Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Mi Max Pro (Helium)

    • Mi-MAX PRO

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καποιες μικρόπαρατηρησουλες
      Θέλω να σορταρω τις επαφες κατά επώνυμο, αλλα δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση.
      Ή εφαρμογή τηλ, ημερολόγιο και επαφές δεν είναι αυτές της Google
      Gmail εφαρμογή δεν ήταν προεγκατεστημένο
      Έχω πάρει τη θήκη της Nillkin με το στρογγυλο παραθυράκι που βγάζει το ρολοι. Ενώ ή θήκη ειναι γνήσια, έχει πολύ καλή ποιότητα, κατέβασα την εφαρμογή της Nillkin για τη θήκη, έκανα κανονικά Registration, δεν μπορώ να πω ότι δουλεύει τέλεια. Μερικες φορές δεν ανταποκρίνεται άμεσα, άλλες απενεργοποιειται μονγ της, θα της εβαζα βαθμολογία 80℅
      Θα πρόσθετη ότι άλλο θυμάμαι και θα τα αναφέρω.....
      Γενικά ή συσκευή είναι ΤΕΡΑΣ και αισθάνομαι ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ 100℅. Την έχω φορτώσει με όλες τις εφαρμογές που είχα και στο Lenovo Zuk Z1 που φόραγε CM 13.1 και δεν μίλησε πουθενά. Ή Miui ΑΠΑΙΧΤΗ. Θα ανεβασω και Antutu σε λίγο με score 82000+
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • Από επαφές-ρυθμίσεις(παρατεταμένα το κάτω αριστερό πλήκτρο)-προβολή προτιμήσεων και επιλογές εμφάνισης δεν μπορείς να το κάνεις;
      Ότι θέλεις να εγκαταστήσεις ....playstore..


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Από επαφές-ρυθμίσεις(παρατεταμένα το κάτω αριστερό πλήκτρο)-προβολή προτιμήσεων και επιλογές εμφάνισης δεν μπορείς να το κάνεις;
      Ότι θέλεις να εγκαταστήσεις ....playstore..
      Σωστος, απείχα πολύ καιρό απο Miui και τα είχα ξεχάσει...... ΤΗΝΧ
      Να και ενα Screenshot απο το Antutu

      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • Διαφήμιση
    • Εβαλα σημερα τη διορθωμενη 6.8.11 μεσω της εφαρμογης Αναβαθμιση ......
      Δυστυχως δεν την περασε και με βαζει συνεχεια στο TWRP !!!!!!!! Ακομα και μετα απο Reboot ....
      Δοκιμαζω και ξεχωριστα μεσω TWRP κατευθειαν αλλα μαλλον ...... ΔΕΝ ..... ?(
      Θα σας πω σε λιγο αποτελεσματα ......... 8|
      Δεν μπορει κατι παιζει. Και δεν εκανα λαλακια, μια και δεν ειναι η πρωτη φορα που κανω αναβαθμιση ROM ειτε μεσω Updater, είτε μέσω TWRP !!! :?
      Edit : Τελικα την περασε. Δεν ξερω γιατι εκανε ολα αυτα τα κολπα .......
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • Τέλος καλό όλα καλά... :thumbsup:
      Μερικές φορές οι συσκευές παίρνουν "ανάποδες" χωρίς προφανή λόγο... :lol:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ναι Δημητρη, δεν υπαρχει εξηγηση .......
      Δεν προχωρουσε το φλασαρισμα για καποιον ανεξηγητο λογο :huh:
      Τεσπα, ας ελπισουμε ολα καλα. ΤΗΝΧ !!!! :thumbsup:
      Edit : Κατι που παρατηρησα τωρα που επεστρεψα στα Xiaomi ...... Μετα απο την αναβαθμιση Rom, το αρχειο zip χανεται απο την τοποθεσια που το ειχαμε βαλει. Ξερουμε τι γινεται ? Μου φανηκε παραξενο ..... ?(
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • Αν φλασάρεις μέσω updater το ζιπ σβήνεται (απ ότι έχω καταλάβει).
      Δεν το χω κάνει ποτέ και δεν είμαι σίγουρος ...
      Μέσω twrp δεν κάνει κάτι τέτοιο.


    • Διαφήμιση
    • Την επομενη ROM θ την περασω μεσω TWRP για να δω τι παιζει ......
      Στο Lenovo Zuk Z1 που περνουσα καθε μερα τις Nightlies μεσω TWRP το αρχειο παρεμενε εκει οπου το ειχες αφησει ....
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • Εμένα μου έκανε κάτι κόλπα και με το twrp σήμερα και τελικά την πέρασα μέσω εντολών adb, με τον ανάλογο οδηγό που υπάρχει

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Πριν απο λίγο μου έκανε ένα restart χωρίς λόγο. Δεν ξέρω γιατί....... Τι να πω ........ Τεσπα ....
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • Και εμένα μου έκανε ένα εχθές, το παράξενο είναι ότι ενώ όταν άνοιξε ζήτησε pin και κωδικό ασφαλείας, μόλις τα έδωσα και άνοιξε το τηλ είχε κρατήσει και ότι έτρεχε στο παρασκήνιο πριν το restart

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H matsakonas έγραψε:

      Και εμένα μου έκανε ένα εχθές, το παράξενο είναι ότι ενώ όταν άνοιξε ζήτησε pin και κωδικό ασφαλείας, μόλις τα έδωσα και άνοιξε το τηλ είχε κρατήσει και ότι έτρεχε στο παρασκήνιο πριν το restart

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ετσι ακριβως !!!!
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net