Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αυτο πως γινεται ρε συ; Εμενα απο 15/6 λεει οτι ερχεται...



      Άβυσσος η ψυχή του κινέζου.. :chinese:
      Άβυσσος και η ψυχή του τελωνειακου.. :monster:
    • Δεν θα εχει ανοιχθει ο σάκος ακόμα.Σε μένα μάλλον τους πέτυχε η θήκη σε οίστρο εργασίας...Δεν έχει σειρά το ποτε θα ανοιχθεί. Συνήθως πιάνουν ότι έρχεται πάνω πάνω.Οπότε υπομονή
    • Καλησπέρα, παιδιά,
      έχω στείλει ένα mi4s στον yesο για επισκευή αλλά δεν βλέπω φως στο τούνελ. Καμιά ιδέα τι παίζει; Εφτασε και δεν παραδόθηκε; Εφτασε, επισκευάστηκε και γυρνάει; Δεν έφτασε ποτέ;
      Images
      • china.jpg

        48,19 kB, 485×208, viewed 76 times
    • Διαφήμιση
    • 8/6 το παρηγγειλα , πριν 10 μερες φανηκε στο 17track στην Ελλαδα , σημερα το εχω.
    • Ο/H giwrgosalim έγραψε:



      Όλα τα μέλη αν μαζευτούμε πιστεύω ούτε 10 άτομα δεν έχουν ολοκληρώσει με επιτυχία αποστολή σε Κινέζο για επισκευή κι αυτοί που όντως τα κατάφεραν περίμεναν 4 μήνες... :thumbsup:
      Kαλά, όποιος αγοράζει απο κίνα και νομίζει ότι έχει εγγύηση να κάνει αίτηση και για την αποστολή στον Άρη: The astronaut selection process
      Αφού είναι απο άλλο πλανήτη, θα έχει έξτρα πόντους στην επιλογή... :D

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • @Geo Z

      Отслеживание Почтовых Отправлений на Trackitonline απο ότι δείχνει εδώ προσπάθησαν να το παραδώσουν αλλά δεν βρήκαν κανένα. Όπως βλέπεις όμως είναι Κυριακή, η προσπάθεια που έκαναν που σημαίνει ότι δεν την έκαναν καθόλου. Πάει και τα παίρνει αυτός κάποια στιγμή. Σε εμένα τα πήρε Τρίτη ενώ μου έδειχναν τα ίδια, τα tracking number, μετά βέβαια απο αλλεπάληλα μειλ.Αυτά έγιναν βέβαι φέτος τον Φεβρουάριο. Οπότε προσπάθησε να επικοινωνήσεις μαζί του να δεις αν το παρέλαβε.Σίγουρα είναι στα χέρια του και πιστεύω μόλις έχει νέα θα έρθει σε επαφή μαζί σου. Ο γλυκούλης παρόλο που έκλεισε δεν τον έχω να την έχει κάνει εντελώς. Οπότε ξαναπροσπάθησε να επικοινωνήσεις. Αν είναι να γυρίσει θα σου δώσει tracking όπως και να έχει.
    • Ο/H linuxilakis έγραψε:

      @Geo Z

      Отслеживание Почтовых Отправлений на Trackitonline απο ότι δείχνει εδώ προσπάθησαν να το παραδώσουν αλλά δεν βρήκαν κανένα. Όπως βλέπεις όμως είναι Κυριακή, η προσπάθεια που έκαναν που σημαίνει ότι δεν την έκαναν καθόλου. Πάει και τα παίρνει αυτός κάποια στιγμή. Σε εμένα τα πήρε Τρίτη ενώ μου έδειχναν τα ίδια, τα tracking number, μετά βέβαια απο αλλεπάληλα μειλ.Αυτά έγιναν βέβαι φέτος τον Φεβρουάριο. Οπότε προσπάθησε να επικοινωνήσεις μαζί του να δεις αν το παρέλαβε.Σίγουρα είναι στα χέρια του και πιστεύω μόλις έχει νέα θα έρθει σε επαφή μαζί σου. Ο γλυκούλης παρόλο που έκλεισε δεν τον έχω να την έχει κάνει εντελώς. Οπότε ξαναπροσπάθησε να επικοινωνήσεις. Αν είναι να γυρίσει θα σου δώσει tracking όπως και να έχει.
      α μάλιστα, έχεις δίκιο. Το ανησυχητικό είναι ότι ενώ είχαμε μιλήσει ότι θα του στείλω κινητό προς επισκευή και μου χε πει οκ κλπ, εδώ και 5-6 μειλ δεν έχει απαντήσει, ούτε τον βρίσκω σε skype-FB. Κι εγώ δεν νομίζω να την έκανε αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Στη χειρότερη, ελπίζω απλά να γυρίσει πίσω στον αποστολέα (εμένα) και βλέπω για την επισκευή του. Πάντως, ισχύει το προφανές, Κίνα και εγγύηση = σχεδόν ανέκδοτο.
    • Διαφήμιση
    • Εντάξει εγώ είχα καλή εμπειρία. Σε ένα μήνα ακριβώς είχα καινούργιο κινητό απο αυτούς. Αλλά ναι είναι λίγο τζόκερ η όλη υπόθεση. Αν τον βρείς είμαι σίγουρος ότι το έχει πάρει. Στο δικό μου track φάνηκε ότι το παρέλαβε μετά απο μια βδομάδα πάντως.

      Μόνο άμα μιλήσεις θα ξέρεις.....
    • Εμένα το amazfit που έχω παραγγείλει από gearbest, το track17 δείχνει πως έχει φτάσει χώρα προορισμού από 21/6, αλλά ΕΛΤΑ τίποτα ακόμα. Βλέπω να κάθεται κανένα μήνα... :( :( :(
    • Ο/H Alex_MLT έγραψε:

      Ο/H giwrgosalim έγραψε:

      Όλα τα μέλη αν μαζευτούμε πιστεύω ούτε 10 άτομα δεν έχουν ολοκληρώσει με επιτυχία αποστολή σε Κινέζο για επισκευή κι αυτοί που όντως τα κατάφεραν περίμεναν 4 μήνες... :thumbsup:
      Kαλά, όποιος αγοράζει απο κίνα και νομίζει ότι έχει εγγύηση να κάνει αίτηση και για την αποστολή στον Άρη: The astronaut selection processΑφού είναι απο άλλο πλανήτη, θα έχει έξτρα πόντους στην επιλογή... :D
      Φίλε μου δεν ξέρω αν μιλάς από προσωπική εμπειρία αλλά σε εμένα που έτυχε από vickmall ενα mi5 με βλάβη πριν κανα μήνα το έστειλα πίσω κανονικά (έκανε ακριβώς 16 ημέρες να το παραλάβουν στα χερια τους) και θυμάμαι ακριβώς Κυριακή μεσημέρι μου ήρθε email δίνοντας μου 3 επιλογές.1. Full refund 2. Αποστολή νέου mi5 και 3.αγορά άλλου μοντέλου.Εννοείτε ότι από pay pal πιστωθηκαν κανονικά τα 9.2 ευρώ τα έξοδα αποστολής του κινητού στην Κίνα.Όποτε για να μην τα ισοπεδώνουμε ολα καλό είναι να μην γενικευουμε και όταν μιλάμε για Κίνα να ξεχωρίζουμε το καθε κατάστημα
    • Διαφήμιση
    • Απο προσωπική εμπειρία και φίλων/γνωστών μιλάω.
      Είσαι τυχερός που έφτασε και το παρέλαβαν. Πως το έστειλες αν επιτρέπεται;

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *