Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μην μπερδεύεις την εταιρεία-υπηρεσία μεταφοράς με τον τόπο αποστολής :)
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Μην μπερδεύεις την εταιρεία-υπηρεσία μεταφοράς με τον τόπο αποστολής :)
      Καλησπερα!τα δυο πρωτα γραμματα δεν δηλωνουν τον τυπο υπηρεσιας,και τα δυο τελευταια δεν δειχνουν την χωρα προελευσης εχω την εντυπωση?Πως γινεται να αγορασα απο αποθηκη της Κινας και η χωρα προελευσης να ειναι US?
      Εκτος και αν καταλαβαινω εγω κατι λαθος.
      Οσο αφορα αυτο που μου δειχνει απο 4-7 μεχρι σημερα εχεις να μου πεις κατι πανω σε αυτο?Σου εχει τυχει ποτε σε παραγγελια αυτο το μνμ? :)
      shipped 4-7-19 με τροπο αποστολης standard mail register.Ο αριθμος tracking ειναι της μορφης LY......US ενω το αντικειμενο αποστελλεται απο αποθηκη της Κινας CN!
      • 06 Ιου 2019 10:06Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item. Your item departed a shipping partner facility at 10:06 am on July 6, 2019. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date.. Shipping Partner: USPS / IBU USPS
      • 06 Ιου 2019 02:06Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item
    • Τα δύο τελευταία δείχνουν την χώρα υπαγωγής της ταχυδρομικής Υπηρεσίας που ανήκει το tracking number, GR, NL, CN, US κτλ

      Για τα δύο πρώτα δεν γνωρίζω να σου πω τι ισχύει από θέμα κωδικοποίησης...
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      @makisfz καλημερα, ποια εταιρεία στο παρεδωσε?
      Περιμένω και εγω ενα με ups?royal shipment?απο bangood απο τις 14/6 και τωρα βρισκεται καθοδον απο Πολωνία. Ερχεται κατευθειαν ελλαδα απο Πολωνία ή κανει κανενα τουρ στην ευρωπη πρωτα?
      Εγω το παρακολουθω απο το σαιτ και της ups και της royal.....τωρα ποιος θα το φέρει δεν ξερω.

      Στάλθηκε από το LG-H525n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • @Jordan Nidis η παραδωση εγινε με την DPD.ΑΤ δεν το παρελαβα Ελλαδα αλλα Αυστρια
      Οι τίγρεις της οργής είναι σοφότερες από τα άλογα της μόρφωσης




    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Εμφανίστηκε και το δικό μου από 25/6. Σε μια μέρα είχε customs clearance uk και σήμερα in transit Nysa.

      Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Πάντως το δικό μου ακόμα τίποτα. Από 5/6.

      Στάλθηκε από το 2014813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      @gdy190 καλα ,ουτε Ελλάδα δεν εχει έρθει ακομα?

      Στάλθηκε από το LG-H525n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • RE: Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Ο/H Jordan Nidis έγραψε:

      @gdy190 καλα ,ουτε Ελλάδα δεν εχει έρθει ακομα?

      Στάλθηκε από το LG-H525n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Δυστυχώς δεν μπορώ να το παρακολουθήσω. Το τελευταίο που φαίνεται είναι σε κίνηση από longdon Αγγλία από 1/7. Θα το καταλάβω ότι ήρθε όταν το πάρω. Τα ΕΛΤΑ δεν βλέπουν αυτό το tracking number.

      Στάλθηκε από το 2014813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H left13 έγραψε:

      Ο/H NasDriver έγραψε:

      Μην μπερδεύεις την εταιρεία-υπηρεσία μεταφοράς με τον τόπο αποστολής :)
      Καλησπερα!τα δυο πρωτα γραμματα δεν δηλωνουν τον τυπο υπηρεσιας,και τα δυο τελευταια δεν δειχνουν την χωρα προελευσης εχω την εντυπωση?Πως γινεται να αγορασα απο αποθηκη της Κινας και η χωρα προελευσης να ειναι US?Εκτος και αν καταλαβαινω εγω κατι λαθος.
      Οσο αφορα αυτο που μου δειχνει απο 4-7 μεχρι σημερα εχεις να μου πεις κατι πανω σε αυτο?Σου εχει τυχει ποτε σε παραγγελια αυτο το μνμ? :)
      shipped 4-7-19 με τροπο αποστολης standard mail register.Ο αριθμος tracking ειναι της μορφης LY......US ενω το αντικειμενο αποστελλεται απο αποθηκη της Κινας CN!
      • 06 Ιου 2019 10:06Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item. Your item departed a shipping partner facility at 10:06 am on July 6, 2019. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date.. Shipping Partner: USPS / IBU USPS
      • 06 Ιου 2019 02:06Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item

      Γεια χαρα σε όλους
      Και εγω παρήγγειλα μια μπαταρία για το fimi χ8 μου απο κινα και μου ηρθε απο αμερική με air parcel register LY...........US και παραλαβή περίπου 1 μήνα μετά.
      Τώρα για της καθυστερήσεις και την αλλαγή στο priority direct mail ειμαι και εκει παθών,περιμένω το mi9 μου απο 14-6 και σήμερα το είδα στην πολωνία!
      Παραγγελία redmi note 7 στης 23-6 και παραλαβή του 3-7 με το κλασικο postNL!!!
    • Ο/H elpatron5 έγραψε:

      Ο/H left13 έγραψε:

      Ο/H NasDriver έγραψε:

      Μην μπερδεύεις την εταιρεία-υπηρεσία μεταφοράς με τον τόπο αποστολής :)
      Καλησπερα!τα δυο πρωτα γραμματα δεν δηλωνουν τον τυπο υπηρεσιας,και τα δυο τελευταια δεν δειχνουν την χωρα προελευσης εχω την εντυπωση?Πως γινεται να αγορασα απο αποθηκη της Κινας και η χωρα προελευσης να ειναι US?Εκτος και αν καταλαβαινω εγω κατι λαθος.Οσο αφορα αυτο που μου δειχνει απο 4-7 μεχρι σημερα εχεις να μου πεις κατι πανω σε αυτο?Σου εχει τυχει ποτε σε παραγγελια αυτο το μνμ? :)
      shipped 4-7-19 με τροπο αποστολης standard mail register.Ο αριθμος tracking ειναι της μορφης LY......US ενω το αντικειμενο αποστελλεται απο αποθηκη της Κινας CN!
      • 06 Ιου 2019 10:06Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item. Your item departed a shipping partner facility at 10:06 am on July 6, 2019. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date.. Shipping Partner: USPS / IBU USPS
      • 06 Ιου 2019 02:06Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item

      Γεια χαρα σε όλουςΚαι εγω παρήγγειλα μια μπαταρία για το fimi χ8 μου απο κινα και μου ηρθε απο αμερική με air parcel register LY...........US και παραλαβή περίπου 1 μήνα μετά.
      Τώρα για της καθυστερήσεις και την αλλαγή στο priority direct mail ειμαι και εκει παθών,περιμένω το mi9 μου απο 14-6 και σήμερα το είδα στην πολωνία!
      Παραγγελία redmi note 7 στης 23-6 και παραλαβή του 3-7 με το κλασικο postNL!!!
      Καλησπερα,να σε ρωτησω..εσενα σου εγραφε το tracking number την πορεια του?Γιατι εμενα εγινε shipped στις 4-7-19 και μεχρι τωρα οτι μου εγραφε και πριν μου δειχνει και τωρα.
      Οσο αφορα τα αλλα δεματα απο banggood εχουν ως εξης:
      -shipped 10-7-19 LL.......CN με air mail registered 2019-07-14 20:08 ATHENS AIRMAIL CENTER, DISPATCH UNLOADED - AWAITING CUSTOMS INSPECTION
      -shipped 10-7-19 LX........NL με air mail registered 2019-07-12 08:17The item is pre-advised to PostnL
      -shipped 10-7-19 LX........NL με priority direct mail 2019-07-12 08:17The item is pre-advised to PostnL
      -shipped 13-7-19 LX........NL με priority direct mail 2019-07-15 07:34The item is pre-advised to PostnL
    • Διαφήμιση
    • Άργησε περίπου 15 μέρες μετά την αποστολή να δείξει κάτι στο tracking number,13-6 έγινε shipped και 8-7 παρέλαβα