Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Είχα αφήσει χωρίς πρόβλημα, το είχα επιβεβαιώσει 3 δέματα στα ΕΛΤΑ απο 15 Μαρτίου .
      Κανένα πρόβλημα κατά την παραλαβή τους και τα δέματα απο το Banggood είχα στο χρονικό διάστημα 20 ημερών με μέθοδο αποστολής Priority Direct Mail
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Από ευρωπαϊκή αποθήκη DE του TomTop έχει αγοράσει κανείς πρόσφατα? Είναι ΟΚ ή θα φάμε καμία πιστολιά από το μαγαζί? Γιατί είχα διαβάσει διαφορά παλιότερα ότι δεν έστελνε παραγγελίες.

      Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
    • Ο/H zananiro έγραψε:

      Από ευρωπαϊκή αποθήκη DE του TomTop έχει αγοράσει κανείς πρόσφατα? Είναι ΟΚ ή θα φάμε καμία πιστολιά από το μαγαζί? Γιατί είχα διαβάσει διαφορά παλιότερα ότι δεν έστελνε παραγγελίες.
      Cafago και TomTop είναι το ίδιο.
      Δεν υπάρχει πρόβλημα με τις αποστολές τους.
      Μάλιστα από τις Ευρωπαϊκές αποθήκες παραλαμβάνεις γρήγορα.

      Αυτό που είχε συμβεί με αυτούς ήταν πως ξαφνικά οι αποστολές από τις εταιρείες Courier ειδικά από την Κίνα, λόγο του κοροναϊού, αύξησαν στον θεό το κόστος μεταφοράς.
      Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα σε όσους στην αρχή είχαν κάνει παραγγελίες να τους ειδοποιήσουν αν θέλουν να προχωρήσουν στην παραγγελία πληρώνοντας το επιπλέον κόστος μεταφοράς ή να ακυρώσουν την παραγγελία και να τους κάνουν Re-found τα χρήματά τους. ;)

      Αν αγόραζες για παράδειγμα ένα ρολογάκι αξίας 25 ευρώ για την αποστολή τους χρέωναν 12 euro και θα έπρεπε να πουλάνε με χασούρα. :S
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Παιδιά καλησπέρα.
      Αγόρασα ένα kospet prime από gearbest στις 3/5
      Στις 4/5 με ενημέρωσαν ότι έφυγε κ μου δώσανε tracking number με postNL priority
      Από εκείνη την στιγμή όμως και έως σήμερα δεν φαίνεται πουθενά.
      Μίλησα μαζί τους 2 με 3 φορές κ με mail και με messenger και μου λένε ότι έφυγε κ να περιμένω κ δώστε μου ένα λεπτό να το κοιτάξω και μιλήστε με το ταχυδρομειο και και και και.
      Μίλησα με το ολλανδικό ταχυδρομείο και μου λένε ότι δεν φαίνεται πουθενά κ να μιλήσω με το μαγαζι.
      Ενώ στην αρχή μου είχαν δώσει ημερομηνία παραδόσης έως 3/6 σήμερα που μίλησα μαζί τους μου είπαν να περιμένω έως 13 Αυγούστου.
      Το θέμα μου είναι ότι δεν φαίνεται πουθενά.
      Ας φαινόταν και ας αργούσε καταλαβαίνετε τι εννοώ


      Ένα kospet optimus που πηρα μετά από 15 μέρες για τον γαμπρό μου από banggood έφυγε και είναι ήδη Γερμανία με dhl.

      Τι μπορώ να κάνω?? Πρέπει να ανησυχώ??
      Πότε μπορώ να κάνω στην paypal dispute??
      Ευχαριστώ πολύ


      Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ειναι νωρίς ακόμα. Μόνο τέσσερις βδομάδες πέρασαν... Μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις ακόμα κάνα δίμηνο.
      Έχουν πάθει πλάκα με τα πρώτα κέντρα υποδοχής πακέτων στην Ευρώπη στο gearbest.
      Εγώ παραγγελία από αρχές Φλεβάρη ακόμα δεν παρέλαβα...
      Στο PayPal σου αναφέρει την ημερομηνία που μπορείς το αργότερο να τους τρέξεις (6 μήνες μετά την αγορά νομίζω)...
      Εν το μεταξύ τρέξε το gearbest. Γραφε τους κάθε βδομάδα μηνύματα.
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Ευχαριστώ φίλε μου.
      Δεν με στεναχωρεί τόσο ότι θα αργήσει ( αυτό το ήξερα γιατί έχω αγοράσει πολλές φορές από έξω) αλλά ότι δεν φαίνεται πουθενά...
      Ας φαινόταν στο 17track πχ η κάπου αλλού και ας περίμενα.
      Τώρα είναι σαν να βαδίζω στο σκοτάδι. :) ;) Πιστεύω με καταλαβαίνεις...

      Εσένα σου φαίνεται που είναι???
      Στο banggod αμέσως φάνηκε κ είναι είναι ήδη γερμανια

      Τους έχω γράψει αρκετές φορές αλλά μια μου λένε δεν μπορούν να κάνουν κάτι , μια φταιει το ταχυδρομείο και άλλα πολλα
      Και πάλι ευχαριστώ

      Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Παρήγγειλα 02.02.
      Εστάλη λόγω διαθεσιμότητας 27.02.
      Μπήκε αεροδρόμιο Βουδαπέστη 30.02.
      Και από τότε τίποτα νέο.
      Πριν δύο βδομάδες μου έκαναν refund.
      Οπότε μην ανησυχείς...
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Έχει φύγει το δέμα υπομονή
      They see me rollin, funny GIFs - Gifvif

      Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    • Θα σας δείξω μια καθημερινότητα στα ταχυδρομεία τις Κίνας.....


      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Απορώ πως λειτουργούν τα gadgets μετά από τέτοια μεταχείριση....

      Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Είδα λίγο τα τελευταία μηνύματα όμως δεν βρήκα κάτι από AliExpress. Γενικά έχω δώσει μία παραγγελία για refund της οποίας νέα στο tracking έχουμε να δούμε απ την ημέρα της παραγγελίας και προφανώς έχει περάσει και οι μέρες.
      Οι λύση που προτείνει το Ali είναι να περιμένω 10 ημέρες. Δεκτό αλλά το προτείνει το ίδιο κάθε 10 μέρες. Είμαστε τώρα αν δεν κάνω λάθος η στην 4η ή στην 5η φορά. Να τους στείλεις μήνυμα δεν μπορείς μπρορείς μιας και μιλάς πλέον μόνο με την eva η οποία έχει ένα σωρό bugs και ποτέ δεν καταλαβαίνει τι της λες ακόμη και αν κάνεις κλικ στις προεπιλεγμένες ερωτήσεις απαντήσεις.
    • Διαφήμιση