Διαφήμιση

Πρόβλημα επεξεργασίας επαφών

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα επεξεργασίας επαφών

      Καλησπέρα σε όλους, αν και πολέμησα με το "θηρίο" :evil: δεν κατόρθωσα να το επιλύσω οπότε απευθύνομαι στους πιο "ψαγμένους" με τη MIUI.

      Το πρόβλημα είναι ότι όσο και να προσπάθησα να επεξεργαστώ τις επαφές μου (τόσο μέσα από τη συσκευή όσο και από το MiPCSuite), αυτές χάνονται και επανέρχονται στη πρότερη κατάσταση μετά από επανεκκίνηση του κινητού.

      1. Να αναφέρω ότι η επαφές που πήγα να επεξεργαστώ είναι περασμένες μέσα στην κάρτα SIM.

      2. Η έκδοση MIUI είναι η 7.0 Stable (7.0.16.0.0. LXKCNCI)

      3. Κατά την επεξεργασία ενώ μου γράφει ότι οι αλλαγές που έκανα αποθηκεύτηκαν, μετά την επανεκκίνηση πάπαλα. X(

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.
    • Λοιπόν, μετά από ψάξιμο στο διαδίκτυο και ανακαλύπτοντας την ίδια ερώτηση από πολλούς χρήστες της MIUI η λύση βρέθηκε.

      1. Κατ' αρχήν οι επαφές που βρίσκονται στη SIM δε δέχονται επεξεργασία.

      2. Το πρόβλημα λύνεται ως εξής :

      α. Πατάτε ρυθμίσεις -> Εφαρμογές συστήματος -> Επαφές -> Εισαγωγή/Εξαγωγή επαφών ->Εισαγωγή από κάρτα SIM1 (εγώ διαθέτω μια κάρτα) -> Τηλέφωνο (Μόνο στο τηλέφωνο χωρίς συγχρονισμό).

      β. Τώρα όπως θα διαπιστώσετε στις επαφές υπάρχουν διπλοεγγραφές, οπότε κάνετε την επεξεργασία στις επαφές που δεν γράφουν από κάτω (Κάρτα SIM 1 Επαφές).

      γ. Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία της επεξεργασίας έχετε δύο (2) λύσεις ή διαγράφεται αυτά που είναι της κάρτας SIM χειρωνακτικά ή πατάτε ρυθμίσεις -> Εφαρμογές συστήματος -> Επαφές -> Προβολή προτιμήσεων και απενεργοποιείται το Εμφάνιση επαφών SIM.

      Αυτά και καλές επεξεργασίες.
    • @PanXan γιατί παιδεύεσαι με τη sim. Βάλτες στο google να βρεις την υγειά σου. Δεν χάνονται, και αποθηκεύουν περισσότερα στοιχεία από τη sim που έχει περιορισμό στους χαρακτήρες.

      Redmi Note 2 Rom 7.2.3
    • Διαφήμιση