Διαφήμιση

εγγραφη αρχειων στην SD

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • εγγραφη αρχειων στην SD

      Δεν μπορω να γραψω αρχεια στην SD καρτα. Ουτε φωτογραφιες ουτε αρχεια κατεβασμενα απο το internet. Απο οτι ειδα αυτο ειναι ενα προβλημα στις εκδοσεις android απο 5 και μετα. Υπαρχει καποιος τροπος να το παρακαμψουμε? εχω την multilanguage rom και φυσικα δεν ειναι root.
    • Μήπως εννοείς να μεταφέρεις εφαρμογές/παιχνίδια στην SD? Γιατί για φωτογραφίες,ήχους κλπ εγώ τουλάχιστον δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα με κανένα κινητό και σε καμία έκδοση android που έχω χρησιμοποιησει. Στις ρυθμίσεις απο την στιγμή που θα επιλέξω χώρο αποθήκευσης την SD ή στις ρυθμίσεις της κάμερας να πηγαίνει οτι τραβάω εκεί, όλα λειτουργούν κανονικά. Ούτε με την multilanguage που είχε το κινητό όταν ήρθε είχα θέμα. Αν όμως ρωτάς για εφαρμογές τότε έχεις δίκιο αλλά γίνεται με τα κατάλληλα βήματα.
      ex Redmi Note 2 Hermes with XTRV stable
      ex Redmi Note 6 Pro with XTRV Stable
      Now....... Redmi Note 11 Pro 5G!
    • Διαφήμιση
    • Μιλαω για αυτο το προβλημα:
      How to Bypass the SD Card Restrictions in Android 4.4 KitKat on Your Galaxy S4 « Samsung GS4

      το οποιο εμφανιζεται στο kitkat και στο lolipop. εφορμογες που δεν ηταν προεγκατεστημενες στο τηλεφωνο, δεν εχουν δικαιωμα να γραψουν στην SD. Πχ εχω τον dolphin browser και δεν μπορω να κανω save στην sd τα αρχεια που κανω download. Εχω το virtual recorder (προγραμματακι ηχογραφησης) και δεν μπορω να κανω save στην sd. Ακομα και με τον es explorer οταν παω να σβησω ενα αρχειο (φωτογραφια μου πχ) μου βγαζει μνμ για permission. Για την ακρίβεια βγαζει αυτο το μνμ:
    • Ο/H kkmspm έγραψε:

      κανενας??? δεν εχει παρατηρησει κανενας το προβλημα?

      Πάνε στα settings -> installed apps
      Και στο all πάνε τέρμα κάτω, υπάρχει ένα app με όνομα "documents" που είναι disabled .
      Κάνε το enable και πάνε τώρα στην εφαρμογή που είχες θέμα .
      Τώρα όταν θα πας να κάνεις την κίνηση στην SD που πριν δεν σε άφηνε θα ανοίξει ένα καινούριο "παράθυρο" μετά το πρώτο πλαίσιο διαλόγου που σου λέει για το θέμα .
      Έχει θα κάνεις τις κινήσεις που σου δείχνει στην εικόνα, ουσιαστικά θα διαλέξεις την SD και από εκεί και πέρα η εφαρμογή αυτή θα έχει κανονικά πρόσβαση να γράφει μα να σβήνει στην SD.

      Την ενεργοποίηση την θέλει για εφαρμογές που δεν είναι του συστήματος, πχ το χρειάστηκε για το es file explorer ενώ ο explorer της συσκευής οχι.


      Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
    • Προσπάθησα με τον τρόπο αυτό τα κατάφερα για τον es Explorer αλλά πάλι δε μπορώ να ορίσω στον OPERA και στην εφαρμογή AQUAMAIL να γράφει στην κάρτα SD. Υπάρχει και κάτι άλλο που πρέπει να κάνω?
      Είμαι με developer 6.12.15.




      Τα καλύτερα μου ever κινητά ανά OS:


    • Διαφήμιση