Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα παιδία το GearBest βλέπω έβαλε και αυτό Priority Direct Mail με Post NL Registered και το έχει στην επιλογή Priority Line / Netherlands Registered (PDM) το έχει δοκιμάσει κανένας ? , δουλεύει όπως του Bangood ?
    • 13/01/2018 21:37:00. Ordered
      14/01/2018 02:57:00. Shipped out
      16/01/2018 01:51:00. The item is pre-advised
      19/01/2018 16:04:00. ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ
      19/01/2018 16:05:00. The item is processed at the PostNL sorting center, GREECE
      19/01/2018 16:05:00. The item is processed at the PostNL sorting center
      19/01/2018 16:05:00. The item is at the PostNL sorting center
      19/01/2018 16:32:00. The item is on transport to the country of destination, GREECE
      19/01/2018 16:32:00. The item is on transport to the country of destination
      22/01/2018 23:19:00. The item has arrived in the country of destination
      22/01/2018 23:19:00. The consignment has arrived in the country of destination
      23/01/2018 10:20:00. ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ, ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)
      23/01/2018 12:20:00. The item has been processed in the country of destination, GREECE
      23/01/2018 12:34:00. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
      23/01/2018 15:03:00. ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
      23/01/2018 18:40:00. ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
      24/01/2018 01:50:00. ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
      24/01/2018 08:06:00. ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
      24/01/2018 10:06:00. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
      27/01/2018 02:57:00. Expected

      Παραγγελια απο Banggood λετε να παραλαβω την ημερα που προβλεπουν οι Κινεζοι και να τρελαθω...;
      Στάλθηκε από το MDRN8 (Ginkgo) μου
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Παιδιά καλημέρα , έχεις πάρει κανείς κινητό απο το geekmaxi λέει ότι έχει έδρα στη γερμανία , αν έχει κανείς καμιά εμπειρία κ θέλει ας την πεί ...

      Στάλθηκε από το MI NOTE LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλησπέρα σε όλους,
      1. Από gearbest παραγγελία 9/1 αποστολή 11/1 priority με nl post εφτασε σήμερα. Ίσως και χρόνος ρεκόρ.

      2. Πάλι από gearbest, παραγγελία 6/1 αποστολή 9/1 με sweeden post παλι priority και είναι κάπου στο δρόμο χωρίς να φαίνεται ακόμα στο elta tracking. Αυτο έχει βάρος και με ανησυχεί. Έχει κανένας άλλος θέμα με sweeden post;;;
    • Απο ότι διάβασα και αλλού οι Σουηδοί αυτή την περίοδο έχουν μεγάλες καθυστερήσεις στα ρέματα τους
    • Ο/H annonnaki έγραψε:

      Καλησπέρα σε όλους,
      1. Από gearbest παραγγελία 9/1 αποστολή 11/1 priority με nl post εφτασε σήμερα. Ίσως και χρόνος ρεκόρ.

      2. Πάλι από gearbest, παραγγελία 6/1 αποστολή 9/1 με sweeden post παλι priority και είναι κάπου στο δρόμο χωρίς να φαίνεται ακόμα στο elta tracking. Αυτο έχει βάρος και με ανησυχεί. Έχει κανένας άλλος θέμα με sweeden post;;;
      Καλημερα!!

      Προσοχη λιγο μην επιλεγετε Sweeden παιδες αν θελετε εχουν αναφερθει σε εμενα τουλαχιστον και αλλα προβληματα περα απο την καθυστερηση!!

      Και οκ τα λεφτα τα δινουν πισω αλλα δεν ειναι μονο τα λεφτα ειναι και η καθυστερηση και η ταλαιπωρια!!

      Belgium Registered κανενα θεμα μεχρι στιγμης ενω το καινουργιο Priority του Gearbest το δοκιμαζω και θα πω την γνωμη μου οταν ερθουν τα δεματα που περιμενω!!

      Μας εχουν πει οι κινεζοι οτι ειναι ασφαλες αλλα δεν πιστευω τιποτα αν δεν παραλαβω πρωτα οτι περιμενω!!

      Στο Banggood σε σχεση με την νεα μεθοδο European Direct Mail την δοκιμαζω επισης και τα τρακ που έχω μεχρι στιγμης είναι PostNL!!

      Σε ορισμένες περιπτώσεις λένε όμως μπορεί να χρησιμοποιησουν και άλλες εταιρίες μας εχουν πει!!

      Το σημαντικό όμως είναι ότι έχει επιβεβαιωθεί και από την επαφή μου και δημόσια (το συμαντικότερο) μέσω του live chat του Banggood οτι υπόσχονται οτι ειναι ασφαλες (μπορεί επομένως να το επιβεβαιώσει και ο καθένας)!!

      Η μόνη σημαντική διαφορά επομένως φαινομενικά (μιας και αν δεν αρχίσουν να έρχονται τα δέματα όμορφα και ωραία χέρι στη φωτιά δεν βάζω για κανέναν) είναι το ότι με αυτήν την μέθοδο μπορούμε να φέρουμε και βαριά αντικείμενα (laptop κτλπ)!!

      Ισχύει μονο απο την Κινεζικη αποθηκη τους μεχρι στιγμης αλλα πολυ συντομα λενε θα την ανοιξουν και απο ΗΚ!!

      Γνωμη μου?

      Όπου έχουμε την επιλογή ασφαλώς και προτιμούμε Priority Direct Mail μέχρι τουλάχιστον να παραλάβουμε τα δέματα που περιμένουμε οι τολμηροι και εγω προσωπικα τουλαχιστον τοτε θα μπορώ να εκφέρω ίδια γνώμη και να μιλήσω με σχετικη σιγουριά πέρα από το τι λένε οι Κινέζοι!!

      Υπομονή λοιπόν και αν όλα πάνε καλά σε λίγο καιρό θα μπορούμε πλέον να φέρνουμε και προϊόντα πάνω απο 2kg με ασφάλεια και από Banggood πιθανοτατα!!!

      Υ.Γ. Μπορείτε να δείτε την μορφή ενός απο τα τρακινγκ numbers από τα δέματα που περιμένω στα συνημμένα και την συζήτηση μου με το Live Chat του Banggood που μιλάνε δημόσια οτι ειναι ασφαλες οποτε αν κατσει στραβη σε οσους περιμενουμε εχουμε και αποδειξεις (υπάρχουν και ιδιωτικές συζητήσεις με τις επαφές μου φυσικά αλλα η δημόσια έχει σημασία για όλους πιστεύω)!!
      Images
      • european1.png

        20,81 kB, 586×473, viewed 300 times
      • european2.png

        6,63 kB, 264×153, viewed 639 times
    • Διαφήμιση
    • Δυο δεματα priority του Banggood ηρθαν incognito σε 13 μερες.To 17track και το deliveries τα ανιχνευσαν ως την αποστολη τους απο Ολλανδια.Η παραγγελια εγινε την τελευταια μερα πριν διακοψουν το priority για λιγες μερες.Ας ειναι κι ετσι απλα να ερχονται γρηγορα!
    • Καλημέρα παιδιά.
      Παραγγειλα τα παπούτσια της xiaomi απο gearbest, στα 30€ με κουπόνι. Αποστολή με priority line στα 2,18€. Μόλις παραλάβω θα ενημερώσω αν με τσακωσε το τελωνείο...
    • ψαχνω κουπονι η προσφορα για Leeco η note 4x, η μητερα των παιδιων μου αποφασισε οτι θελει χρυσο, κι εγω ακουω και υπακουω !! παρακαλω βοηθηστε, προτιμω απο Ιταλια, Ισπανια μηπως κι ερθει "αβαδιστα" αλλα ολες οι προτασεις δεκτες. εκει γυρω στα 140-150 ευρουδακια γιατι εχουμε και παιδια να θρεψουμε!! χαχαχαχα! αντε καλο ΣΚ σε ολους μας. :)

      Sent from my MI 3W using Tapatalk
    • Ο/H anavrian έγραψε:

      ψαχνω κουπονι η προσφορα για Leeco η note 4x, η μητερα των παιδιων μου αποφασισε οτι θελει χρυσο, κι εγω ακουω και υπακουω !! παρακαλω βοηθηστε, προτιμω απο Ιταλια, Ισπανια μηπως κι ερθει "αβαδιστα" αλλα ολες οι προτασεις δεκτες. εκει γυρω στα 140-150 ευρουδακια γιατι εχουμε και παιδια να θρεψουμε!! χαχαχαχα! αντε καλο ΣΚ σε ολους μας. :)

      Sent from my MI 3W using Tapatalk
      To redmi note 4 snadpragon (που ειναι το international 4x) το βρίσκεις Ελλάδα κάπου στα 140 ευρώ. Δεν ξέρω αν αξίζει η ευρωπαϊκή αποθήκη.
    • Διαφήμιση