mini Router και από κάτω του WiFi 3. To κουτί έχει πάνω του τα χαρακτηριστικά του ρούτερ, στο πίσω μέρος, στα κινέζικα. Μπροστά βλέπουμε την αναγραφή AC 1200 που σημαίνει ότι υποστηρίζει μέχρι 1167 Mbps με 802.11ac και 300 Mbps χρησιμοποιόντας 802.11n. Στο πίσω μέρος αναγράφονται όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που συναντάμε στην τελευταία σελίδα της εφαρμογής στο κινητό.

Χαρακτηριστικά

2.4G WiFi: 2X2 (support IEEE 802.11N, 300Mbps max)
      5G WiFi: 2X2 (support IEEE 802.11AC, 867Mbps max)

Μια μικρή διόρθωση, τα κάτω πρέπει να είναι τα σωστά...

Επίσης για άλλη μια φορά με απογοήτευσαν με το 100άρι lan, έχω AC σε κινητά και λάπτοπ, και ειδικά από το λάπτοπ το τερματίζω εύκολα στα 10ΜΒ/sec που κάνει bridge με τον υπόλοιπο lan κόσμο... Με gigabit θα χτυπούσε 50+... νταξ πόσο ακατανόητη επιλογή. Φερράρι με ρόδες ποδηλάτου...
      (αυτά στο μινι, δεν το πήρα αυτό, δεν έχει νόημα)
    • Εγώ τι να το κάνω που ανάβει το λαμπάκι αλλά δεν συνδέεται Ούτε το κινητό Ούτε το λάπτοπ επάνω του..πατάω να συνδεθούν και η δεν κάνουν τίποτα Ενώ απο την εφαρμογή χάνετε τελείως το xiaomi μόλις πατήσω να συνδεθω... Έχει κανείς όρεξη να παίξει να του το στείλω

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Πόση μπαταρία είχε πριν αρχίσει να τα κάνει αυτά ? Βάλε την συσκευή σε φορτιστή τοίχου με τουλάχιστον 2Α και άφησέ το για 4-5 ώρες να φορτίσει

Καμία σχέση...μα καμία σχέση ? :D
    • Ο/H lykman έγραψε:

Ο/H maddoctor έγραψε:

Βλέπετε από πάνω το κουτί του Mi Mini Router και από κάτω του WiFi 3. To κουτί έχει πάνω του τα χαρακτηριστικά του ρούτερ, στο πίσω μέρος, στα κινέζικα. Μπροστά βλέπουμε την αναγραφή AC 1200 που σημαίνει ότι υποστηρίζει μέχρι 1167 Mbps με 802.11ac και 300 Mbps χρησιμοποιόντας 802.11n. Στο πίσω μέρος αναγράφονται όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που συναντάμε στην τελευταία σελίδα της εφαρμογής στο κινητό.

Χαρακτηριστικά

Επίσης για άλλη μια φορά με απογοήτευσαν με το 100άρι lan, έχω AC σε κινητά και λάπτοπ, και ειδικά από το λάπτοπ το τερματίζω εύκολα στα 10ΜΒ/sec που κάνει bridge με τον υπόλοιπο lan κόσμο... Με gigabit θα χτυπούσε 50+... νταξ πόσο ακατανόητη επιλογή. Φερράρι με ρόδες ποδηλάτου...
      Εάν δεις όμως στο κινέζικο site, αυτά τα νούμερα δίνουν....

Ο/H tsakinik έγραψε:

Καλησέρα, μια ερώτηση maddoctor το router Mi σε δίκτυα VDSL δουλεύει? Αν ναι η σύνδεσει είναι ίδια? ;)
      Μη ξεχνάμε ότι μιλάμε για ρούτερ, όχι μόντεμ-ρούτερ ;)

Ο/H tsopirs έγραψε:

Εγώ τι να το κάνω που ανάβει το λαμπάκι αλλά δεν συνδέεται Ούτε το κινητό Ούτε το λάπτοπ επάνω του..πατάω να συνδεθούν και η δεν κάνουν τίποτα Ενώ απο την εφαρμογή χάνετε τελείως το xiaomi μόλις πατήσω να συνδεθω... Έχει κανείς όρεξη να παίξει να του το στείλω

Όλα αυτά ασύρματα? Από την εφαρμογή συνδέεσαι πάνω του? Εάν συνδέεσαι, μπες στην εκάστοτε συσκευή και δες μην έχεις πειράξει τίποτα ρυθμίσεις και τα έχεις αποκλείσει. Δοκίμασε και ένα ρεσετ από πίσω. Ενσύρματα δοκίμασες να συνδεθείς?
      Διαφήμιση
    • Ο/H maddoctor έγραψε:

Ο/H lykman έγραψε:

Ο/H maddoctor έγραψε:

Χαρακτηριστικά

προφανώς εννοούν το άθροισμα N+AC, γιατί εδώ: 小米路由器参数-小米商城 τα αναφέρουν σωστά...

(με chrome translate):
      2.4G WiFi2X2 (IEEE 802.11N protocol support rates up to 300Mbps)5G WiFi2X2 (IEEE 802.11AC protocol support rates up to 867Mbps)
    • Ο/H maddoctor έγραψε:

Ο/H lykman έγραψε:

Ο/H maddoctor έγραψε:

Χαρακτηριστικά

Ο/H tsakinik έγραψε:

Καλησέρα, μια ερώτηση maddoctor το router Mi σε δίκτυα VDSL δουλεύει? Αν ναι η σύνδεσει είναι ίδια? ;)
      Μη ξεχνάμε ότι μιλάμε για ρούτερ, όχι μόντεμ-ρούτερ ;)

Ο/H tsopirs έγραψε:

Εγώ τι να το κάνω που ανάβει το λαμπάκι αλλά δεν συνδέεται Ούτε το κινητό Ούτε το λάπτοπ επάνω του..πατάω να συνδεθούν και η δεν κάνουν τίποτα Ενώ απο την εφαρμογή χάνετε τελείως το xiaomi μόλις πατήσω να συνδεθω... Έχει κανείς όρεξη να παίξει να του το στείλω

Όλα αυτά ασύρματα? Από την εφαρμογή συνδέεσαι πάνω του? Εάν συνδέεσαι, μπες στην εκάστοτε συσκευή και δες μην έχεις πειράξει τίποτα ρυθμίσεις και τα έχεις αποκλείσει. Δοκίμασε και ένα ρεσετ από πίσω. Ενσύρματα δοκίμασες να συνδεθείς?

Τι reset τι κοκκινο λαμπάκι Δεν γίνεται τίποτα..Ούτε ενσύρματα δίνει Ούτε ασύρματα συνδέεται επάνω του..προσπάθησα να φλασαρω και άλλη ρομ αλλά δεν τα κατάφερα.

Στάλθηκε από το TbooK 10(E6N5) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ούτε ενσύρματα...περίεργο. Μπλε φωτάκι ανάβει στον ρούτερ? Σαν δίκτυο τον βλέπεις!?
      Διαφήμιση
    • Ναι κανονικά ανάβει μπλε φωτάκι,το δίκτυο το βλέπω αλλά μολις πατήσω να συνδεθώ χάνετε..Η Δεν γίνεται τίποτα.Όταν πατάω το reset πολυ ώρα ανάβει κοκκινο Λαμπάκι και δεν κάνει τίποτα.Αλλιώς ανάβει κίτρινο και μετα μπλε.φαίνεται πλέον σαν Xiaomi κάτι αλλά δεν συνδέεται.Δεν θυμάμαι και τους κωδικούς στο ρούτερ του παρόχου γι να δω μήπως απο εκεί γίνεται κάτι αλλά δεν νομίζω.Παλιά ενσύρματα το είχα και απο εκεί έπαιζε ασύρματα μονο του.Τώρα δεν συνδέεται Ούτε ενσύρματα είτε ασύρματα

• Ο/H tsopirs έγραψε:

Ναι κανονικά ανάβει μπλε φωτάκι,το δίκτυο το βλέπω αλλά μολις πατήσω να συνδεθώ χάνετε..Η Δεν γίνεται τίποτα.Όταν πατάω το reset πολυ ώρα ανάβει κοκκινο Λαμπάκι και δεν κάνει τίποτα.Αλλιώς ανάβει κίτρινο και μετα μπλε.φαίνεται πλέον σαν Xiaomi κάτι αλλά δεν συνδέεται.Δεν θυμάμαι και τους κωδικούς στο ρούτερ του παρόχου γι να δω μήπως απο εκεί γίνεται κάτι αλλά δεν νομίζω.Παλιά ενσύρματα το είχα και απο εκεί έπαιζε ασύρματα μονο του.Τώρα δεν συνδέεται Ούτε ενσύρματα είτε ασύρματα

Ενσύρματα έπρεπε να μπορείς να συνδεθείς πάνω του και να δεις τι γίνεται. Το μόντεμ θα πρέπει να δίνει ip στον ρούτερ, εφόσον έχει συνδεθεί σωστά.