Διαφήμιση

Περι κατανόησης των Xiaomi - Official rom και μη - TWRP - Bootloader κλπ

    • Tips&Tricks

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Θεωρώ lallasgr ότι αυτά που έγραψες παραπάνω (εν θερμώ κατ' εμέ), δε γράφτηκαν προκειμένου όλοι εμείς να βγούμε και να πούμε μπράβο σε όλους αυτούς που ασχολούνται πιο εντατικά με το αντικείμενο (ίσως και λόγω περισσότερων γνώσεων πάνω στο λογισμικό), στην αρχή του κειμένου και στην παράγραφο " Να ξέρετε πάντως πως εδώ είμαστε μια κοινότητα............................ Αν εσείς το βλέπετε σαν τεχνικό τμήμα και τίποτε άλλο καλύτερα να ψάξετε αλλού βοήθεια!" διακρίνω κάποια αγανάκτηση και κάποιον εκνευρισμό, (αν κάνω λάθος ζητώ ειλικρινά συγνώμη), που όμως θα δικαιολογήσω λόγω των "βομβαρδισμών" από ερωτήσεις των "άσχετων" με το αντικείμενο όπως και εγώ.

      "(Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι εδώ και να το καταλάβετε όλοι σας: ................ να δείχνετε την πρέπουσα ευγνωμοσύνη για όλα αυτά που σας παρέχουν και να τους ευχαριστείτε με το παραπάνω για ότι σας προσφέρουν)". Από το λίγο χρονικό διάστημα που παρακολουθώ το site (ομολογώ ότι έχω μείνει κατάπληκτος από την πολύ και καλή δουλειά που έχει γίνει), δε διάβασα κάπου, κάποιον, να μη δείχνει την πρέπουσα ευγνωμοσύνη και να διαμαρτύρεται ότι δεν του συμπεριφέρθηκε κάποιος με την αρμόζουσα συμπεριφορά, νομίζω όμως ότι η αρμόζουσα συμπεριφορά πρέπει να είναι αμοιβαία και από τις δύο (2) πλευρές. Κατά τα λοιπά οι πληροφορίες που γράφτηκαν ήταν πάρα πολύ καλές και κατατοπιστικές για εμένα τουλάχιστον.
      Ευχαριστώ πάντως έτσι και αλλιώς όλους για την προσπάθειά τους.

      Πρόταση : θα μπορούσαν να δημιουργηθούν video που να δείχνουν τα βήματα για τις εγκαταστάσεις των ρομ, παράλληλα με τα κείμενα που ήδη έχουν γραφτεί και εμπλουτίζονται καθημερινά.
    • @PanXan,
      Απλή ενημέρωση είναι, δεν υπάρχει τίποτα προσωπικό με κανέναν. :D
      Όπου μπορούμε όλοι, συντονιστές, developers, απλοί χρήστες, όλοι βοηθάνε όσο μπορούν, παλιοί και νέοι. :thumbsup:
      ΟΜΩΣ, είναι αλήθεια ότι το φόρουμ ΔΕΝ είναι τεχνικό τμήμα αλλά ούτε και αντιπρόσωπος της Xiaomi, απλό fan site είναι. :thumbsup:
      Είναι μια παρεξήγηση που συμβαίνει συχνά, ειδικά με νέους χρήστες ;)


      Ο/H PanXan έγραψε:

      Πρόταση : θα μπορούσαν να δημιουργηθούν video που να δείχνουν τα βήματα για τις εγκαταστάσεις των ρομ, παράλληλα με τα κείμενα που ήδη έχουν γραφτεί και εμπλουτίζονται καθημερινά.
      Ακόμα και η πιο απλή πρόταση βοηθάει και το φόρουμ που όλοι μας πιστεύω λατρεύουμε αλλά και τα μέλη του φόρουμ :thumbsup:
      Αυτό είναι το φόρουμ xiaomi-miui Hellas...ένας για όλους και όλοι για έναν :thumbsup:
    • Διαφήμιση
    • @PanXan καλησπέρα καταρχήν, τα όσα γράφτηκαν να πω ότι δεν γράφτηκαν εν βρασμώ ψυχής μεν αλλά ούτε με κακό ηφος ή κατηγορηματικό για τα μέλη. Από το 2003 έχω υπάρξει ενεργό μέλος σε αρκετές κοινότητες και αρκετές φορές moderator. Έχω δει ακούσει και δεχτεί πολλά ανά φάσεις και διάφορες συμπεριφορές. Σε μιά κοινότητα πάντα υπάρχει και θα συνεχίσει να υπάρχει ένα μικρό ποσοστό αχαριστων. Με τα γραφόμενα απλα θεωρώ ότι είναι ένας τρόπος να φιλτραριστουν και να αποφευχθούν τέτοια περιστατικά. Σε καμία περίπτωση όμως δεν τα γράφω απειλητικα ή από θέση εξουσίας. Αν φάνηκε κάτι τέτοιο ζητώ συγνώμη και αν ενοχλούν θα τα αφαιρεσω. Ελπίζω να κατανοεί το ήθελα να μεταφέρω προς τα έξω και να μην τα περεξηγεις. Ίσως να μπορούν να χρησιμοποιηθουν διαφορετικές εκφράσεις για να βγει ένα πιο κατανοητό νόημα και ευχαρίστως να δεχτώ μιά διορθωμένη πρόταση επί αυτού του θέματος που θεωρώ απαραίτητο να υπαρχει και κυρίως για τα νέα μέλη. Σε καμία περίπτωση πάντως δεν απευθύνεται στην πλειονότητά των μελών που κάνουν αυτή την κοινότητα να είναι εξαιρετικη. :D

      Sent from my Redmi Note 3 Pro
    • Η αφοσίωση και η επιμονή του φίλου @lallasgr είναι εκπληκτική, μέσα σε τέσσερεις μήνες κατάφερε να δώσει τα φώτα του σε αρκετούς νέους αλλά και σε αρκετούς παλιούς. Μου θυμίζει σε πολλά σημεία τον @caeser . Και με εκπληκτικούς οδηγούς, αλλά και με διευκρινίσεις πάνω σε βασικούς όρους, χωρίς την γνώση των οποίων να είναι αδύνατο να προχωρήσει κάποιος αρχάριος στα σύμθετα. Βεβαίως και τα χρήσιμα link για κάθε συσκευή, ρομ, οδηγοί, bootloader ξεκλειδώματα, τα νοικοκύρεψε όλα.
      Μπράβο για ακόμα μια φορά!!
    • @lallasgr σε ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες σου.Σαν νέος Xiaomas διάβασα πολύ προσεκτικά αυτά που έγραψες , μου έλυσαν αρκετές απορίες.
      Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε εσένα και σε όλοι την κοινότητα.


      Proud Member of: Xiaomi-Miui.gr


    • Ο/H lallasgr έγραψε:

      @PanXan καλησπέρα καταρχήν, τα όσα γράφτηκαν να πω ότι δεν γράφτηκαν εν βρασμώ ψυχής μεν αλλά ούτε με κακό ύφος ή κατηγορηματικό για τα μέλη.................. Σε καμία περίπτωση πάντως δεν απευθύνεται στην πλειονότητά των μελών που κάνουν αυτή την κοινότητα να είναι εξαιρετική. :D

      Sent from my Redmi Note 3 Pro
      Με την απάντηση αυτή είμαι καλυμμένος και θεωρώ την όλη "αντιπαράθεση" ως μη γενόμενη, ευχαριστώ και καλή συνέχεια σε όλη την κοινότητα.
    • Διαφήμιση
    • ενα μπραβο ειναι πολυ λιγο σε αυτα που μας προσφετεται
    • Καλησπέρα σε όλους και ειδικά στον φίλο lallasgr που για μία ακόμη απλά ζωγράφισε!,ως χρήστης xiaomi εδώ και λίγο παραπάνω από δυόμισι χρόνια εάν θα ήθελα να συνοψίσω την εμπειρία μου επάνω σε αυτήν την μάρκα κινητών θα έλεγα ότι πολύ δύσκολα θα αλλάξω να πάω σε κάτι άλλο ,και αυτό δεν οφείλεται μόνο στο ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τα κινητά που έχω στην κατοχή μου που δεν είναι λίγα πιστέψτε με ,αλλά πολύ δε περισσότερο σε αυτήν εδώ την κοινότητα που όλα τα παιδιά κάνουν πολύ σοβαρή και μάλλον επαγγελματική δουλειά με τον ίδιο και περισσότερο ζήλο από όταν ήμασταν 1000 έως τώρα που ήμαστε 12000-13000 έχω χάσει το μέτρημα χωρίς να είναι υποχρεωμένοι. Παντού βλέπεις παιδιά που προσπαθούν να βοηθήσουν ο ένας τον άλλον με ευπρέπεια και ήθος, όλοι στην αρχή ήμασταν άσχετοι και όλα μας φαίνονταν βουνό σιγά σιγά μάθαμε και ακόμα μαθαίνουμε .Και όσο υπάρχουν φίλοι όπως εσύ lallasgr τα πράγματα θα είναι πολύ πιο εύκολα για τους νέους και αρχάριους φίλους μας .Σε ευχαριστούμε πολύ συνέχισε έτσι !!

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση