Διαφήμιση

[GTV-6.5.5] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM. (τελευτ. ενημέρωση 6/5 23:58)

  • Ολοκληρώθηκε
  • ROM
  • Poll

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Μια ερώτηση παιδιά. Για να πάω από 6.4.21 σε 6.5.12 πρέπει να περάσω και τις ενδιαμεσες;

    Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Όχι. Μπορείς να βάλεις αμέσως την τελευταία.
    Xiaomi Mi 9 (Cepheus)- MiUi 11 by Xiaomi-Miui.gr 12.5.6 Stable - TWRP : 3.3.1_25/08/2019 Android 10


    :) Γίνε και εσύ VIP μέλος και βοήθα αυτούς που σε βοηθάνε. :)

    (bell)
    Μπορεί να κάνω λάθος - δες τι λένε και οι άλλοι
    Amazfit Custom WatchFaces
  • Επιτέλους βρήκα τον χρόνο να γράψω τις παρατηρήσεις μου και για την rom 6.5.5 στο Redmi Note 2



    ΘΕΤΙΚΑ:
    1. Μπαταρία: Από αυτήν την ρομ αποφάσισα να απενεργοποιήσω τα δεδομένα 4G για να κάνω κάποιους ελέγχους κατανάλωσης.
    Και κάπου εδώ αρχίζει η ιστορία μας :P
    Με την απενεργοποίηση του δικτύου 4G και επιλογή δικτύου 2G/3G η αυτονομία της μπαταρίας εκτοξεύτηκε κατακόρυφα και η θερμοκρασία της συσκευής έπεσε στα τάρταρα. Ενδεικτικά αναφέρω σε δύσκολες μέρες που δούλεψε αρκετά, διάρκεια μπαταρίας 33 ώρες με 2:48 SOT και υπόλοιπο μπαταρίας 11% + μια μικρή φόρτιση για μεταφορά αρχείων.



    2. Bluetooth: δεν το χρησιμοποίησα σε αυτήν την έκδοση οπότε ουδέν σχόλιο.
    3. Μνήμη, καλύτερη διαχείριση μνήμης ήταν μεταξύ 70%-75%, σε καθαρισμό μνήμης είδα και 45%
    4. Ήχος, καθαρός ήχος χωρίς διακοπές ή παράσιτα με ακουστικά, bluetooth, σκέτο ηχείο όλα καλά
    5. Θερμοκρασία, σε λογικά επίπεδα και λίγο ποιο κάτω από άλλες φορές (παίζει ρόλο και η απενεργοποίηση του 4G)
    6. Κλείδωμα εφαρμογών, δεν παρατήρησα πρόβλημα.


    ΟΥΔΕΤΕΡΑ:
    1. Σήμα κινητής, σταθερό χωρίς μεγάλες αποκλίσεις.
    2. Σήμα WiFi, δεν παρατήρησα προβλήματα.


    ΑΡΝΗΤΙΚΑ:
    1. Κάποιες στιγμές έκλεινε το Wi-Fi.


    Πιστεύω ότι είναι μία από τις καλύτερες developer που έχουν βγει για το Redmi Note 2 :D
    Αυτά από εμένα
  • Διαφήμιση
  • Καλησπέρα κι απο μένα.
    Ηθελα να σχολιάσω για κάποια "θεματάκια" που εντόπισα με την 6.5.5 στο Redmi Note 3pro.
    Αδύναμο (σχεδόν ανύπαρκτο) σήμα wifi με προσθήκη κωδικού.Τσέκαρα στο ίδιο σημείο το κινητό του φίλου μου (ένα παλιό LG) και ήταν στο τέρμα,ενώ το δικό μου μισή γραμμή και μετά δεδομένα κινητής... Επίσεις ,σε καφετέρια που έβαλα το password,προσπαθούσε να μπεί για αρκετή ώρα,αλλά μπήκε μετά απο κανα 15' (κινητά της παρέας μου είχαν μπεί με την πρώτη !!)

    Ένα ακόμα (κομματάκι εκνευριστικό) είναι το οτι με το που εισάγω τα ακουστικά,μου ανοίγει η εφαρμογή μουσικής αυτόματα.

    Το άλλο,κλασσικό πλέον,με τα εικονίδια ειδοποιήσεων στο messenger,που παρόλο που ακολούθησα βήμα βήμα τις οδηγίες παιδιών απ'το φόρουμ,δεν μπόρεσα να λύσω.Μάλλον είναι θέμα Xiaomi φαντάζομαι...
    Σήμερα κατέβασα την νέα ρομ για να δώ κι εδώ τί παίζει...
  • Καλού κακού @Savvasaris αν μπορείς ρίξε του ένα Factory Reset γιατί κάτι δεν φαίνεται καλά και μετά βάλε τη νέα Ρομ να δούμε νέες εντυπώσεις

    Πρώτα όμως φύλαξε τα πράγματα σου στον υπολογιστή (Φωτογραφίες, βίντεο, επαφές κλπ)
  • Παιδιά σε redmi note 3 πως τα πάει σε μπαταρία? Επίσης διορθώθηκε το πρόβλημα με το τριμερησ κλήση που έλεγε κατά την κλήση? Και κάτι τελευταίο, σε σχέση με την τελευταία Ρομ πως τα πάει σε μπαταρία αυτή εδώ? Αν είναι να πάω κατευθείαν στην τελευταία

    Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Διαφήμιση
  • Καλησπέρα

    Πολύ καλή δουλειά παιδία, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

    Ψηφισα και τώρα ετοιμάζομαι να βάλω την νέα.

    Μια ερώτηση μόνο,με τις τελευταιες 3 δεν μου δουλευει το Hotspot.
    Μοιράζω wifi χωρίς Internet όμως... και το δοκιμάζω σε σημεία που το είχα λειτουργήσει και παλαιότερα.
    Υπάρχει κάποιο fix?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.