Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ναι βρε.... ότι είναι vfm είναι. Και τα 2 είναι όμως
      Γιαυτό τα έβαλα σε σύγκριση

      Όπως όμως συμφωνήσαμε είναι γούστα :D
    • Ο/H Aldo H. έγραψε:

      Μμμμμ, παιζει τπτ απο φπα και τετοια και ειναι 20$ 10ευρω ξερω γω, πιο φθηνος?... ΒΟΗΘΕΙΑ ΛΙΓΟ ΡΕ GUYS, για εμας τους νεους,
      Όχι βρε, μια χαρά έρχονται. Μάλιστα τα τυλίγει και πιο προσεκτικά από άλλους που έχω δει

      ΦΠΑ Ελλάδα μόνο αν το παραγγείλεις με ταχεία
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Ο/H Aldo H. έγραψε:

      Μμμμμ, παιζει τπτ απο φπα και τετοια και ειναι 20$ 10ευρω ξερω γω, πιο φθηνος?... ΒΟΗΘΕΙΑ ΛΙΓΟ ΡΕ GUYS, για εμας τους νεους,
      Όχι βρε, μια χαρά έρχονται. Μάλιστα τα τυλίγει και πιο προσεκτικά από άλλους που έχω δει
      ΦΠΑ Ελλάδα μόνο αν το παραγγείλεις με ταχεία
      ευχαριστω ρε φιλε εισαι πολυ καλος! και πως να υπολογιζω τιμες γιατι πολυ περιεργο, οταν μετατρεπω μονος απο δολλαρια μου βγαζει 1 τιμη πχ, οταν ομως αλλαζω το νομισμα στην σελιδα ειναι διαφορετικο το αποτελεσμα (πιο ακριβο συνυθως) εγω πια τιμη αν εχω στο νου μου?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Aldo H. έγραψε:

      ευχαριστω ρε φιλε εισαι πολυ καλος! και πως να υπολογιζω τιμες γιατι πολυ περιεργο, οταν μετατρεπω μονος απο δολλαρια μου βγαζει 1 τιμη πχ, οταν ομως αλλαζω το νομισμα στην σελιδα ειναι διαφορετικο το αποτελεσμα (πιο ακριβο συνυθως) εγω πια τιμη αν εχω στο νου μου?
      Τίποτα λεβέντη μου, γι`αυτό είμαστε εδώ

      Γενικά παντού να μην αλλάζεις την τιμή. Να την αφήνεις όπως είναι και την ισοτιμία θα την κάνει η τράπεζα σου και όχι ο όποιοσδήποτε
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Ο/H Aldo H. έγραψε:

      ευχαριστω ρε φιλε εισαι πολυ καλος! και πως να υπολογιζω τιμες γιατι πολυ περιεργο, οταν μετατρεπω μονος απο δολλαρια μου βγαζει 1 τιμη πχ, οταν ομως αλλαζω το νομισμα στην σελιδα ειναι διαφορετικο το αποτελεσμα (πιο ακριβο συνυθως) εγω πια τιμη αν εχω στο νου μου?
      Τίποτα λεβέντη μου, γι`αυτό είμαστε εδώ
      Γενικά παντού να μην αλλάζεις την τιμή. Να την αφήνεις όπως είναι και την ισοτιμία θα την κάνει η τράπεζα σου και όχι ο όποιοσδήποτε
      *εισαι εδω, γιατι δεν βλεπω κανεναν αλλον -_- :P δηλαδη αν θελω να μαθω ΑΚΡΙΒΗ τιμη θα πρεπει να ρωτησω την τραπεζα για καθε ισοτιμια απο καθε site? -_- ΠΡΟΤΙΝΑΙ κανενα eshop :) Εγω redmi 3 πηγενα αλλα με αυτα που μαθενω και με τις τιμες που βλεπω δεν ξερω...
    • Βρε εννοώ μαθαίνεις πχ ότι η ισοτιμία είναι η Χ (παράδειγμα κάθε 1 ευρώ 2 δολάρια).

      Άρα εσύ το αφήνεις εκεί όπως είναι σε δολάρια και σε όποια ιστοσελίδα πας θα ξέρεις ότι θα πληρώσεις δια 2 σε ευρώ... Δεν θα μαθαίνεις άλλη ισοτιμία για κάθε site.

      Απλά αν το μετατρέψεις από την ιστοσελίδα τους αντί με 1 ευρώ να σου δίνουν 2 δολάρια, θα σου δίνουν 1.90 άρα εσύ χάνεις. Γι`αυτό σου είπα άστο σε δολάρια.

      Τώρα το τι κινητό θα πάρεις είναι δική σου επιλογή αυτό
    • Ο/H alnikou έγραψε:

      εμένα μου είπε θα στο στείλω αύριο και ακόμα περιμένω έχουν περάσει 4 ημέρες τι γίνετε ?? και δεν απαντάει στα μηνύματα ενω την πρώτη ημέρα κατευθείαν άμεσα απάντηση
      Κι εγώ έκανα την παραγγελία χτες το πρωί γύρω στις 11 και του άφησα και μηνυμα και δεν μου απάντησε μέχρι και σήμερα το απόγευμα στις 18:00 που μου έστειλε mail με το tracking number και τις φωτογραφίες από το πακέτο!
      Όπως είπαν και άλλα παιδιά μάλλον δεν έχει ολοκληρώσει ακόμα την ανακαίνιση και είναι λίγο αργός στις απαντήσεις.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H greg_m έγραψε:

      @alnikou

      δεν ξέρω αν πρόσεξες αλλά το αγόρασα από το eurohouse του vickmall με μια επιβάρυνση 23,00€. Οι παραγγελίες από Κίνα θέλουν μήνα.


      Αν σου πω οτι πηρα τα Χριστουγεννα το redmi note 2 απο κινα απο vickmall και μου ηρθε σε 12 μερες? και του γιου μου σε 10. οταν το εφερε ο ταχυδρομος δε το πιστευα. Δεν ξερω αν επεσα στη περιπτωση αλλα μια χαρα μου εκατσε.
    • Εϊναι να πέσεις στην περίπτωση που λένε, έχω παραγγελία που έχει κλείσει από την Τρίτη 03/05 από το ΚΔ Αεροδρομίου και ακόμα δεν έχει αλλάξει η κατάστασή του...φαίνεται εκεί σταμματημένο :(
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Εϊναι να πέσεις στην περίπτωση που λένε
      Την ίδια μέρα με τα bluetooth μεγάφωνα παρήγγειλα και κάτι ακουστικά

      Το πρώτο έχει εδώ και ένα μήνα review τα άλλα τα περιμένω
    • Εσεις βρε παιδια απο που προτεινεται αγορα? να ειναι 1 eshop αξιοπιστο και εμπιστο, αυτο που σου λεει αυτο να πληρωνεις... Γιατι μπερδευωμαι και δεν εχω καθαρα στο μυαλο μου τι θελω να παρω ρε παιδια, γιατι βλεπω πχ yeso το mi4c 140$ πχ, ενω vickmall 174$, και γενικα κατι διαφορες...
      Επισης βλεπω πχ honorbuy λεει και "stock in europe", και yeso πχ λεει "stock in spain Warehouse"... αν το παρω απο ευρωπαικη "αποθηκη" θα ερθει πιο γρηγορα δλδ απλα θα πληρωσω κατι παραπανω ε?... Εσεις τι προτεινεται? ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ, ξερετε το ανχος να παιρνεις 1 φορα συσκευη απο εξω...

      Ευχαριστω εκ τον προτερων :)
      Και ειστε ολοι φοβεροι, ευχαριστουμε για την επιλογη αυτη της Xiaomi, στην ουσια εσεις φερατε την xiaomi στην ελλαδα, εγω ετσι το βλεπω :)
    • Διαφήμιση
    • Αν αγοράσεις από μαγαζί που έχει Ευρωπαϊκή αποθήκη, θα σου έρθει πολύ πιο γρήγορα και δεν θα έχεις και τον φόβο του τελωνείου.

      Και τα δύο μαγαζιά που προανέφερες είναι καλά και δεν θα έχεις πρόβλημα κατά την παραλαβή.
      Πρόσεχε μόνο να κάνεις παραγγελία από το Ευρωπαϊκό Stock. :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)