Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Και σ'αυτά πιο ακριβοί είμαστε, σε άλλες χώρες στην Ευρώπη 15 ευρώ τελωνειακά παίρνουν μόνο για ποσά άνω των 1000 ευρώ αλλιώς είναι 7,50 ;)

      Όσο γι'αυτό ξέρεις κανείς κάτι? Για banggood...

      Ο/H 8@nos έγραψε:

      Γενικότερα σε ορισμένα προΪόντα βλέπω ότι δεν υπάρχει η επιλογή για priority, εκεί τι παίζει? Για ποιο λόγο δεν υπάρχει αυτή η επιλογή? Μπορεί να είναι πχ θέμα βάρους? Τώρα αναφέρομαι σε προΪόν των 80 ευρώ.
      Open-source is the future
    • Ειναι θέμα όγκου και βάρους. Ετοιμάζουν μια καινούρια μέθοδο ξέρω που θα καλύπτει και ογκώδη πράγματα
    • Ευχαριστώ @Stelios Stelaras, άντε να δούμε πότε θα το κάνουν αρκεί βέβαια να μην ανεβάσουν τις τιμές.

      Και κάτι άλλο αν ξέρετε, κάνοντας τη παραγγελία από banggood κάπου έχει να τσεκαριστεί ή όχι αν θέλω να φαίνεται το logo τους ή όχι, αυτό πχ αν επιλέξω να μην φαίνεται είναι για να φαίνεται ότι μου το στέλνουν σαν δώρο?
      Open-source is the future
    • Διαφήμιση
    • Ο/H 8@nos έγραψε:

      Και κάτι άλλο αν ξέρετε, κάνοντας τη παραγγελία από banggood κάπου έχει να τσεκαριστεί ή όχι αν θέλω να φαίνεται το logo τους ή όχι, αυτό πχ αν επιλέξω να μην φαίνεται είναι για να φαίνεται ότι μου το στέλνει σαν δώρο?
      Δεν εχει σχέση με εμάς τους απλούς θνητούς :D

      Το εχουν για την περίπτωση που το παραγγηλει άλλος επαγγελματίας του χώρου για πελάτη του ;)
      You may think you can fly - but you better not try
    • Αντε να γράψω και έναν καλο λογο για το Gearbest! :mrgreen:

      Παραγγελία 16/1 θήκες τζαμακια καλώδια για Mi note 3, παραλαβή στις 31/1 :thumbsup: Χωρις τελεωνείο με Belgium post :thumbup:

      Η μια θηκη ηταν για Mi6 μεσα σε συσκευασια που εγραφε Mi note 3 ?(

      Ανοιξα ticket αμεσως με φωτο κλπ.....

      Απάντησαν την επόμενη μερα με επιλογή για refund στο paypal ή το ποσό στο wallet και μερικά ποντακια στο λογαριασμό μου :thumbsup:

      Εννοείτε απάντησα το δεύτερο και ξανα παραγγελία στις 3/2 την θήκη και άλλα πραγματάκια! :D Με Belgium BERAMHQ πάλι,βγήκε και τζαμπα από τους πόντους! :mrgreen:

      Παραλαβή σήμερα 27/2 :thumbsup:
      You may think you can fly - but you better not try
    • Ο/H Thracia έγραψε:

      Αντε να γράψω και έναν καλο λογο για το Gearbest! :mrgreen:

      Παραγγελία 16/1 θήκες τζαμακια καλώδια για Mi note 3, παραλαβή στις 31/1 :thumbsup: Χωρις τελεωνείο με Belgium post :thumbup:

      Η μια θηκη ηταν για Mi6 μεσα σε συσκευασια που εγραφε Mi note 3 ?(

      Ανοιξα ticket αμεσως με φωτο κλπ.....

      Απάντησαν την επόμενη μερα με επιλογή για refund στο paypal ή το ποσό στο wallet και μερικά ποντακια στο λογαριασμό μου :thumbsup:

      Εννοείτε απάντησα το δεύτερο και ξανα παραγγελία στις 3/2 την θήκη και άλλα πραγματάκια! :D Με Belgium BERAMHQ πάλι,βγήκε και τζαμπα από τους πόντους! :mrgreen:

      Παραλαβή σήμερα 27/2 :thumbsup:
      Ένα θα πω, Άξιος Ακόλουθος του Αρχισκουληκα.

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Καλημέρα σε όλους,
      Μόλις παρήγγειλα ένα τηλέφωνο μικρής αξίας(30€) από το ali ,θα έρθει Ελλάδα με την δωρεάν μέθοδο αποστολής του Ali.
      Ξέρει κάποιος αν θα περάσει τελωνείο και αν ναι πόσο περίπου θα με χρεώσουν;


      Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Για την ιστορια ενα δεμα απο ebay αξιας 35 ευρω που ο κινεζος ισχυριζοταν οτι το στελνει απο Αγγλια στην περιγραφη , ενω το εστειλε με e commerce dhl (η καπως ετσι ) με κουριερ δηλαδη απο κινα στην Γερμανια κι απο εκει εδω, μπηκε βγηκε τελωνειο χωρις κοστος ενω ενος φιλου που το πηραμε μαζι, μπηκε τελωνειο και ζητησαν αποδειξη αγορας , μπλα μπλα...Το ειπα τι να κανει (δινοντας του και το σκρινσοτ που αναφερει item location London) κι ελπιζω να ξεμπλεξει με τον πονηρο κινεζο...Οποτε προσοχη παιδες...
    • Ο/H billfot έγραψε:

      Για την ιστορια ενα δεμα απο ebay αξιας 35 ευρω που ο κινεζος ισχυριζοταν οτι το στελνει απο Αγγλια στην περιγραφη , ενω το εστειλε με e commerce dhl (η καπως ετσι ) με κουριερ δηλαδη απο κινα στην Γερμανια κι απο εκει εδω, μπηκε βγηκε τελωνειο χωρις κοστος ενω ενος φιλου που το πηραμε μαζι, μπηκε τελωνειο και ζητησαν αποδειξη αγορας , μπλα μπλα...Το ειπα τι να κανει (δινοντας του και το σκρινσοτ που αναφερει item location London) κι ελπιζω να ξεμπλεξει με τον πονηρο κινεζο...Οποτε προσοχη παιδες...
      Δηλαδή είναι ζαριά, άμα κάτσει. Εμένα έρχεται κατευθείαν από Κίνα, δεν παίζει ενδιάμεση χώρα...
      Άρα θα κάτσει.... :(

      Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Οχι απαραιτητα , εμενα ειχε αυξημενες πιθανοτητες να πληρωσω τελωνιακα εξοδα λογω αποστολης με dhl...
    • Διαφήμιση