Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H geozn8 έγραψε:

      Παιδιά καλησπέρα. Έχω κάνει μία 2 πλη παραγγελία την στης 11.11 από bangood. Το ένα δέμα μου ήρθε τέλος Νοεμβρίου το άλλο εδώ και 16 μέρες με pdm ταξιδεύει από 5/12 έχει φύγει από Ολλανδία και ακόμα Ελλάδα πουθενά. Πάμε από Δευτέρα τώρα στης 40+ μέρες και το θέμα είναι ότι είναι δώρο Χριστουγέννων !! Στις πόσες μέρες είναι ασφαλές να κάνω despute στο PayPal ?? Να τους γκρινιάξω απο τώρα ?? :S
      Φίλε μου εάν διαβάσεις στους γενικούς όρους του site δίνει στο shipping ή 60 ή 80 μέρες δεν θυμάμαι καλά οπότε σίγουρα μετά από αυτό το όριο.Σε κάθε περίπτωση μίλα μαζί τους στο live chat πες τους ότι θες τα χρήματα πίσω διότι είναι pdm και έπρεπε το πολύ σε 16 εργάσιμες να είχες παραλάβει και τέτοια Ψιλοεπιθετικα αλλά όχι ακόμη dispute
    • Ο/H akisjes έγραψε:

      Ο/H geozn8 έγραψε:

      Παιδιά καλησπέρα. Έχω κάνει μία 2 πλη παραγγελία την στης 11.11 από bangood. Το ένα δέμα μου ήρθε τέλος Νοεμβρίου το άλλο εδώ και 16 μέρες με pdm ταξιδεύει από 5/12 έχει φύγει από Ολλανδία και ακόμα Ελλάδα πουθενά. Πάμε από Δευτέρα τώρα στης 40+ μέρες και το θέμα είναι ότι είναι δώρο Χριστουγέννων !! Στις πόσες μέρες είναι ασφαλές να κάνω despute στο PayPal ?? Να τους γκρινιάξω απο τώρα ?? :S
      Φίλε μου εάν διαβάσεις στους γενικούς όρους του site δίνει στο shipping ή 60 ή 80 μέρες δεν θυμάμαι καλά οπότε σίγουρα μετά από αυτό το όριο.Σε κάθε περίπτωση μίλα μαζί τους στο live chat πες τους ότι θες τα χρήματα πίσω διότι είναι pdm και έπρεπε το πολύ σε 16 εργάσιμες να είχες παραλάβει και τέτοια Ψιλοεπιθετικα αλλά όχι ακόμη dispute
      Έχω στείλει 2 email και τους εξηγώ ότι το ήθελα για δώρο Χριστουγέννων και πλήρωσα PDM που λέει 6-14 μέρες όχι 44 απλό ταχυδρομείο και θέλω refund.. Τα ΕΛΤΑ που τους ρωτησ λένε δεν είανι Ελλαδα και αν μεχρι την παρασκευη δεν έχει φανει να ζητησω απο τον αποστολέα αίτηση αναζήτησης .. Κάνουν τους Κινέζους απαντάνε περίμενε είναι νορμάλ κλπ κλπ.. Να τους ζητήσω partial έστω ??
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Με Paypal δεν πλήρωσες; Στις 55 ημέρες ενοχλείς , εάν κάνουν τους Κινέζους , κάνεις dispute στις 60 στο Paypal και παίρνεις τα λεφτά σου πίσω. Εσύ Partial πλήρωσες; γιατί να ζητήσεις Partial refund;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H makis1024 έγραψε:

      Με Paypal δεν πλήρωσες; Στις 55 ημέρες ενοχλείς , εάν κάνουν τους Κινέζους , κάνεις dispute στις 60 στο Paypal και παίρνεις τα λεφτά σου πίσω. Εσύ Partial πλήρωσες; γιατί να ζητήσεις Partial refund;
      Στης 55 ενοχλω το μαγαζι εννοεις σωστα ?? Το Pay pal στης 60 θελει dispute η και νωριτερα ?? η βλακεια ειναι οτι πληρωσα εξτρα PDM και shipping insurance καλα κρασια.. κοροιδια φουλ
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Ναι , το pdm το πλήρωσες όμως για δική σου ασφάλεια αποφυγής τελωνείου και το shipping insurance ήταν λάθος διότι έτσι και αλλιώς σε καλύπτει η Paypal.
    • Καλημέρα Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους και χαρούμενα Χριστούγεννα.....

      To allow for the delivery time we have a policy of only making a claim of non-delivery after 60 days for Chinese warehouse orders and 30 days for overseas warehouses*. This allows adequate time for delivery when events beyond our control occur. On some occasions, postal strikes, weather, delays at customs and other events can cause shipping to be slower than estimated.

      Απο το banggood , οπότε μετά τις 60 ημέρες dispute στο paypal Αλήθεια που φαίνεται ότι είναι το πακέτο???
    • Ο/H akisjes έγραψε:

      Απο το banggood , οπότε μετά τις 60 ημέρες dispute στο paypal Αλήθεια που φαίνεται ότι είναι το πακέτο???
      Καλά Χριστούγεννα και από μένα !! Πού δείχνει το πακέτο ?? Στο απυρόβλητο .. χα χα από 5/12 (απο 11/11 με PDM) έχει φύγει από ολλανδια και ακόμη τίποτα.. :shock:
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Σε χειρότερη μοίρα είμαι εγώ , δεν μας τα λέει καλά ο Banggood τώρα τελευταία . Αλλά δεν πειράζει το πολύ να τον σακάσσω στην δεύτερη κίτρινη , τώρα είναι η πρώτη....χρόνια πολλά.
      * Σακκάζω , χωρίζω το αρνάκι από την μαμά , το απογαλακτίζω δηλαδή.
    • Πάντως ενημερωτικά ,το είχα επισημάνει σε παλιότερο μήνυμα, από πέρυσι θυμάμαι-ότι παραγγελία ήτανε κοντά στην black friday και μετά μέχρι και τέλη Δεκεμβρίου τρώγανε μεγάλη καθυστέρηση.Εγω σε pdm πέρυσι 3 μέρες πριν την black friday μου πήρε 55 ημέρες.Νομιζω ότι με των όγκο των δεμάτων είναι αναπόφευκτη η καθυστέρηση
    • Παιδιά με ups από Ευρώπη έχει πάρει κάποιος δέμα ????Πηγαινε σχετικά γρήγορα και έχει 4 ημέρες κολλημένο στην Ιταλία .Capri
    • Διαφήμιση
    • Ο ανιψιός παράγγειλε από Banggood με priority direct mail το Mi9T, κάπου κοντά στη Black Friday και ακόμα δεν το έχει παραλάβει. Του δώσανε tracking number της μορφής CPXXXXXXXXDE! και φέρνει βόλτες στην Γερμανία αφού πέρασε και από Αγγλία! Ξέρει κανείς τι γίνεται;;