Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • μολις μιλησα με ΕΛΤΑ ο τελωνιακος ελεγχος μου ειπαν οτι κανει 8-20 μερες ημαρτον ενα mini hdmi που εγινε την ιδια μερα με το κολλημενο δεμα ηρθε σημερα 30 Μαιου γινανε και οι 2. ορωτη φορα μου κολλαει τοσο μικρο δεμα στο τελωνειο
    • Το 8 με 20 μέρες κάντο 4 με 40.
      Όταν παραγγέλνουμε από Κινα παίρνουμε ώς δεδοένο ότι θα αργήσει και υπολογίζουμε γύρω στους 2 μήνες για παράδοση.
      Τώρα αν είμαστε τυχεροί και παραλάβουμε σε 10-15 μέρες ζάχαρη αλλά δεν είναι κι ο κανόνας ....


      Even dead i will fight.
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Παρέλαβα από banggood 25/1 το redmi note 6 pro. Πριν 2-3 εβδομάδες παρουσιάστηκε σοβαρό πρόβλημα στην οθόνη και στην επικοινωνία που είχα αυτό το διάστημα με το customer service μου καλύπτουν μόνο 40€ για την επισκευή της οθόνης. Η αλλαγή στοιχίζει περίπου 70€ απ ότι έμαθα με μια πρόχειρη έρευνα αγοράς. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο θέμα με το banggood? Να το στείλω Κίνα για επισκευή?????

      Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Το πιο πιθανό είναι να καλύπτουν ποσό για επισκευή τοπικά στην Ελλάδα, σύμφωνα με το κόστος επισκευής στην Κίνα...
    • Εφόσον έχεις κάνει την αγορά μέσω PayPal η αποστολή του κινητού στην Κίνα θα καλυφθεί.Εχω στείλει παλαιότερα κινητό και όλα μια χαρά.Φυσικα άργησε λίγο με είχε φάει αρχικά το άγχος (ανά 2 ημέρες θυμάμαι έκανα track τον αριθμό αποστολής για να δω που είναι το κινητό) αλλά όλα ok.Απλα στην δική μου περίπτωση έγινε αντικατάσταση κινητού.Τωρα με εσένα εάν σου δίνουν 40 και με 70 το φτιάχνεις ,δεν ξέρω το θα έκανα πραγματικά στην θέση σου.
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Και εγώ αυτό πιστεύω. Δεν αξίζει να μπεις σ αυτή τη διαδικασία για αυτό το ποσό. Thanks.

      Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Καλημέρα , να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος, για αγορά ebay απο Αγγλία έχει τελωνείο, θέλω κάτι γέφυρες lego αξίας με τα μεταφορικά 70€

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Είναι εντός ΕΕ οπότε δεν τίθεται θέμα δασμών σε τελωνεία. Είτε 1€ είτε 1.000.000€ αν το προιόν που αγοράζεις δεν είναι αυτοκίνητό δεν έχεις θέμα.
      Τα αυτοκίνητα είναι μια κατηγορία από μόνα τους.


      Even dead i will fight.
    • Καλησπέρα και από εμένα! Αγόρασα ένα laptop από Amazon Αμερικής, άλλα καθυστέρησε η παράδοση λόγω λάθους της DHL που δεν πήγε να κάνει τη διαδικασία εκτελωνισμού. Η Amazon μου δίνει την επιλογή να το επιστρέψω λόγω αυτής της καθυστέρησης (δεν θα το κάνω, το χρειάζομαι) αλλά ήθελα να μάθω αν μπορώ να διεκδικήσω κάποιο partial refund εξαιτίας αυτής της καθυστέρησης.
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Το παρακάτω είναι από το telegram από το CHINA COUPON KING GR
      Σημαντική ενημέρωση: Λοιπόν εδώ και μέρες ασχολούμαι με το priority του Banggood που σε ακριβα αντικειμενα στέλνουν τρακ εδώ και καιρό μόνο νούμερα και μετά αλλάζει σε UPS από Πολωνία.

      Η συγκεκριμένη μέθοδος μέχρι στιγμής ναι μεν έρχονται τα δέματα χωρίς τελωνείο αλλά αργούν αρκετά σε σχέση με το Priority Post NL.

      Η τελευταία ενημέρωση που έχω είναι ότι προσπαθούν να το φτιάξουν.

      Το οποίο συμβαίνει στην περίπτωσή μου οι θήκες που παρήγγειλα μαζί με το κινητό ήρθαν ενώ το κινητό όχι ακόμα. Μόλις το πάρω θα ενημερώσω αν είχα κάποιο πρόβλημα.


      Στάλθηκε από το 2014813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Καλησπέρα, αγόρασα χθες από ένα πωλητή στο ebay με θετικό feedback τα ακουστικά redmi air dots στην πολύ καλή τιμή των 10$ μέσω PayPal. Ωστόσο σήμερα έλαβα ένα μήνυμα από το ebay πως το προϊόν δεν είναι πλέον διαθέσιμο και πως ο πωλητής δεν είναι πλέον εγεγραμμενος στο ebay. Άνοιξα ticket στο PayPal και μου λένε θα το διερευνήσουν και θα έχω απάντηση το αργότερο σε 10 μέρες. Λέτε να χάσω τα χρήματα?


      Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk