Διαφήμιση

[GTV-6.4.21] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM. (τελευτ. ενημέρωση 23/4 06:20)

  • Ολοκληρώθηκε
  • ROM
  • Poll

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H pangio2 έγραψε:

    Πήγα να περάσω και στο ρυζάκι αλλά δεν μπαίνει καν στην recovery Εχει την προηγούμενη 6.4.14. Και με την χρήση των μπουτόν δεν μπαίνει. Ανοίγει σβήνει το λογότυπο mi. Βγάζω μπαταρία και κάνω εκκίνηση.Καμιά ιδέα πως θα συνεχίσω!!!! :roll:
    Δεν είναι ανάγκη να το κάνεις μόνος σου οπωσδήποτε από Recovery...Πέρασέ την από την εφαρμογή Αναβάθμιση και θα μπεί μόνο του σε recovery για να την περάσει ;)

    EDIT:
    Σε περίπτωση που δεν το θυμάσαι, το Hongmi για να μπει recovery, θέλει να πατάς το volume down (-) και το power και μετά να διαλέξεις από τις 3 επiλογές που θα σου βγάλει το recovery και να πατήσεις volume up (+).
  • Ο/H dnomikos έγραψε:

    Ο/H pangio2 έγραψε:

    Πήγα να περάσω και στο ρυζάκι αλλά δεν μπαίνει καν στην recovery Εχει την προηγούμενη 6.4.14. Και με την χρήση των μπουτόν δεν μπαίνει. Ανοίγει σβήνει το λογότυπο mi. Βγάζω μπαταρία και κάνω εκκίνηση.Καμιά ιδέα πως θα συνεχίσω!!!! :roll:
    Δεν είναι ανάγκη να το κάνεις μόνος σου οπωσδήποτε από Recovery...Πέρασέ την από την εφαρμογή Αναβάθμιση και θα μπεί μόνο του σε recovery για να την περάσει ;)
    EDIT:
    Σε περίπτωση που δεν το θυμάσαι, το Hongmi για να μπει recovery, θέλει να πατάς το volume down (-) και το power και μετά να διαλέξεις από τις 3 επiλογές που θα σου βγάλει το recovery και να πατήσεις volume up (+).
    Δύστυχος αυτές τις διαδικασίες ακολούθησα αλλά όλα οδηγούν στο λογότυπο να ανάβει και να σβήνει.
  • @jimarios Το backup θελεις να το εγκαταστήσεις για να γυρισεις στη ρομ που ήσουν η για τις εφαρμογες σου? Το δευτερο δεν γίνεται.Αν θες να γυρισεις στη ρομ που ησουν όταν πηρες το backup κατέβασε την ρομ καναι unzip την ρομ,παρε το recovery image από μεσα φλασαρισετο με το recovery που εχεις και μετα τρεξε και το backup σου
    You may think you can fly - but you better not try
  • Διαφήμιση
  • Τελικά η 5.1.1 δεν με πάει πάλι πρόβλημα στο Redmi2 TD.
    Τώρα δεν ενεργοποιήτε το wifi, πάω να το ανοίξω το δείχνει αχνό πορτοκαλί
    μένει κολλημένο το ενεργοποίηση.
  • Ο/H Thracia έγραψε:

    @jimarios Το backup θελεις να το εγκαταστήσεις για να γυρισεις στη ρομ που ήσουν η για τις εφαρμογες σου? Το δευτερο δεν γίνεται.Αν θες να γυρισεις στη ρομ που ησουν όταν πηρες το backup κατέβασε την ρομ καναι unzip την ρομ,παρε το recovery image από μεσα φλασαρισετο με το recovery που εχεις και μετα τρεξε και το backup σου
    νομιζα οτι οταν εκανα το backup οτι θα ειναι το κινητο οπως πριν αλλά με lollipop.
    αφου τελικα δεν γινεται, θελω να ξαναβαλω το παλιο ρομ για να το τρεξω to backup.
    δοκιμαζω αυτο που μου ειπες και σου λεω....
  • πολλη καλή Ρομ.....πάει σφαίρα....... Μπράβο άλλη μία φορά....... Το ευχαριστώ το έχετε στο τσεπακι σας από μένα......και το μπράβο έτσι;;;;; Άντε ποιός στην χάρη σας όλο μπράβο παίρνεται ;) ;) :D :D
    Πινοντας ποτακι στη βεραντα και κανοντας install την ρομ???? Τι αλλο σε αυτη τη ζωη????? XIAOMI-MIUI.GR!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

    " Γεωπόνος”



  • Διαφήμιση
  • [GTV-6.4.21] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM. (τελευτ. ενημέρωση 23/4 06:20)

    @jimarios
    Όπως σου είπα και δυστυχώς είχα δίκιο , ΔΕΝ κάνουμε backup σε ΚιτΚατ , μετά βάζουμε Lollipop και μετά επαναφερουμε το backup της Kitkat , αυτά ΔΕΝ γίνονται ...
    Εχεις αλλάξει baseband , πηγες από ΚιτΚατ σε Lollipop , το backup που έχεις δουλεύει μόνο σε Kitkat based rom και ΔΕΝ μπορείς να γυρίσεις σε Kitkat με το backup που έχεις .
    Πρέπει να γυρίσεις σε ΚιτΚατ ξανά μέσω fastboot rom , μετά να βάλεις το TWRP με το οποίο έχεις πάρει το backup και μετά μπορείς να το κάνεις restore .

    Τι πρόβλημα είχες με την Lollipop rom??


    Στάλθηκε από το 2014813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Φιλε μου @Thracia σε ευχαριστω πολυ για ολα!!!επιτελους εχω το κινητο μου οπως πριν, και ας εχω 4.4 6.3.24(που ειμαι πολυ ευχαριστημενος)
    ελπιζω παιδια στο μελλον να γινει κατι ετσι ωστε το backup του κιτ κατ να μπορει να ανοιγει se lollipop
    Για αλλη μια φορα λυθηκε το προβλημα μου απο ατομο εδω μεσα!!(και παραλληλα μαθαινω και εγω λιγο τα πραγματα)
    Ευχαριστω
  • Ο/H jimarios έγραψε:

    Φιλε μου @Thracia σε ευχαριστω πολυ για ολα!!!επιτελους εχω το κινητο μου οπως πριν, και ας εχω 4.4 6.3.24(που ειμαι πολυ ευχαριστημενος)
    ελπιζω παιδια στο μελλον να γινει κατι ετσι ωστε το backup του κιτ κατ να μπορει να ανοιγει se lollipop
    Για αλλη μια φορα λυθηκε το προβλημα μου απο ατομο εδω μεσα!!(και παραλληλα μαθαινω και εγω λιγο τα πραγματα)
    Ευχαριστω

    Γιατί δε καθησες σε Lollipop ??

    Στάλθηκε από το 2014813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Διαφήμιση
  • Ο/H gkalen έγραψε:

    @jimarios
    Όπως σου είπα και δυστυχώς είχα δίκιο , ΔΕΝ κάνουμε backup σε ΚιτΚατ , μετά βάζουμε Lollipop και μετά επαναφερουμε το backup της Kitkat , αυτά ΔΕΝ γίνονται ...
    Εχεις αλλάξει baseband , πηγες από ΚιτΚατ σε Lollipop , το backup που έχεις δουλεύει μόνο σε Kitkat based rom και ΔΕΝ μπορείς να γυρίσεις σε Kitkat με το backup που έχεις .
    Πρέπει να γυρίσεις σε ΚιτΚατ ξανά μέσω fastboot rom , μετά να βάλεις το TWRP με το οποίο έχεις πάρει το backup και μετά μπορείς να το κάνεις restore .

    Τι πρόβλημα είχες με την Lollipop rom??


    Στάλθηκε από το 2014813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    εκανα αυτα που μου ειπε ο @Thracia.
    flasara το img του παλιου recovery-εβαλα την παλια ρομ του κιτ κατ που ειχα- και μεσω του παλιου twrp ετρεξα κανονικα το backup. οσο ειχα το νεο twrp δε μου αναγνωριζε ουτε την ρομ, γιατι ελεγε οτι το ρομ που τρεχω ειναι για 811 ενω εμενα το κινητο μου ειναι ww.... .οποτε γιαυτο περασα την παλια twrp. το φαστβοοστ δε γνωριζω ακομα τι κανει...ετσι οπως παει καποια στιγμη θα το μαθω! :)
    με την lollipop δεν ειχα ασχοληθει καθολου.ειδα οτι δε μπορουσα να τρεξω το backup μου και επρεπε να γυρισω πισω μετα οπως ημουν.το μονο που ειδα ειναι οτι οταν ανοιγα τις εικονες μου στη camera ελεγε μια φωτογραφια.εμπενα μεσα και σιγα σιγα ξεκινουσε να φορτωνει ολες τις υπολοιπες απο τισ 250 που εχω.επισης σε καμια φαση που ημουνα στα αρχεια/καρτα sd δεν εβλεπα κατω κατω το TWRP φακελο ολοκληρο αλλά το μισο και δεν ειχε επιπελον κυληση προς τα κατω.
    αυτα τα λιγα μεσα σε λιγα λεπτα lollipop
    Σε ευχαριστω γιωργο για την απαντηση σου!