Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H markito έγραψε:

      Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα amazfit από Gearbest. Ποιο τρόπο αποστολής να βάλω? Belgium post?
      EU Express δε βάζω γιατί βγαίνει πολύ ψηλά σε σχέση με την τιμή του ρολογιού.
      Εαν το έχεις βρει σε τιμή super προσφορά και δεν τρελαίνεσαι εάν περιμένεις ενδεχομένως και πάνω από 2 με 2 μιση μήνες βάλε belgium post και ότι ήθελε προκύψει(ήτανε κάποιοι τυχεροί που στις 25 με 30 ημέρες από το gearbest παρελαβαν με belgium post).Τωρα εάν π.χ. στο banggood η διαφορά είναι στα 5-10 ευρώ και είσαι τύπος που δεν του αρέσει η τεράστια αναμονή αγόρασε το από εκεί ή κάποιο παρόμοιο μαγαζί.
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Και γ ενα μικρο δεμα αξιας 11 ευρω απο gearbest παραγγελια 10/10 παρελαβα 3/11 με postnl σε αντιθεση με το κινητο που το περιμενω απο 28/8 πιστευω πως τα μικρο δεματα τα περνανε ετσι

      Στάλθηκε από το LG-H840 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Και εγώ αυτό είπα φίλε Μάκη και Στέλιο...μήπως μέσω Βελγίου αλλάζει tracking number ;Δεν έχω πρόβλημα να περιμένω αλλά δε κάνουν update το track information και δε ξέρω εδώ και ένα μήνα που είναι το πακέτο μου...Βασικά όπως είπα και πριν ούτε οι ίδιοι ξέρουν ,γιατί τους ρώτησα και απλά μου λένε έχουμε στείλει κι άλλα πακέτα με αυτή τη μεταφορική μην ανησυχείτε περιμενετε λίγες μέρες και στην τελική δεν απαντάνε στην ερώτηση μου.
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Να ζητησω refund ειμαι ειμαι ακριβως στις 68 μερες απο την ωρα που εφτασε ελλαδα και και 86 απο την μερα της παραγγελιας

      Στάλθηκε από το LG-H840 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H makis1024 έγραψε:

      Γιατί εμφανίζεται πλέον να δίνει στίγμα και ιχνηλασιμότητα από Ολλανδία και μετά , πάει untracked από Κίνα , Ολλανδία.


      Kαλησπερα σε ολους!!

      Εχεις εν μερει δικιο Μακη!!

      Τι εννοω?

      Τα δεματα priority του banggood στελνονται με την εταιρια Logistics Flytexpress και δεν φαινονται να ξεκινανε απο Ευρωπη αλλα στην αληθεια ξεκινανε απο Αγγλια (καποια αποθηκη για την ακριβεια στην Αγγλια).

      Στην συνεχεια πανε Ολλανδια και τα παραλαμβανουν τα PostNL και απο εκει ξεκιναει να κινειται το τρακ που δινει το Banggood.

      Αν καποιος ομως τους ζητησει το πρωτο τρακ της Flytexpress που δειχνει πολλα δεματα μαζι και οχι μονο το δικο του και δεκτουν να του το δωσουν θα επιβεβαιωσει τα λεγομενα μου!!!
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Πριν λίγες μέρες ανέβασα φωτογραφίες με έναν ταχυδρόμο που παρέδιδε δέματα μέσα στη βροχή με το παπάκι! Φυσικά δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο και δεν τους ρίχνουμε στο ίδιο καζάνι. Σήμερα θα τα χώσω στον δικό μου ταχυδρόμο που προχτές έκανε τον Κινέζο και δεν άφησε κανένα χαρτάκι στην είσοδο, αλλά έγραψε στο σύστημα οτι δεν ήταν δυνατή η παράδωση. Ευτυχώς που είναι priority bangood και μπορώ να πάω να τους χώσω το κινητό στη μούρη για να πάρω το δέμα μου. Φυσικά 5 δέματα που ήταν απλά ήδη τα κλαίω από κάτι τέτοιες ενέργειες. Α ρε λαμογιο.

      Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Οτι έχω πάρει με belgium post είτε registered είτε όχι, έχουν έρθει το πολύ στις 20 μέρες στην χειρότερη.
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Belgium post: το ένα δέμα ήρθε σε 15 μέρες, το άλλο δεν ήρθε ποτέ (3 μήνες τώρα) και άλλα 2 ήρθαν μετά από 2 μήνες. Καλωσόρισες στο καζίνο του Gearbest.. Όλα στο κόκκινο

      Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • πηρα χθες στα ΕΛΤΑ γιατι εχω κατι πακετα με nl post ,τους εδωσα τα tracking numbers και η κοπελα μου ειπε αυτο που βλεπω και εγω στο TRACKCHECKER MOBILE!! οτι το ενα φαινεται οτι ειναι Ελλαδα απο 3/10 και οτι μαλλον μεσα στην βδομαδα θα περασει απο ελεγχο,να κανω υπομονη,και το αλλο οτι ειναι σε μεταφορα απο ολλανδια απο τις 21/10,ουτε με γαιδαρο να ερχοταν!!και δεν ξερει που ειναι!!
      Τωρα ποιος φταιει για το μπαχαλο?
      Τα καταστηματα?τα ελτα?το τελωνιο?ή αυτος που σκεφτηκε να τα ελεγχουν ολα τα πακετα?
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Ότι βλέπετε περιμένω αυτό τον καιρό παιδιά και οι μέρες είναι από την ημέρα πληρωμής μέχρι σήμερα...

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Στάλθηκε από το MDRN8 (Ginkgo) μου
    • Διαφήμιση
    • Ο/H lorenzo81 έγραψε:

      Πριν λίγες μέρες ανέβασα φωτογραφίες με έναν ταχυδρόμο που παρέδιδε δέματα μέσα στη βροχή με το παπάκι! Φυσικά δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο και δεν τους ρίχνουμε στο ίδιο καζάνι. Σήμερα θα τα χώσω στον δικό μου ταχυδρόμο που προχτές έκανε τον Κινέζο και δεν άφησε κανένα χαρτάκι στην είσοδο, αλλά έγραψε στο σύστημα οτι δεν ήταν δυνατή η παράδωση. Ευτυχώς που είναι priority bangood και μπορώ να πάω να τους χώσω το κινητό στη μούρη για να πάρω το δέμα μου. Φυσικά 5 δέματα που ήταν απλά ήδη τα κλαίω από κάτι τέτοιες ενέργειες. Α ρε λαμογιο.

      Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Εσυ εισαι σε χειροτερη μοιρα από εμενα :P Εγω δοξα το θεο εχω πολύ συνεργασιμο ταχυδρομο και ο ανθρωπος παντα τα φερνει όλα και εάν δεν χωραει στο κουτι χτυπάει κουδουνι και οποιον βρει ζηταει υπογραφη και παραλαμβανει, βεβαια παιζει ρολο ότι ειμαστε και επαρχία. Παντως παιδια κατι πρεπει να γινει με τα ΕΛΤΑ είναι ότι τυχει.. εχω παραλαβει 2 δεματα με Belgium unregisterd από gearbest μεσα σε 15 μερες ενώ εχω που περιμενω κοντα στις 60 μερες με china uneregistered δεμα όπως επισης και ένα ακομη με unregistered Belgium παλι..το οποιο εχει ερθει ελλαδα από τις 29..Δεν είναι κατασταση αυτη