Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Στείλε τους απάντηση στην ΕΕΤΤ ότι διαπιστώσεις της κάναμε και εμείς, για λύση στο πρόβλημα θέλουμε.
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Παραγγελία 23/11 από bg με priority κ ακόμα ούτε αεροδρόμιο.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Bill lucky not so lucky ...Θα μας σκάσουν αυτοί...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H derveni έγραψε:

      Στείλε τους απάντηση στην ΕΕΤΤ ότι διαπιστώσεις της κάναμε και εμείς, για λύση στο πρόβλημα θέλουμε.
      Καλές είναι και οι διαπιστώσεις ειδικά όταν είναι από αρμόδιους φορείς. Κάτι καλό θα βγει απ' αυτό
    • Ο/H annonnaki έγραψε:

      Καλημέρα σε όλους. Εχθές παρέλαβα ένα μηχανάκι συρτής για καλάμι (ψαρέματος) απο ebay για τον ξάδερφο μου (εγώ δεν..).
      Το δέμα είχε την γνωστή ταινία τελωνειακού ελέγχου αλλά δεν χρέωσαν κάτι extra.
      Οπότε μου γεννιέται η απορία: μόνο τα κινητά είναι το πρόβλημα;;; Μιλάμε για μηχανισμό των 120 ευρώ. Πως στο καλό δεν το κόλλησαν να έχουμε άλλα κόλπα;

      Συνολικά από αποστολή μέχρι την παραλαβή στην Ξάνθη 24 ημέρες που είναι νορμάλ χρόνος (λόγω Χριστουγέννων).
      Πως αλλιως το λένε το τυχερος να δεις .... :P Εχουν την εντυπωση οτι μονο τα ηλεκτρονικα ειναι ακρυβα, τα χρυσα μου..

      Ο/H billfot έγραψε:

      Ερχεται δεματακι με sweden post που περασε και τελωνειο σε 25 μερες και περιμενω τζαμακι απο ali 3μηνες κλεισμενους.και αλλα καλουδια απο 2+ μηνες.Να μας πουν τι συστημα εφαρμοζουν εκει στο τελωνειο να το εφαρμοσουμε στις δουλειες μας.
      το σύστημα του Χ...σε ψηλά και αγναντευε..άστα.
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Όχι τα πάντα που έρχονται απευθείας από χώρες εκτός ευρωπαϊκής Ένωσης περνούν από τελωνείο από ebay εγώ για ανταλλακτικό αυτοκινήτου πλήρωσα κανονικότητα , δες από ποια χώρα έγινε η αποστολή γιατί 120 ευρώ λίγο δύσκολο να ήταν από Κίνα με την έννοια ότι είναι πολλά τα χρήματα ! Εκτός εάν είσαι τόσο τυχερός που το πέρασαν για κάτι πολύ φτηνό και δεν ασχολήθηκαν αλλά πάλι θα έλεγε επάνω τελωνειακώς ελεύθερο

      Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Φήμες λένε ότι ο Άγιος Βασίλης είναι στο βενιζέλο και πίνει καφέ.. Μόνο που ο μαγνήτης του Γετα τον κρατάει εκεί και θα τον δούμε μέτα της γιορτές... :S Γιαυτό οι τόσες καθυστερήσεις.. :P
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Διαφήμιση
    • Ο/H geozn8 έγραψε:

      Φήμες λένε ότι ο Άγιος Βασίλης είναι στο βανιζελο και πίνει καφέ.. Μόνο που ο μαγνήτης του Γετα τον κρατάει εκεί και θα τον δούμε μέτα της γιορτές... :S Γιαυτό οι τόσες καθυστερήσεις.. :P
      Γιώργο μην τον δεις και μετα την πρωτοχρονιά. Σήμερα πέρασε ο ταχυδρόμος τι έγινε του λέω . Περιμένεις μου λεει δέματα?. Ε ναι του λέω. Θα αργήσουν μου λέει ............και την έκανε........
    • Ο/H linuxilakis έγραψε:

      Γιώργο μην τον δεις και μετα την πρωτοχρονιά. Σήμερα πέρασε ο ταχυδρόμος τι έγινε του λέω . Περιμένεις μου λεει δέματα?. Ε ναι του λέω. Θα αργήσουν μου λέει ............και την έκανε........
      Βρε Βασίλη,έχεις την εντύπωση ότι ξέρουν τίποτα παραπάνω; :D

      Ο δικός μου ενημερώνετε απο τα φόρουμ γιατί και αυτός απο Κίνα ψωνίζει. :lol:

      Εδώ σε δημόσια υπηρεσία δεν ξέρει ο ένας τη κάνει το διπλανό γραφείο θα ξέρουν απο μια υπηρεσία για την άλλη;; :dash:
      You may think you can fly - but you better not try
    • μου ηρθαν σημερα 4 δεματακια απο 11ο και ενα απο...2/12 unregistered ολα φυσικα χωρις πρασινο μουχλιασμενο χαρτακι τελωνειου.Τα αλλα απο 9ο ΦΕΕΕΕΤΑΑΑΑΑ
      Το τελωνειο μου θυμιζει το ανεκδοτο , να οργανωθουμε ρε παιδια εχω φαει τεσσερις και δεν εχω ριξει κανεναν!
    • Ο/H billfot έγραψε:

      μου ηρθαν σημερα 4 δεματακια απο 11ο και ενα απο...2/12 unregistered ολα φυσικα χωρις πρασινο μουχλιασμενο χαρτακι τελωνειου.Τα αλλα απο 9ο ΦΕΕΕΕΤΑΑΑΑΑ
      Το τελωνειο μου θυμιζει το ανεκδοτο , να οργανωθουμε ρε παιδια εχω φαει τεσσερις και δεν εχω ριξει κανεναν!
      Κλάμα......
    • Διαφήμιση
    • Eιχα παραγγείλει κατι φωτάκια για ποδηλατο από aliexpres. Εχουν περάσει και οι 60 μέρες και δεν έχουν φανεί ακόμα.
      Πάω να ανοιξω dispute στο aliexpres και δε με αφήνει να προχωρήσω ανοιγωντας ένα παράθυρο που λέει ότι το αντικείμενο έχει φτάσει στη χώρα προορισμού. Εγώ tracking number δεν έχω, απλώς το aliexpress αναγράφει κάποιο tracking number και τη διαδρομή του το οποίο δεν ανιχνευεται πουθενα. Τι εναι πάλι αυτό?
      Images
      • tracking2.PNG

        38,53 kB, 783×710, viewed 93 times
      • trcking3.PNG

        39,51 kB, 1.182×387, viewed 127 times