Διαφήμιση

Αναβάθμιση από miui 7 σε 8; [SOLVED]

    • Ολοκληρώθηκε

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αναβάθμιση από miui 7 σε 8; [SOLVED]

      Γειά σας παιδιά, έχω καιρό να ασχοληθώ με το τηλέφωνο, έχω περασμένη την gtv 6.3.17 όπου δεν έχω γενικά προβλήματα, και βλέπω πως έχουμε πάει σε miui 8 πλέον, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως πάει το τηλέφωνο με τη νέα ρομ και χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο για την εγκατάσταση της πάνω από την 7;
      Ευχαριστώ

      Στάλθηκε από το HM 1S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    • Υπάρχει κάποια/κάποιος φίλη/φίλος στην κοινότητα που εγκατέστησε τη Miui V8 stable rom στο αθάνατο Redmi 1S? Ευχαριστώ.
    • Είχα βάλει τη dev και επέστρεψα στην 7stable γιατί μου φάνηκε πως το κινητό σερνόταν.
      Μάλλον όσο ανεβαίνουμε εκδόσεις (αν εξαιρέσεις την αλλαγή απο V5 σε V6 που άναβάθμιζε και το android απο 4.3 σε 4.4.4) τόσο θα αγκομαχάει το γερασμένο κινητάκι μας.

      Τη 8άρα θα την έβαζα σίγουρα μόνο αν περνούσε το Lollipop.
      Ισως να δοκιμάσω καμία CM αλλά το άτιμο το MIUI είναι και όμορφο και φορτωμένο.
    • Διαφήμιση
    • @Astrolabe και @Gousgounis εγώ έχω βάλει την τελευταία stable και έχω root-άρει τη συσκευή και απλά ΠΕΤΑΕΙ! Πάει ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ καλά! Η αλήθεια είναι ότι περίμενα να του πέσει "βαριά" η νέα ρομ, αλλά η συσκευή δεν παίρνει χαμπάρι τίποτα! Μηδέν lags και πάει μια χαρά!
      Να σας πω ότι η εγκατάσταση δεν έγινε με fastboot και απο πάνω η ελληνική κλπ, αλλά έγινε με ΟΛΙΚΟ φορμάτ με το TWRP (wipe και το system και ΟΛΑ τα άλλα...'εμεινε "άδειο κονσερβοκούτι" η συσκευή) και η εγκατάσταση κατευθείαν φλας με την armani_Stable-V8.0.2.0 απο USB OTG στικάκι. Αρχικό το σετάρισμα στα αγγλικά και μετά επιστροφή στα Ελληνικά...
      @Gousgounis κράτα ένα καλό back up και δοκιμάσέ τη και πάλι! Αξίζει το κόπο!
      @Astrolabe την συνιστώ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!
      :thumbsup:

    • γεια σας παιδες,μου δωσανε ενα hm1sw ειχε την 7 επανω αλλα δεν πηγαινε καλα.
      για βοηθηστε πως να βαλω την 8 απο μεσα η με flash ολα αλλαγη?
    • Παιδιά γεια χαρά δοκίμασε κάνεις την νέα Stable V8.1.2 με Android 5.1 πλέον να μας πει κανένα φρέσκο νέο?
      Xiaomi 13
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Astrolabe έγραψε:

      Ευχαριστουμε πολύ για την ενημέρωση. Θα την εγκαταστήσω και θα σας πω εντυπώσεις.
      εκανες κατι με την εγκατασταση γιατι με ενδιαφερει να μας πεις εντυπωσεις οπως ελεγες!!!!!
      Νικητας!!
    • Καλησπέρα και συγγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση μου.
      Την έχω εγκαταστήσει και το ρυζάκι μου δουλεύει άψογα. Δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Τώρα όσο αναφορά για τη μπαταρία, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μιας και η μπαταρία μου είναι 3 ετών οπότε δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση της.
    • τοποθετησα στο παλιο μου redmi 1s και το δουλευει 2ημερες τωρα απροβληματιστα ο πατερας μου em56464 την XTRVbeta1-8.1-Stable 8.1.2.0(KHCCNDI)oλα καλα εως τωρα με πολλα καλουδια και ελευθερο χωρο γυρω στα 472mb!!!

      =============== Ιαν 23rd 2017, 4:08pm ===============
      μετα απο χρηση 3 ημερων ειχαμε αυτην την εμφανιση ενος τυπου μηνυματος που μαλλον λογω XTRV ενεργοποιησε καποιο αισθητηρα η εκανε να εμφανιστη αυτο το μηνυμα :?: παραθετω screenshoot μαλλον εχει να κανει με την τοποθετηση του τηλεφωνου στην τσεπη γιατι εαν το βγαλεις και αμεσως προσπαθησεις να το ανοιξεις βγαινει το μηνυμα εαν περιμενεις καποια λιγα δευτερολεπτα δεν εμφανιζεται(λεω τωρα εγω)καποιος εχει καποια γνωμη στο θεμα; ειναι καποιο προβλημα;λεει οτι μην καλυπτεται την πορτοκαλι πλευρα του τηλεφωνου!!!!
      Images
      • Screenshot_2017-01-21-20-58-51-660_com.miui.securitycenter.png

        137,2 kB, 720×1.280, viewed 109 times
      • Screenshot_2017-01-21-21-01-08-858_com.android.settings.png

        110,75 kB, 720×1.280, viewed 111 times
      • Screenshot_2017-01-21-21-01-33-493_com.android.settings.png

        130,28 kB, 720×1.280, viewed 99 times
      • Screenshot_2017-01-23-10-53-50-816_lockscreen.png

        408,5 kB, 720×1.280, viewed 93 times
      Νικητας!!
    • έχει να κάνει με τον proximity sensor και την ενεργοποίηση της προστασίας από ατυχείς κλήσεις
    • Διαφήμιση
    • Ο/H spirosmeg έγραψε:

      Παιδιά γεια χαρά δοκίμασε κάνεις την νέα Stable V8.1.2 με Android 5.1 πλέον να μας πει κανένα φρέσκο νέο?
      τοποθετησα στο παλιο μου redmi 1s και το δουλευει 2ημερες τωρα απροβληματιστα ο πατερας μου em56464 την XTRVbeta1-8.1-Stable 8.1.2.0(KHCCNDI)oλα καλα εως τωρα με πολλα καλουδια και ελευθερο χωρο γυρω στα 472mb!!! ;) παραθετω και screensaver ποιο πισω στην σελιδα!!!!!ελπιζω να μιλας για το τηλεφωνο που αναφερω!!! :D

      =============== Ιαν 28th 2017, 2:34pm ===============
      νεα δοκιμη στο χαμστερακη του μπαμπα(em56464) ολα καλα παραθετω screenshoot και με χαρα και ευκολια χωρις προβληματα διεγραψα τον chrome...google map...google drive ...hungout...google music και δεν θυμαμαι τι αλλο που ο μπαμπας δεν χρησιμοποιει δουλευει απο προχθες απροβληματιστα το μονο εκει που λεει region δεν εχει επιλογη Ελλαδα και στον καιρο στις τοποθεσιες εχει επιλογη τον εντοπισμο ενω η xtrv1 beta stable ειχε επιλογες .....κανενα προβλημα απλα αναφερωκαι παραθετω fhoto!!!!!το τηλεφωνο γρηγορο(για την ηλικια του σφαιρα)και διαθεσημα 412+mb απο 1gb ram!!!!!!!

      =============== Φεβ 2nd 2017, 4:57pm ===============
      ενα θεμα που αντιμετωπιζει το redmi 1s (και ειναι το μονο)ειναι οτι οι λογαριασμοι mi.....google δεν συγχρονιζονται οπως στην xtrv stable beta1 παντα λεει αδυναμια συγχρονισμου η οτι ο συγχρονισμος αντιμετωπιζει καποιο προβλημα θα συγχρονιστη αργοτερα αυτο τωρα 2 καποια λυση; η ειναι κατι με σερβερ κ.λπ.!!!!!!!
      Images
      • Screenshot_2017-01-28-14-07-34-394_com.android.settings.png

        118,18 kB, 720×1.280, viewed 86 times
      • Screenshot_2017-01-28-14-07-47-136_com.android.settings.png

        122,26 kB, 720×1.280, viewed 106 times
      • Screenshot_2017-01-28-14-08-19-211_com.miui.securitycenter.png

        92,8 kB, 720×1.280, viewed 101 times
      • Screenshot_2017-01-28-14-08-30-168_com.miui.securitycenter.png

        98,69 kB, 720×1.280, viewed 98 times
      Νικητας!!