Διαφήμιση

[GTV-6.6.16/17] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 20/6 15:20)

  • Ολοκληρώθηκε
  • ROM
  • Poll
  • MIUI V8

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H gkalen έγραψε:

    @NasDriver
    Δεν ξέρω σε ποιες συσκευές μπορεί να συμβαίνει αυτό που λες με το error7 ...
    Προσωπικά και στις δύο συσκευές που έχω , στο Kenzo ενός φίλου , σε δύο redmi3 ακόμα που έχω φτιάξει σε άλλα δύο παιδιά και σε ένα RN2 που βαλαμε Twrp τηλεφωνικα με ενα χρήστη του φόρουμ , ποτέ δεν έχω κάνει swipe to modify system partition στο Twrp , στις 6 αυτές συσκευές που ανεφερα έχουμε πατήσει το "read only".
    Κανένας από μας και στις 6 συσκευές δεν είχε ποτέ error7 στο Twrp , όλα μας τα φλασαρισματα γίνονται χωρίς προβλήματα ή error7 ...

    Απ'οσο ξέρω , error7 μπορεί να προκληθεί από λάθος σε κάποιες γραμμές "asserts...." στο updater.script , από λάθος update.binary , από corrupted zip , από λάθος στο target model numper του updater.script σε σχέση με το build.prop , από κάποια γραμμή mount στο updater.script ή ακόμα και αν εχεις κάνει modify system partition ....
    Δεν είναι κάτι συγκεκριμένο το error7 δηλαδή , όπως το error6 ας πούμε που είναι τυπογραφικό λάθος στο updater.script .
    Μπορεί να προκληθεί από διάφορες αιτίες δηλαδή ..
    Σε κάποιες περιπτώσεις έχει λυθεί και με ένα απλό reboot/ recovery ..
    Είναι το πιο ρημαδιασμενο error , ποτέ δεν είσαι σίγουρος τι μπορεί να φταίει .
    Σε δικές μου περιπτώσεις error7 με άλλες συσκευές ( σε xiaomi όπως είπα δεν μου'χει τύχει ακόμα ) , το πρόβλημα ήταν στο update.binary ή στα asserts στο updater.script αν φλασαρα με CWM recovery.
    Κακος το έκανα? Ποτέ δέν είχα πρόβλημα οποιουδήποτε error... απλά άκουσα την συμβουλή του Nas τώρα τι κάνω? Γιωργο βρηκες χρόνο να δεις αυτό που σου είχα στείλει? Κατέβασα το app redmi note 2 tool του τύπου από το xda-developers και περιμένω να δω κάποιο αποτέλεσμα... όσο αναφορά την ρομ σου Γιωργο θα δω πως πάει και θα σε ενυμερωσω ... από μπαταρία βασικά γιατί τα υπόλοιπα βλέπω πάνε καλά, πιστεύω ότι πρέπει να στρώσει ή ρομ για να φανεί γιατί βλέπω υπηρεσίες google καταναλώνουν υψηλά ποσοστά μπαταρίας ξεκινώντας από 90% και συνεχώς πέφτουν... οπότε διαπιστωνω ότι θα πέσουν πολύ γιατί θυμάμαι ότι ήταν σε ασήμαντα ποσοστά με άλλες ρομ όταν είχαν καθίσει... τώρα διαβάζοντας πολλούς που είχαν θέμα κατανάλωσης από android και android system είναι από την αρχή σε μικρά ποσοστά και τα δύο μαζί της τάξης του 14% οπότε ακούω την γνώμη σου...
  • @LeonTsi
    Λεωνιδα δεν πειράζει που επέλεξεs το swipe to modify system partition .
    Έκανα την αναφορά μόνο και μόνο για να σας πω ότι και το read only να έχετε πατήσει δεν είναι αυτό το πρόβλημα με το error7 ..
    Απλά , εγώ προτιμώ να παταω read only αντί για swipe to modify system partition ..

    Για το άλλο , σήμερα το βράδυ θα το δω..
    Μετά από κανά δύο φορτίσεις πες μου ξανά αν έχεις ακόμα τα πρόβληματα με τη μπαταρία όπως στην αρχή..
  • Διαφήμιση