Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H meletis έγραψε:

      Ο/H miltoskartalas έγραψε:

      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Δες εδώ
      Υποστήριξη Εκτελωνισμού, Τελωνειακές Υπηρεσίες από την DHL Express

      Edit: δεν κάνεις κάτι ακόμα. Αν είναι θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζί σου...
      Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Δεν έβγαλα και πολύ άκρη με το site τους αλλά αναμένουμε.
      @meletis εσένα στη περίπτωσή σου πόσο πλήρωσες και τι αξία είχε

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
      Αξία το προϊόν είχε 85€ (πραγματική) -> έστειλα και τη απόδειξη από το paypal
      Πλήρωσα 109 έξοδα εκτελωνιστή - dhl +20.5€ Φ.π.α.


      Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Α δεν πήγες από εκεί τελικά μόνος σου ;
      Αλλιώς θα είχες γλιτώσει κάποιος μέρος από τα 109

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
    • RE: RE: RE: RE:

      Ο/H miltoskartalas έγραψε:

      Ο/H meletis έγραψε:

      Ο/H miltoskartalas έγραψε:

      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Δες εδώ
      Υποστήριξη Εκτελωνισμού, Τελωνειακές Υπηρεσίες από την DHL Express

      Edit: δεν κάνεις κάτι ακόμα. Αν είναι θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζί σου...
      Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Δεν έβγαλα και πολύ άκρη με το site τους αλλά αναμένουμε.
      @meletis εσένα στη περίπτωσή σου πόσο πλήρωσες και τι αξία είχε

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
      Αξία το προϊόν είχε 85€ (πραγματική) -> έστειλα και τη απόδειξη από το paypal
      Πλήρωσα 109 έξοδα εκτελωνιστή - dhl +20.5€ Φ.π.α.


      Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Α δεν πήγες από εκεί τελικά μόνος σου ;
      Αλλιώς θα είχες γλιτώσει κάποιος μέρος από τα 109

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
      Ακριβώς σου τηλεφωνούν και σου λένε χρειάζεται εκτελωνισμο.
      Για 48 ώρες δεν σε χρεώνουν μετά πρέπει να κανονίσεις.
      Όλη τη διαδικασία την ανέλαβε η DHL στη περίπτωση μου

      Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H demakhs έγραψε:

      banggood priority line κ μην ασχολείστε με τίποτα άλλο.

      Βρείτε κουπονακια, πληθώρα κ ψωνίζετε από εκεί!!
      με αφορμή το σχόλιο του αγαπητού demakhs (ο οποίος στο παραπέντε κυριολεκτικά με έσωσε και τον ευχαριστώ )να σας αναφέρω ένα πρόσφατο ,έτσι για να έχουμε μια εικόνα.Την Τρίτη έκανα από bangood μια παραγγελία ενός mi mix 2s με priority και την επομένη για το κινητό ήρθε μήνυμα shipped με tracking number.Είπα λοιπόν Τετάρτη απόγευμα να βάλω και 2 θήκες +2 glass και έκανα 2 παραγγελίες 1 θήκη και 1 glass στο banggood και 1+1 στο gearbest και οι δύο παραγγελίες με prioritry.Σε λιγότερο από 24 ώρες Πέμπτη πρωί κανονικά shipped με tracking number το bangood.Η άλλη παραγγελία Κυριακή πρωί (σήμερα)το gearbest κατάσταση paid ,για αποστολή ούτε λόγος. Μιλάμε για θήκη με τζαμάκι παιδιά.Από εκεί και πέρα ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του
    • από τη σελίδα couponmaniacs στο fb:

      Display Spoiler
      ΜΕΘΟΔΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ⚠️
      ΠΡΟΣΟΧΗ:Το τελευταίο διάστημα οι αποστολές του GEARBEST έχουν κάποια θέματα.Όπου μπορούμε διαλέγουμε Registered Air Mail γιατί με το Priority Line έχουμε πολλές καθυστερησεις και χαμένα δεματα. Οποτε όπου μας δίνεται η δυνατότητα επιλέγουμε Registered Air Mail αλλιώς μην το ακουμπάτε το καθόλου το (GEARBEST) και ψωνίζουμε από τα σίγουρα (BANGGOOD με Priority Direct Mail).
      GEARBEST:
      Μέχρι 22 Ευρω Registered Air Mail(με tracking number) ή Unregistered Air Mail(για πολύ φθηνά πραγματάκια που δεν θέλουμε να παρακολουθούμε την πορεία του δέματος.
      Πάνω από 22 Ευρώ διαλέγουμε Registered Air Mail(μας αποζημιώνει σε περίπτωση τελωνείου 100% ανοίγοντας ticket) και αποφεύγουμε το Priority Line γιατί έχουμε τα θέματα που προαναφέραμε.Σε περίπτωση που κάποιος θέλει κάτι και δεν έχει άλλη μέθοδο και θέλει να ρισκάρει διαλέγουμε και insurance για να μας αποζημιώσει σε περίπτωση που χαθεί το δέμα(αλλιώς δεν).
      ΠΟΤΕ Expedited Shipping EMS(είναι μέθοδος με τελωνείο)
      Παντα πληρώνουμε με PAY PAL.(ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ 100% ΜΕ TICKET ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ PAY PAL)
      BANGGOOD:
      Μέχρι 22 ευρω δεν περνάνε τελωνείο και διαλέγουμε Air Parcel Register(με tracking number) ή Standard Shipping(χωρίς tracking number).Από 22 ευρώ και πάνω επιλέγουμε Priority Direct Mail(πληρώνεις κάτι παραπάνω αλλά έρχεται γρήγορα και σίγουρα)
      Ποτέ EMS Express Mail Service και Expedited Shipping Service( είναι μέθοδοι με τελωνείο)
      ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΕ PAY PAL.
      Υ.Γ Κάνε ένα screen shot αυτό το κειμενάκι για να θυμάσαι τι ισχύει
      Υ.Γ 2 Απο 1 έως 6 Οκτωβρίου οι Κινέζοι φίλοι μας έχουν διακοπές οπότε λογικά αναμένονται καθυστερήσεις
      Υ.Γ 3 Για αγορές απο ευρωπαϊκές αποθήκες ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
      STAY TUNED...


      ** @akisjes δεν είπες στα παιδιά από τι σ' έσωσα όμως και θα τα φάει η...αγωνία!!
      Είναι επικίνδυνο να έχεις δίκιο, όταν η εξουσία έχει άδικο!!

    • Ητανε να παρω το mi 8 και αφου μου εστειλε μηνυμα ο demakhs, ο οποιος το ειχε παρει το κινητο προ 15 μερου, κυριολεκτικα στο παρα ενα( εκει που λεει συνεχεια μεσω pay pal) το εψαξα λιγο καλυτερα και κατεληξα στο mi mix2s .Επρεπε ομως να ρωτησω και για θηκες ρε φιλε .Που να φανταστω οτι το gearbest θα ειχε θεμα με το priority???
    • Διαφήμιση
    • Παιδιά καλημέρα και καλό μήνα .Έκανα στης 13.9 2 παραγγελίες με μικρά gadget. Ξέρουμε αν το Κ. Δ. Αττικής έχει θέμα γιατί από 26/09 απόγευμα έχει φτάσει ένα δεματακι και τίποτα ακόμη.. Περιμένω και ένα 2ερο που από 15/9 έχει φύγει από Κίνα και.. Ακόμη έρχετε.. :S
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Παιδιά καλημέρα,
      έχω μια διαφορετική ερώτηση. Σήμερα παρέλαβα από το TomTop κάτι ασύρματα ακουστικά που τα είχα δει από δω σε προσφορά. Μαζί στο πακέτο ήταν και ένα repeater της Xiaomi και συνολικά η αξία δεν ξεπερνούσε τα 22 ευρώ. Το δέμα μου είχε το γνωστό αυτοκόλλητο "τελωνειακώς ελεύθερο" όμως εκτός του ότι προφανώς είχε ανοιχτεί το πακέτο η συσκευασία περιείχε μονο το ένα από τα δύο ακουστικά και μάλιστα δεν ήταν και στη θέση του (δείτε τη φωτό)
      Προφανώς θα επικοινωνήσω με το κατάστημα για να δω αν θα μου στείλουν άλλα ακουστικά, το θέμα όμως είναι τι μπορεί να έγινε με το δικό μου πακέτο? υπάρχει περίπτωση να "τσιμπάνε" πραγματάκια εδώ στην Ελλάδα ή έγινε αλλού η δουλειά? Θεωρητικά τι θα μπορούσα να κάνω. Η αξία των ακουστικών ήταν 10 ευρώ και προφανώς δεν θα κάνω τίποτα, αλλά αν ήταν κάτι ακριβότερο? που θα μπορούσα να απευθυνθώ?
      Images
      • IMG_20181001_100359.jpg

        248,44 kB, 4.000×2.250, viewed 95 times
    • Όταν παραλαβες το δέμα από το ταχυδρομείο ήταν σφραγισμένο?? Τελικά πρέπει να κάνουμε unboxing video για τα πάντα... :S
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Διαφήμιση
    • Video όταν ανοίγεις το δέμα πάντα...είναι η μόνη απόδειξη που μπορείς να έχεις ότι δεν ήταν σωστή η αποστολή :(