Διαφήμιση

Mi Band 2: The New Successor!

    • Review

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H nivaz έγραψε:

      Με πρόλαβε ο kodorevi8ulis... Ναι ρε συ για το κανονικό το Amazfit το ξέρω το έχω δει! Ωραίο αλλά ακριβό για μένα (αυτή την στιγμή τουλάχιστον)! Σκέφτομαι για το mi band 2 και επειδή είδα αυτό το Amazfit που λέω και είναι στα κυβικά του mi band 2 γιαυτό ρώτησα μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω γιατί από specs όπως είπα φαίνονται ίδια. Μόνο στην όψη διαφέρουν λίγο και στην τιμή και δεν μου φαίνεται να έχει νόημα να πας σε αυτό εκτός και αν αρέσει σε κάποιον περισσότερο από αισθητικής άποψης... @kodorevi8ulis γνωρίζεις κάτι παραπάνω φίλε?
      δε το έψαξα ιδιαίτερα γιατί δεν είναι δα (τουλάχιστον έτσι το βλέπω) τόσο ουάου σε σχέση με το mi band
      αν είχε κι άλλα καλούδια (π.χ. πίεση / sp02 ) τότε θα το κοιτούσα

      τώρα απλά μου φαίνεται τζάμπα λεφτά γιατί
      α) ίσως βγει mi band 3 μέσα στο καλοκαίρι (θεωρητικά πάντα , εκτός αν δε βγάλουν γιατί πουλάει σα ζεστό ψωμί ακόμα το 2)
      β) αρκετά ακριβό σε σχέση με το 2
      γ) και βασικότερο , υποθέτω δεν λειτουργεί με το mi fit οπότε σκέψου ένα mi band 2 το 2016 τέτοια εποχή , δηλαδή περίιιιιιμενεεεε μπας και βγει κάποιο έξτρα αππ , περίμενε μπαααας κι έρθει κάποιo update που θα προστεθούν πράγματα κ.ο.κ.

      και να το πω πιο απλά

      το arc είναι το band 2 που άφησε η xiaomi να βγάλει η huami :)
      (μάλλον λάθος είναι το να το λέμε xiaomi amazfit arc , καθαρά της huami πρέπει να είναι)

      (χωρίς να το έχω ψάξει το θέμα , γνώμη μου προσωπική) η huami έβγαλε το mi band 2 με βάση την xiaomi (π.χ. τιμή , ίσως και specs) , στο site της huami δεν υπάρχει αναφορά για το mi band γιατί θεωρείται ότι είναι της xiaomi , άρα βγάζει το arc για να έχει κι αυτή ένα αντίστοιχο προϊόν να πουλάει
      επίσης έβγαλε και ένα άλλο , πολύ καλύτερο (μέχρι και ecg έχει) αλλά και διπλάσια τιμή από το ARC
      στα μαγαζιά βέβαια το αποκαλούν αυτό Xiaomi AMAZFIT Heart Rate Smartband
    • Είμαι κάτοχος mi band 2 και redmi note 2.
      Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το band.

      Αντιμετωπίζω όμως πρόβλημα συχνών αποσυνδέσεων. Χωρίς να υπάρχει κάποιο pattern,μία με δύο φορές την ημέρα το κινητό χάνει την σύνδεσή του με το band. O πιό εύκολος τρόπος να την ξαναβρεί είναι να κλείσω και να ξανανοίξω το bluetooth του κινητού.

      Εδω διαβάσει διάφορα σχόλια και λύσεις, έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω πλήρως το αυτόματο κλείσιμο των εφαρμογών και υπηρεσιών παρασκηνίου, λύση δεν έχω βρεί.

      Το έχετε αντιμετωπίσει;
      Υπάρχει λύση;
    • Ο/H iziogas έγραψε:

      Είμαι κάτοχος mi band 2 και redmi note 2.
      Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το band.

      Αντιμετωπίζω όμως πρόβλημα συχνών αποσυνδέσεων. Χωρίς να υπάρχει κάποιο pattern,μία με δύο φορές την ημέρα το κινητό χάνει την σύνδεσή του με το band. O πιό εύκολος τρόπος να την ξαναβρεί είναι να κλείσω και να ξανανοίξω το bluetooth του κινητού.

      Εδω διαβάσει διάφορα σχόλια και λύσεις, έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω πλήρως το αυτόματο κλείσιμο των εφαρμογών και υπηρεσιών παρασκηνίου, λύση δεν έχω βρεί.

      Το έχετε αντιμετωπίσει;
      Υπάρχει λύση;
      Κοίτα εάν φταίει η ρομ του κινητού.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H iziogas έγραψε:

      Είμαι κάτοχος mi band 2 και redmi note 2.
      Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το band.

      Αντιμετωπίζω όμως πρόβλημα συχνών αποσυνδέσεων. Χωρίς να υπάρχει κάποιο pattern,μία με δύο φορές την ημέρα το κινητό χάνει την σύνδεσή του με το band. O πιό εύκολος τρόπος να την ξαναβρεί είναι να κλείσω και να ξανανοίξω το bluetooth του κινητού.

      Εδω διαβάσει διάφορα σχόλια και λύσεις, έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω πλήρως το αυτόματο κλείσιμο των εφαρμογών και υπηρεσιών παρασκηνίου, λύση δεν έχω βρεί.

      Το έχετε αντιμετωπίσει;
      Υπάρχει λύση;
      υποθέτω έχεις "κλειδωμένο" το app για να μη κλείνει μόνο του
      αν ναι , δε ξέρω ,μήπως γενικά γεμίζει τελείως η μνήμη ; (π.χ. έχεις facebook / messenger και παρόμοια app να τρέχουν ;)
    • Ο/H kodorevi8ulis έγραψε:

      υποθέτω έχεις "κλειδωμένο" το app για να μη κλείνει μόνο τουαν ναι , δε ξέρω ,μήπως γενικά γεμίζει τελείως η μνήμη ; (π.χ. έχεις facebook / messenger και παρόμοια app να τρέχουν ;)
      Δεν παίζει κανένα ρόλο αυτό. Συνήθως είναι bug της ρομ αναφορικά με το ΒΤ. Μπορώ να σου προτείνω κάτι να δοκιμάσεις, αλλά είναι λίγο δραστικό και "κομπλάρει" το κινητό μετά...
    • Ο/H newsformobiles έγραψε:

      Ο/H kodorevi8ulis έγραψε:

      υποθέτω έχεις "κλειδωμένο" το app για να μη κλείνει μόνο τουαν ναι , δε ξέρω ,μήπως γενικά γεμίζει τελείως η μνήμη ; (π.χ. έχεις facebook / messenger και παρόμοια app να τρέχουν ;)
      Δεν παίζει κανένα ρόλο αυτό. Συνήθως είναι bug της ρομ αναφορικά με το ΒΤ. Μπορώ να σου προτείνω κάτι να δοκιμάσεις, αλλά είναι λίγο δραστικό και "κομπλάρει" το κινητό μετά...


      Για πες. Έχω άλλο κινητό κι άλλη Ρομ βέβαια αλλά επειδή δε βρίσκω με τίποτα λύση με τις αποσυνδέσεις διατίθεμαι να δοκιμάσω τα πάντα
    • Ο/H achkap έγραψε:


      Για πες. Έχω άλλο κινητό κι άλλη Ρομ βέβαια αλλά επειδή δε βρίσκω με τίποτα λύση με τις αποσυνδέσεις διατίθεμαι να δοκιμάσω τα πάντα
      Δεν είναι σίγουρο ότι θα πιάσει, αλλά θα σου καθαρίσει το bluetooth, σαν να του κάνεις reset.
      Πας ρυθμίσεις-> εγκαταστημένες εφαρμογές -> Mihome (υπόψιν είναι χωρίς κενό)

      Εκεί πατάς καθαρισμό δεδομένων. Αυτό καθαρίζει τα πάντα του launcher (σβύνει ομαδοποιημένα εικονίδια και τα βάζει χύμα, σβύνει όλες τις αποθηκευμένες συσκευές στο ΒΤ.) Θεωρητικά, μπορεί και να φτιάξει η απώλεια του ΒΤ.
    • Διαφήμιση
    • @newsformobiles
      Υπάρχει το Mi Bluetooth! ;)
      You may think you can fly - but you better not try
    • Καλησπέρα στο φόρουμ..

      Νέος κάτοχος του mi band 2 και εγώ αλλά θα ήθελα να έχει συνεχόμενο heart rate monitor ακόμα και στον ύπνο και να μπορώ να βλέπω τους χτύπους της καρδιάς ή κάποιο history αργότερα..

      Κατέβασα το Mi Heart rate από το PlayStore (αγόρασα το pro με συνεχόμενο tracking για πάνω από 10 λεπτά) δουλεύει αλλά μετά από κάποια ώρα σταματάει και δείχνει το mi band disconnected..

      Έχει κανείς αυτή την εφαρμογή; Του κάνει το ίδιο πρόβλημα;

      Τι χρησιμοποιείτε για συνεχόμενο heart rate monitor;
    • Ο/H swimmer21 έγραψε:

      Καλησπέρα στο φόρουμ..

      Νέος κάτοχος του mi band 2 και εγώ αλλά θα ήθελα να έχει συνεχόμενο heart rate monitor ακόμα και στον ύπνο και να μπορώ να βλέπω τους χτύπους της καρδιάς ή κάποιο history αργότερα..

      Κατέβασα το Mi Heart rate από το PlayStore (αγόρασα το pro με συνεχόμενο tracking για πάνω από 10 λεπτά) δουλεύει αλλά μετά από κάποια ώρα σταματάει και δείχνει το mi band disconnected..

      Έχει κανείς αυτή την εφαρμογή; Του κάνει το ίδιο πρόβλημα;

      Τι χρησιμοποιείτε για συνεχόμενο heart rate monitor;
      Καλορίζικο. Να σου επισημάνω μόνο ότι το mi band 2 δεν είναι holter ρυθμού και δεν πρέπει ν' αντιμετωπίζεται ως έτσι. Εσύ γιατί θέλεις 24ωρη μέτρηση παλμών?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H zt654 έγραψε:

      play store αλλά κατέβασε του γιατρου καλύτερα.

      Που είναι και την ψάχνω

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk