Διαφήμιση

Αγορά τηλεφώνου

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αγορά τηλεφώνου

      Καλημέρα εδώ και λίγο καιρό θέλω να αγοράσω κινητό για αντικατάσταση του LG Spirit 4G.Συνέχεια είμαι στο παρα πέντε για να αγοράσω την έκδοση 3/32Gb αλλά πάντα με σταματάνε κάποια πραγματάκια τα οποία διαβάζω κατά καιρούς στα forum. Κάποιοι αναφέρουν για αδύναμο GPS είναι κάτι το οποίο με απασχολεί για το Spirit πάσχει, φωτογραφική μηχανή άλλοι λένε ότι είναι καλή για τα λεφτά του κινητού και άλλοι ότι ακόμα και με το φως του ήλιου πάσχει. Αυτό που με απασχολεί είναι το μέγεθος γιατί είναι compact λόγω του ότι έχω τη συνήθεια να βάζω το κινητό στη τσέπη+ το μέγεθος της μνήμης και του αποθηκευτικού χώρου. Η αλήθεια είναι ότι αν δεν είχε το πρόβλημα με το gps το Spirit (κάνεις 5χμ και σου βγάζει ότι έχεις κάνει 8,5χμ με ακρίβεια στο GPS Test 10-20μ) πιθανόν να έμενα σε αυτό.Τελικά σαν αγορά αξίζει ή να πάω σε κανά Nexus 5X που είναι λίγο μικρότερο από το G3 ή καλύτερα να πάω στο Μi4c 2/16 ή στο Redmi 3 Pro και να μου μείνουν και 55 ευρουλάκια μηπως πάει κάτι στραβά με το τηλέφωνο; Ευχαριστώ
    • Καταρχάς... για ποια τηλέφωνα ενδιαφέρεσαι?

      Μιλάς για κάποιο στην αρχή αλλά δεν κατάλαβα για ποιο. Μιλάς για το mi4c? Και το λες μεγάλο?

      Αυτά που ακούς για αδύναμο gps κτλ έχουν να κάνουν με Ρομ περισσότερο... Αλλά αυτό είναι επιλογή μας το να βάζουμε dev.

      Δώσε λίγες πληροφορίες τι ψάχνεις και να σου πούμε... Όσο για τα nexus εμένα δεν μου αρέσουν. Καθόλου.

      Μετά λες για το άλλο το mi4c ... με μπέρδεψες. Γράψε καθαρά τι δίνεις και τι ζητάς από ένα κινητό και να σου πούμε τι υπάρχει και μετά ρωτάς τι θέλεις.
    • Καλησπέρα στην αρχή όταν ξεκίνησα να ψάχνω έβλεπα από samsung S5 neo Lg G3 και μετά κατάλαβα όταν τα έπιασα στα χέρια μου ότι το Lg G3 είναι λίγο μεγάλο για μένα και άρχισα να ψάχνομαι από κίνα μεριά και την Xiaomi αρχικά με Redmi 3 Pro και μετά με το Mi4c για το οποίο είμαι έτοιμος να το αγοράσω αλλά πάντα κολάω στα παραπάνω.Για μένα θεωρώ ότι το Mi4c είναι στις ιδανικές διαστάσεις για αυτό το αναφέρω σαν compact. Απλά διστάζω να δώσω τα 220$ για ένα τηλέφωνο το οποίο σαν χαρακτηριστικά μπορεί να είναι καλά αλλά επειδή δεν έχω ξαναπιάσει xiaomi δεν ξέρω τι θα μου βγει. Θέλω να κρατήσει τουλάχιστον δύο χρόνια (αυτό λέμε όλοι και στο τέλος κάθε χρόνο αγοράζουμε τηλεφωνο) για αυτό και θέλω το 3/32, να έχει καλό GPS μια κάμερα αρκετά καλύτερη από το Spirit που είχε πρόβλημα το βράδυ (κιτρίνιζαν οι φωτογραφίες)+ καλή μπαταρία.Το 4G λειτουργεί κανονικά στη Vodafone;.
    • Διαφήμιση
    • Έχω το mi4c, είχα το redmi 2 (πάλι εδώ κοντά μου είναι αλλά όχι σε εμένα), έχω σπίτι μου το note 3 pro και σε γυναίκα φίλου μου το redmi 3 pro, ενώ έχω κολλητό με το note 2.

      Όλα μα όλα τα xiaomi είναι κορυφή. Δεν μπορώ να σου πω πως αγοράζοντας τώρα ένα xiaomi εκτός του Mi5 θα κτυπάς κάτω το τελευταίο samsung ή το τελευταίο i-phone. Σίγουρα είναι και αυτά στην κατηγορία που αναγράφονται (εννοώ τα specs τους).

      Τώρα από όλα όσα είδα... ότι καλύτερο σε ολοκληρομένη κατασκευή είναι το note 3 pro. Το λέω γιατί έχει τα πάντα. Δηλαδή αυτά που λείπουν στο mi4c. Sd, ράδιο και αυτονομία μπαταρίας.

      Κάποια από αυτά τα χαρακτηριστικά υπάρχουν και στο redmi 3 pro. Η αφή του mi4c είναι η καλύτερη. Είναι πιο όμορφο για εμένα, πιο μαζεμένο... όπως το θες αλλά χάνεις αυτά που προείπα.

      Από την άλλη το note 3 pro είναι φουλ πακέτο. Δεν χάνεις τίποτα. Με ξενίζει με τα 1000 όμως η 5μιση οθόνη. Όπως και να το κάνεις ... είναι διαφορά.

      Από την άλλη αν θες τέρας μπαταρίας το redmi 3 pro είναι μπροστά από όλα.

      Αλλά σε καμία περίπτωση, κανένα από όλα αυτά δεν θα σου είναι "αδύνατο". Ψεύτικο. Χωρίς updates. Χωρίς support. Χωρίς να σου εξηγήσει κάποιος γιατί σου κάνει το χ και το ψ.

      Είναι πραγματικά στολίδια και σου τα συστήνω με τα 1000. Τωρά το ποιο θα πάρεις εσύ ξέρεις.
    • Διαφήμιση
    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Από Gps πως πάει αναφέρομαι κυρίως στο Mi4c γιατί το χρησιμοποιώ στις αθλητικές εφαρμογές sports-tracker όπου εκεί το Spirit με έχει απογοητεύσει , κλείδωμα ουσιαστικά μόνο χρήση δεδομένων και ακρίβεια από 15μ στην καλύτερη περίπτωση και πάνω ουσιαστικα βλέπω συνέχεια Ζ και S στις διαδρομές.Από μπαταρία ξέρω ότι είναι αρκετά καλή όπως και το Spirit η οποία με ελάχιστη χρήση μπορεί να κρατήσει και 5 ημέρες. Παράλληλα ενδιαφέρομαι να το αγοράσω από το Vickmail και θα ζητήσω η συκευή να είναι με την τελευραία Official English και Chinese και να μου αφαιρέσουν ότι κινέζικο μπορούν +προσθήκη google play. Η ρομ αυτή είναι developer ή stable?
    • Ο/H fragsp έγραψε:

      Από Gps πως πάει αναφέρομαι κυρίως στο Mi4c γιατί το χρησιμοποιώ στις αθλητικές εφαρμογές sports-tracker όπου εκεί το Spirit με έχει απογοητεύσει , κλείδωμα ουσιαστικά μόνο χρήση δεδομένων και ακρίβεια από 15μ στην καλύτερη περίπτωση και πάνω ουσιαστικα βλέπω συνέχεια Ζ και S στις διαδρομές.Από μπαταρία ξέρω ότι είναι αρκετά καλή όπως και το Spirit η οποία με ελάχιστη χρήση μπορεί να κρατήσει και 5 ημέρες. Παράλληλα ενδιαφέρομαι να το αγοράσω από το Vickmail και θα ζητήσω η συκευή να είναι με την τελευραία Official English και Chinese και να μου αφαιρέσουν ότι κινέζικο μπορούν +προσθήκη google play. Η ρομ αυτή είναι developer ή stable?
      Το δοκίμασα με διάφορα προγράμματα και εγώ σε τροχάδι μέσα σε Πάρκα μεγάλα. Η αλήθεια ότι είχε φορές που μου έδειξε ότι περνούσα από γραμμές που δεν γινόταν να περάσω. Αλλά αυτό νομίζω ήταν στις Ρομ γιατί μετά φτιάχτηκε. Τώρα για το κάθε πόσο ανανεώνεται ένα gps δεν γνωρίζω... Αλλά έχω και ρολόι με pedometer που χρησιμοποιώ τα πρωινά και μου μετράει τα βήματα μου η αλήθεια ανανεώνει κάθε 10-15 βήματα... άρα σε χρόνο υπολόγισε.

      Τώρα στο θέμα μπαταρίας.... Μην περιμένεις πολλά. Όπως σου έχω πει η αυτονομία του κινητού είναι για 1 μέρα (άντε 1μιση). Αμφιβάλλω αν το αφήσεις σπίτι σου και έρθεις μετά από 5 μέρες (με ανοιχτό wifi και sim) και το βρεις ανοιχτό.
      (αυτό ισχύει μόνο για το mi4c... τα άλλα που κοιτάζεις πετάνε στο θέμα μπαταρίας)

      Στο όσο αφορά μια αγορά, οποιουδήποτε xiaomi, δικαιούσαι να ζητήσεις Chinese ή Global κοκ... Σε όλες όμως υπάρχει η επιλογή Stable ή Developer. Άποψη μου/μας πάντα να ζητάς official Chinese developer. Μόλις παραγγείλεις το κινητό κάνεις αίτηση για ξεκλείδωμα, πριν έρθει το κινητό κατεβάζεις ότι χρειάζεσαι και μόλις το παραλάβεις σε 20 λεπτά το έχεις με ελληνική Developer και τελείωσες.

      Αυτό το λέω για όλα τα κινητά xiaomi (που είναι κλειδωμένα εννοείται).

      Ποια είναι κλειδωμένα? Όλα όσα ψάχνεις είναι στην κατηγορία των κλειδωμένων

      Ελπίζω να βοήθησα...

      ΥΓ- Θα σου έλεγα να κοιτάξεις και λίγο πιο σοβαρά το Redmi 3 pro. Σε βλέπω του χρόνου να αλλάζεις κινητό, όπως κάνω και εγώ και καλό θα ήταν να αγοράζεις κάτι που σε 1 χρόνο θα φεύγει εύκολα στην τιμή που το αγόρασες και τώρα είσαι σε τέλειο timing για το Redmi 3 pro. Το mi4c φυσικά περιμένω να πέσει εδώ και μήνες και δεν κουνιέται. Φυσικά αυτό είναι ένα θέμα και το αν θα έχει αγοραστές στην τιμή που λέω είναι άλλο θέμα.

      Ότι άλλο θες ρωτάς
    • καλημερα είμαι κάτοχος mi4c εδώ και περίπου ένα εξάμηνο.Το τηλέφωνο πραγματικά που είμαι ένας χρήστης τελείως έλληνας με την έννοια του να σεφραρω , να πεζω να χαζευω να κάνω λίγα πράγματα σχετικά με την τεχνολογία που έχει το τηλεφωνο μπορώ να σου πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Δεν μου έχει κολλήσει ποτέ , θεωρώ ότι κραταω ότι καλύτερο από θέμα φωτογραφικής , οθόνης ανάλυσης εννοώ σ αυτά τα μεγέθη δεν με έχει πουλήσει ποτέ. Απο μπαταρία εμένα με έχει αρκετά ικανοποιημένο μου πάει χαλαρά μιάμιση μερουλα με μία αν το σκίσω στο σερφ από wifi γιατί από 4g 3g δεν καταναλώνει πολύ ....Από θέμα gps μπορώ να σε πω ότι είναι αρκετά γρήγορο να σε βρει , και έπειτα ανάλογα την εφαρμογή που έχεις να διαχειριστεί το gps ...ελπίζω να εδσα και εγώ ένα στίγμα ώστε να ξέρεις πόσο έχεις μπερδευτεί........ :P Με χίλια θα σου πρότεινα το mi max αλλά δεν πεζει το μέγεθος που σ αρέσει....