Διαφήμιση

[GTV-6.6.30] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 2/7 02:18)

  • Ολοκληρώθηκε
  • ROM
  • Poll
  • Xiaomi
  • MIUI V8

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Σε reddmi2 μετά από δύο μέρες δουλεύει πολύ καλά, αλλά έχω την εντύπωση πως αδειάζει πολύ γρήγορα η μπαταρία.

    Redmi 2
  • Ο/H trifos έγραψε:

    η 6.6.30 δουλεύει κανονικά σε εσένα; Διόρθωσαν την ρομ;Εκανες μερικά reboot να δεις εαν λειτουργεί η αυτοματη περιστροφή;

    Σε μένα δουλεύει κανονικά δεν έκανα κάτι επιπλέον ;)

    Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην NasDriver: Επεξεργασία φωτογραφιών ().

  • Ο/H Theodore έγραψε:

    Σε reddmi2 μετά από δύο μέρες δουλεύει πολύ καλά, αλλά έχω την εντύπωση πως αδειάζει πολύ γρήγορα η μπαταρία.

    Redmi 2

    Τώρα που σερφάρω με χρήση δεδομένων κινητής και συνδεδεμένο τον φορτιστή παρατηρώ μία σχετική υπερθέρμανση στον επεξεργαστή.

    Redmi 2
  • Διαφήμιση
  • Καλησπέρα, να πω κι εγώ την γνώμη μου. Πολλή καλή ρομ, συγχαρητήρια στα παιδιά. Καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, ελάχιστη θερμοκρασία. Σίγουρα λιγότερο από την προηγούμενη ρομ. Το μόνο που παρουσιάζει σε μένα εδώ και τρεις εκδόσεις είναι ότι το Led ειδοποίησης δεν αναβοσβήνει, παραμένει σταθερό. Είδα ότι δημιουργήθηκε και δε άλλους. Το περίεργο είναι ότι αναβοσβήνει μόνο στο viber. Δεν είναι περίεργο? Αν σκεφτεί κανείς κάτι εκτός από τα κλασσικά που τα έχω δοκιμάσει όλα ας βοηθήσει παρακαλώ. Και πάλι μπράβο στα παιδιά. :D
  • Ο/H than73 έγραψε:

    Καλησπέρα, να πω κι εγώ την γνώμη μου. Πολλή καλή ρομ, συγχαρητήρια στα παιδιά. Καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, ελάχιστη θερμοκρασία. Σίγουρα λιγότερο από την προηγούμενη ρομ. Το μόνο που παρουσιάζει σε μένα εδώ και τρεις εκδόσεις είναι ότι το Led ειδοποίησης δεν αναβοσβήνει, παραμένει σταθερό. Είδα ότι δημιουργήθηκε και δε άλλους. Το περίεργο είναι ότι αναβοσβήνει μόνο στο viber. Δεν είναι περίεργο? Αν σκεφτεί κανείς κάτι εκτός από τα κλασσικά που τα έχω δοκιμάσει όλα ας βοηθήσει παρακαλώ. Και πάλι μπράβο στα παιδιά. :D
    Δοκίμασε να περάσεις ξανά την ROM αφού κάνεις factory reset και χωρίς να επαναφέρεις τα backup από Mi cloud όπως έκανε και ο @Opanos και του λύθηκε το πρόβλημα. Διάβασε τι έγραψε εδώ ;)
  • οταν ανοιγω το πλοηγω για να σερφαρω στο ιντερνετ......
    μολις αρχισω να το κανω μου κλεινει η εφαρμογη.γιατι;;;;αυτο γινοταν και σε προηγουμενη ρομ.
  • Εγω εχω το εξης θεμα.Στις προεπιλογες οριζω πλοηγο τον chrome.Γραφω στην αναζητηση στο google και την αναζητηση την κανει ο πλοηγος της miui.Ξερει κανεις μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση.Πηγα στην V8 Με καθαρη εγκατασταση απο την 6.6.23 και σαυτη με wipe cache and dalvic μαλιστα 2 φορες μπας και διορθωθει η καταναλωση της μπαταριας.
  • Διαφήμιση
  • . Ή ΜΠΑΤΑΡΊΑ ΦΑΊΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ Η ΚΑΙ ΤΡΙΣ ΠΛΉΡΕΣ ΦΌΡΤΙΣΗΣ...
    Official Miui Global Beta Tester

    XTreme Rom Version by Greek Team...

    Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
    Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
  • Mi4c και μετά από εγκατάσταση όλα καλά. Μέχρι το πρώτο reboot που έκανε από μόνο του μετά από 1 μέρα.

    Μετά άρχισαν τα όργανα. Η οθόνη δεν γυρίζει, σήμα πρέπει να ανέβω ταράτσα για να έχω και στις 2 κάρτες, ζεσταίνεται σε σημείο που φοβάσαι μην καείς όταν φορτίζει και είναι πριν το 50%, το Bluetooth γαμιεται κανονικά σε μεταφορά ήχου.
    Η μπαταρία ενώ έδειχνε μια χαρά μετά από το πρώτο Reboot έφαγε 40% σε 30 λεπτά.

    Λέω κάτσε να την ξαναπερασω όπως πάντα με φουλ wipe.

    Τώρα ο επεξεργαστής ζεσταίνεται και όταν το τηλ είναι με την οθόνη σβηστη και εκτός φόρτισης.
    Για μπαταρία θέλει πλέων την ΔΕΗ μόνιμα.

    Λέω κάτσε να πάω σε fastboot να το καθαρίσω εντελώς και να την ξαναδούμε.
    Αμ δε. Μια απο τα ίδια.

    Όσο πάει οι Κινέζοι τα κάνουν και πιο σκ@τ@.
    Πραγματικά έχει γίνει βαρετό το ότι η ίδια ρομ στην ίδιες συσκευές μπορεί να βγάλει εντελώς διαφορετικά προβλήματα.

    Α ναι στης γυναίκας μου το mi4c δουλεύει η ίδια ρομ κανονικότατα.
    Ότι να ναι λέμε. Με τον ίδιο τρόπο, προερχόμενα και τα 2 από την ίδια ρομ, εντελώς αλλά πράγματα.

    Πίσω στην 5.11.26.

    Συνεχίστε την καλή δουλειά παιδιά
  • Μολις την εβαλα και εγω σε Mi Note . Ολα καλα μεχρι στιγμης και πολυ καλη ανταποκριση .
  • Διαφήμιση
  • Ο/H blackm76 έγραψε:

    οταν ανοιγω το πλοηγω για να σερφαρω στο ιντερνετ......
    μολις αρχισω να το κανω μου κλεινει η εφαρμογη.γιατι;;;;αυτο γινοταν και σε προηγουμενη ρομ.
    Επελεξε μηχανή αναζήτησης στις ρυθμίσεις του πλοηγου ..
    Δεν έχεις μηχανή αναζήτησης γι'αυτο κλείνει ..