Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλη χρονια σε ολους!!!
      Ξερετε μηπως το banggood θα βγαλει καμια μεθοδο για ογκωδη δεματα? εχω ακουσει οτι το παλευει
      Παρομοια φαση με το post nl του gearbest που πηγε να το ξανανοιξει για χαμηλες αξιες που δεν συμφερει με το eu express.Δυστυχως ομως την εκλεισε
    • @Red21 Καταρχάς σόρυ εάν φάνηκε επιθετικό το μυνημα μου δεν το εννοούσα ετσι.
      Και φυσικά ψουνιζει ο καθένας από όπου θέλει και για να κλείσω το θέμα γιατί συμφωνούμε σε όλα μόνο να σημειωσω το εξής όσον αφορά τα preorders και αφορά την προσωπική μου άποψη είναι ότι ακόμα και στα flash sales πάλι μαζεύουν παραγγελίες χωρίς να έχουν εμπόρευμα.
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Έχω φάει και εγώ φόλες από τα pre-orders του Gearbest ενώ από το banggood δε θυμάμαι να έφαγα ποτέ.
      Λεφτά να πω βέβαια ότι δεν έχω χάσει από το Gearbest αλλά μια αβεβαιότητα μου τη βγάζουν.

      MI 5 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα σε όλους και καλή Χρονιά !! Μιας και θέλω να πάρω 2 android tv box και αρχικά έλεγα να τα πάρω απο bg με priority αλλά μιας και δεν θέλω άλλο μα περιμένω πολύ σκέφτομαι
      κάποια EU WEARHOUSE και ας είναι ποιο ακριβά. Βρήκα αυτά τα προϊόντα σε παρόμοια τιμή από το Geekbuing IT και ES αλλά και από το Gearbest EU5 (που έχει έδρα αυτό ξέρουμε ??)
      Ποιο από τα 2 μαγαζιά και EU wearhouse μου προτείνετε η κάποιο άλλο για να πάρω για ποιο γρήγορα και σίγουρα να μην περάσει τελωνείο ?? Ευχαριστώ ^^ ^^
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Καλημερα και καλη εβδομαδα!!

      Η αποθηκη 5 του Gearbest βρισκεται στην Τσεχια και οποιαδηποτε μεθοδο αποστολης και να διαλεξεις δεν εχεις θεμα με εξτρα χρεωσεις!!! ;)
    • Μην το φοβάστε το geekbuying είναι καλό μαγαζί και αποστολή από ευρωπαϊκή αποθήκη έρχεται σε μερικές μέρες στην πόρτα σου. Εγώ από εκεί ψωνίζω και από banggood.

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • καλημερα και καλη χρονια με υγεια!!!
      Κινητο απο gearbest απο 24/11 με dpd ακομα δεν εχει παραληφθει...
      Κινητο απο gearbest απο 11/11 με dhl (εγω eu express διαλεξα και το αλλαξαν αυθαιρετα) δεν εχει παραληφθει.
      Απο banggood 4-5 συσκευες εκαναν να ερθουν απο 7-8 ημερες εως 21 (ολα με priority).Moνο 1 συσκευη αργησε λογω των εορτων και παρελαβα στις 29/12 ενω η παραγγελια ειχε γινει 25/11.

      Δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα στα δυο καταστηματα.το banggood κανει αυτο που σου λεει ακριβως (ειτε στις μεθοδους αποστολης , ειτε στο χρονοδιαγραμμα της παραλαβης ) ενω το gearbest ειναι σαν να το παιζεις κορονα-γραμματα....
      Redmi Note 4 3/32 , Redmi Note 4 4/64 MTK , Mi5s Plus 4/64 , Mi5s Plus 6/128 , Mi Max 2 6/64 , Mi Note 2 4/64 , Mi Note 2 6/128 , Mi Note 3 6/64, Mi Mix 2 6/64 , Xiaomi Black Shark 6/64 , Mi 8 6/64 , Redmi Note 4/64, Redmi Note 5 4/64 , Redmi Note 5 6/64, Redmi Note 7, Redmi Note 9s 6/128 , Poco F2 Pro 6/128 , Redmi Note 9 Pro 6/64 :ugeek:
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα καλή χρονιά και από εμένα.

      Άλλο ένα περιστατικό ήρθε να μου επιβεβαιώσει ότι στην ελληνική διαχείριση των δεμάτων μας όλα κυλάνε τυχαία και χωρίς καμία προτεραιότητα.

      Παραγγελία μου μέσω Βελγίου από gearbest παραληφθεί σήμερα ενώ παραγγελία με priority banggood είναι ακόμη εδώ και μέρες στο Κέντρο διαλογής Αττικής. Και οι 2 έγιναν παραγγελία ίδια μέρα και έφτασαν Ελλάδα την ίδια μέρα.

      Μπορείς να μου εξηγησει γιατί συμβαίνει αυτό? Γιατί εγώ συνεχίζω και λέω ότι δουλεύουν πολλά κοπρόσκυλα στο δίκτυο διανομής μας.το να αργούμε λόγο όγκου εργασίας και λίγων υπαλλήλων άντε να το χωνέψω. Αλλά το να κάνουν και αυτοί οι λόγοι λάθος την δουλειά τους με ξεπερνα.
    • Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά!
      Από ευρωπαϊκή αποθήκη του gearbest τρεις παραγγελιες κάνανε από 3-5 μέρες να φύγουν και 8 ακριβώς στο δρόμο και οι τρεις σε περίοδο αιχμής.
      Από eu express η πιο μεγάλη μου ως τώρα είναι 1 μηνα Southall. Ήδη άνοιξα τικετ κι ο Θεός βοηθος
    • Καλημέρα και καλή χρονιά!!!
      Σήμερα τελικά παρέλαβα παραγγελία από banggood με priority ένα mi6 από 11/11 γύρω στις 52 μέρες έκανε αλλά τέλος καλό όλα καλά.
    • Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους και όλες!

      Να δώσω κι εγώ ένα update από τις παραγγελίες μου.

      Αυτές από ευρωπαική αποθήκη στο ξεστοκάρισμα με τις μεγάλες ευκαιρίες του Gearbest ήρθαν όλες, σε 7-10 μέρες.

      Επίσης σήμερα παρέλαβα μία από Banggood με θήκες, σε 15-20 ημέρες περίπου..

      Από τις 11/11 περιμένω ακόμα τις παραγγελίες από το Gearbest!!

      Τις έσπασαν σε 6 κομμάτια. Οι 2 που έφυγαν με Belgium Post έχουν έρθει μια χαρά.

      Οι 4 που ..έρχονται με DPDUK ακόμα να φανούν. Οι 3 είναι Southhall και η μία είναι ..on its way to Greece από τις 1/12. Γι αυτήν μάλιστα έστειλα mail στο Gearbest και μου είπαν να περιμένω έως 15/1.

      Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω από το να περιμένω.. Να αρχίσω να σκέφτομαι το claim στο Paypal? :/
      Won't Back Down
    • Διαφήμιση
    • Πως μπορώ να στέλνω μήνυμα στο πωλητή μέσω paypal χωρίς να ανοίξω dispute!
      Με έχει εκνευρίσει ο πωλητής τόσο..... που δεν μπορώ να το βρω!!!!