Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • παιδια απο 12/6 εχω ενα δεμα στην εξης κατασταση ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ειναι Χ2 nilkin τζαμακια αξιας 15,57 usd επειδη δεν μου εχει ξανατυχει ξερετε ποσο θα παρει?
    • Παιδιά καλημέρα και Χρόνια Πολλά !! Θέλω να αγοράσω από το banggood διάφορα αξεσουάρ άλλα μικρά άλλα μεγάλα σύνολο 10 τεμάχια που όλα μαζί κάνουν 70 ευρώ !! Τι είναι καλύτερο να κάνω 1 παραγγελιά που τα σπάει μόνο του σε 3 πακέτα με priority direct (σου δίνουν 3 διαφορετικά σε αυτήν την περίπτωση)και θα μου βγει ποιο φθηνά η να κάνω 3 ποιο μικρές διαφορετικές με απλό registered η και αυτά με priority direct και ας μου βγουν ποιο ακριβά !! Όποιος φίλος ξέρει ο @NasDriver η όποιος άλλος ξέρει ας μου πει !! ?(
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Τα πάνω από 22€ ένα πακέτο με priority direct mail, τα υπόλοιπα σπάσιμο σε πακέτα συνολικής αξίας κάτω των 22€ και παραγγελία ένα ένα με απλή αποστολή με την μέθοδο , έφυγε το ένα παραγγελία του επομένου , μην τυχόν και τα συμπτύξουν όλα σε ένα , μια που όλα θα έχουν την ίδια διεύθυνση αποστολής.
      Αυτό κάνω εγώ όταν παραγγέλνω μαζικά...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H makis1024 έγραψε:

      Τα πάνω από 22€ ένα πακέτο με priority direct mail, τα υπόλοιπα σπάσιμο σε πακέτα συνολικής αξίας κάτω των 22€ και παραγγελία ένα ένα με απλή αποστολή με την μέθοδο , έφυγε το ένα παραγγελία του επομένου , μην τυχόν και τα συμπτύξουν όλα σε ένα , μια που όλα θα έχουν την ίδια διεύθυνση αποστολής.
      Αυτό κάνω εγώ όταν παραγγέλνω μαζικά...
      Το θέμα είναι οτι κανενα απο αυτα τα 10 προιοντα δεν κανει πανω απο 22 ευρω. Ολα ειναι ποιο φθηνα μονο 1 εχει 17 ευρω μονο του γιαυτο λεω να τα πασω σε 4 παραγγελειες με priority direct mail και ας μου βγει παραπανω δεν θελω απλό registered ταχυδρομειο γιατι αργει πολυ η αλλιως αν τα κανω ολα μαζι με priority direct mail που τα σπαει μονο του σε 3 κουτια. εκει δινουν 3 διαφορετικα tracking τι παιζει ??
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Μίλα μαζί τους ένα τα 3 πακέτα θα είναι όλα με priority...αλλιώς βάζεις αυτά που βιάζεσαι σε priority και τα υπόλοιπα σε απλό
    • Ο/H lak100 έγραψε:

      παιδια απο 12/6 εχω ενα δεμα στην εξης κατασταση ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ειναι Χ2 nilkin τζαμακια αξιας 15,57 usd επειδη δεν μου εχει ξανατυχει ξερετε ποσο θα παρει?
      Και 10 και 20 ημέρες μπορεί και παραπάνω, ανάλογα με το πόσο φόρτο εργασίας έχουν και πόσα δέματα είναι αυτή την στιγμή σε εκκρεμότητα.Μην ανησυχείς όμως δεν υπάρχει περίπτωση να φορολογηθείς
    • Ο/H akisjes έγραψε:

      Ο/H lak100 έγραψε:

      παιδια απο 12/6 εχω ενα δεμα στην εξης κατασταση ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ειναι Χ2 nilkin τζαμακια αξιας 15,57 usd επειδη δεν μου εχει ξανατυχει ξερετε ποσο θα παρει?
      Και 10 και 20 ημέρες μπορεί και παραπάνω, ανάλογα με το πόσο φόρτο εργασίας έχουν και πόσα δέματα είναι αυτή την στιγμή σε εκκρεμότητα.Μην ανησυχείς όμως δεν υπάρχει περίπτωση να φορολογηθείς
      Με την τύχη μου τα έχω γιατί μου τυχαίνει πρώτη φορά. Λες αν ήταν μόνο ένα τζαμακι να το γλυτωνα όλο αυτό

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Καλημέρα!! Ρε παιδιά αυτο περνάει τελωνείο??

      Ειναι κάτω των 22 ευρω αλλά νομίζω έρχεται απο Αμερική

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Από Αμερική συνήθως στο check out έχει να πληρώσεις και τους ανάλογους δασμούς...τουλάχιστον αυτό γίνεται σε ebay, amazon κτλ
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Νταξ... Μόλις παρέλαβα απλό δεματακι από gearbest με ημερομηνία παραγγελίας 8 Ιουνίου. Δεν το πίστευα....

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Από Αμερική συνήθως στο check out έχει να πληρώσεις και τους ανάλογους δασμούς...τουλάχιστον αυτό γίνεται σε ebay, amazon κτλ
      άκυρο δεν στέλνουν απο Αμερική τωρα το πρόσεξα.... λαθος δικό μου

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα τα φώτα σας μιας και δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο ξανά!
      Έκανα μια παραγγελία από το Aliexpress μια οθόνη μαζί με το frame για το Mi5.

      Όταν παρέλαβα διαπίστωσα ότι το καλώδιο για το on/off και το Volume +- ήταν κομμένο εκεί που ενώνεται με την motherboard. Δεν με πείραξε τόσο πολύ μιας και έβγαλα από το δικό μου και το έβαλα. Όταν όμως άνοιξα το κινητό διαπίστωσα ότι τα soft buttons (αριστερά και δεξιά του main κουμπιού) δεν λειτουργούν.

      Επικοινώνησα με τον πωλητή και του είπα τα 2 προβλήματα που είχα με την οθόνη. Μου λέει σε παρακαλώ μην ανοίξεις dispute και εγώ θα σου κάνω refund 20 ευρώ από τα 32 που πλήρωσες. Του λέω εντάξει δίκαιη συμφωνία μιας και εγώ θα πρέπει να παραγγείλω άλλη αλλά για όσο καιρό θα περιμένω θα μπορώ να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο.

      Ο τύπος λοιπόν με πήγαινε από μέρα σε μέρα και κάθε φορά που φτάναμε στο πότε θα γίνει το refund μου ζήταγε και κάτι άλλο με σκοπό φυσικά να περάσουν οι 15 μέρες που έχω περιθώριο για dispute μετά το Confirm delivery.

      Επειδή μου έσπασε τα νεύρα του έκανα dispute με φωτογραφίες με τα προβλήματα της οθόνης.
      Τώρα λοιπόν μου στέλνει φωτογραφίες από χτυπημένα πακέτα άλλων και μου λέει βάλε αυτή την φωτογραφία στα αποδεικτικά του dispute αν θες να πάρεις λεφτά προφανώς για να ρίξει το φταίξιμο στην μεταφορική.

      Τι μου προτείνετε να κάνω? Να κάνω την λαμογιά που μου ζητάει? Υπάρχει περίπτωση να μην πάρω τίποτα έτσι και ρίχνοντας το φταίξιμο στην μεταφορική να με παραπέμψουν σε αυτούς?

      Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να το κάνω και αν γίνεται και με κάποιο τρόπο να τον ''καρφώσω'' κιόλας μιας και η συμπεριφορά του είναι τελείως άσχημη.
      Αλλά δεν θέλω και να χάσω τα χρήματα μιας και το τηλέφωνο δεν είναι πλήρως λειτουργικό και θέλω να παραγγείλω άλλη οθόνη!