Διαφήμιση

Παρουσίαση του Bluetooth Speaker BTS-06

    • Review

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Παρουσίαση του Bluetooth Speaker BTS-06

      Primary Features
      Model: BTS-06
      Design: Cool,Fun,Mini,Multifunctional,Portable
      Compatible with: iPhone,iPod,Laptop,Mobile phone,MP3,MP4,MP5,PC,PSP,Tablet PC,TF/Micro SD Card
      Supports: Bluetooth,Hands-free Calls,Microphone,Volume Control
      Functions: Stereo
      Connection: Wireless
      Interface: Micro USB,Power Charge Port
      Audio Source: Bluetooth Enabled Devices
      Material: Metal,Rubber
      Color: Blue,Green,Red,Yellow
      Technical Parameters
      Power Output: 6W
      Other Parameters
      Power Source: Wall Charger
      Charging Voltage: DC 5V
      Input: DC 5V/100-120mA
      Charging time: 3 hours
      Lasting Time: 6 hours
      Battery Capacity: 400mAh
      Dimension and Weight
      Product weight: 0.110 kg
      Package weight: 0.227 kg
      Product size (L x W x H): 8.10 x 8.10 x 5.50 cm / 3.19 x 3.19 x 2.17 inches
      Package size (L x W x H): 9.80 x 9.80 x 7.50 cm / 3.86 x 3.86 x 2.95 inches
      Package Contents
      Package Contents: 1 x Speaker, 1 x USB Charger Cable, 1 x User Manual


      Αγόρασα για το μαμώτο αυτό το μικροφωνάκι από το Gearbest, να δω κατά πόσο κάνει αυτά που λέει. Μιλάμε τώρα για 7 δολλάρια, δηλαδή 6 ευρώ και είπα … ας πάει στο καλό. Bluetooth ηχείο, με ενσωματωμένο μικρόφωνο μέσα για κλήσεις και αδιάβροχο… δεν μπορούσα να μην.




      Ήρθε λοιπόν σε μία πανάθλια συσκευασία, ένα κυκλικό πλαστικό σαν αυτό από μπατονέτες, όμως πολύ πιο λεπτό. Ήρθε σπασμένο φυσικά (λίγο αλλά πάλι) και κάπου εκεί λέω αμάν .. τα 6 ευρουλάκια μου.






      Τελικά το ανοίγω και το αντικείμενο σώο. Επέζησε της κάκιστης συσκευασίας του, αλλά και της σχεδόν καθόλου συσκευασίας από Gearbest (μόνο το κλασσικό χάρτενο περιτύλιγμα, ούτε καν χαρτί).


      Το βγάζω έξω και βλέπω ένα πολύ όμορφο κυκλικό μικροφωνάκι με τα κουμπιά του και τη βεντούζα του από πίσω (Εκτός από το πράσινο που αγόρασα εγώ, βγαίνει και σε μπλε, κόκκινο και κίτρινο)




      Αμέσως το πήρα στο μπάνιο του έβαλα νερό και το κόλλησα στον τοίχο. Κόλλησε αρκετά καλά (έτσι νόμιζα αφού έπεσε 2 φορές την πρώτη μέρα αν και μετά δεν ξανάπεσε, ίσως να έφταιγα και εγώ εδώ… δεν ξέρω, πάντως επέζησε) και το ξεκίνησα να δω τι κάνει και πως ακούγεται.




      Αυτό το τοσοδούλι που λέτε, μου έβγαλε 2 φορές πιο δυνατό ήχο από ότι υπολόγιζα και πολύ πιο καθαρό !!! Είναι μια λεβεντιά για το μπάνιο. Έπαιξα με τα κουμπιά του και είδα ότι όλα λειτουργούν ρολόι.
      Δυναμώνει, σιγανώνει, αλλάζει τραγούδια (μπρος ή πίσω), κλείνει, απαντάει κλήσεις, ακούγεσαι μια χαρά (οκ πρέπει να είσαι κοντά του αλλά πάλι… έχει θόρυβο το μπάνιο με το νερό κλπ) από το μικρόφωνο του, είναι ΚΑΠΩΣ αδιάβροχο αλλά δεν μπορεί να μπει μέσα στο νερό. Γενικά είναι μια ευχάριστη έκπληξη στην καθημερινότητα μου.








      Μετά έκανα τα τεστ μου για το πόσο μακριά μπορείς να το πάρεις και να μη χάνει σήμα. Το πολύ 6-7 μέτρα (με τοίχο μαζί). Πρέπει δηλαδή να έχεις το κινητό στο δίπλα δωμάτιο, αλλά και με φίλο τεχνικό που μίλησα μου είπε πως έτσι είναι γενικά η τεχνολογία Bluetooth, δεν φημίζεται για τη δύναμη του σήματος.




      Στα κακά του είναι ο κακός πολύ μικρός φορτιστής που ξεκινάει από usb και καταλήγει στην είσοδο του μεγαφώνου που είναι σαν και αυτό που έχουν οι φωτογραφικές. Δεν έβαλαν καν adapter και το μήκος του σύρματος αγγίζει τα 15 ολόκληρα εκατοστά.




      Τώρα θα μου πείτε με 7 ευρώ τι ζητάς… Τη δουλειά του όντως την κάνει !!!! Και η αλήθεια πως για 6 ευρώ έχω ένα υπέροχο εργαλείο που με άφήνει φουλ ικανοποιημένο και ακούω τη μουσική μου στο μπάνιο... ;)
      :beer: Cheers
    • Τώρα θα τραγουδάς και στο μπάνιο... :lol:

      Μεγιές σου. :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση