Διαφήμιση

Προβλημα με fingerprint sensor

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Προβλημα με fingerprint sensor

      Καλησπερα

      Εχω την ελληνικη stable 7.2.2.0 και απο το πουθενα αρχισε να μην μου ανταποκρινεται το fingerprint sensor.

      Ειτε το ξεκλειδωσω με κωδικο και το ξανακλεισω, η απλα αν κλεισω την οθονη τιποτα...
      Εκανα και restart ξαναπερασα και το Νο1 δαχτυλο αλλα τιποτα. Το θεμα ειναι οτι το περασα το κυριο δαχτυλο στα ελληνικα
      και τωρα δεν μπορει καν να το σβησει...

      Δοκιμασα να γυρισω την γλωσσα στα αγγλικα αλλα και παλι τσιφος... οταν το επιλεγω κανει οτι μπαινει και με πεταει παλι στην προηγουμενη οθονη (password and fingerprint)

      EDIT

      Το γυρισα στα αγγλικα, εβαλα επιλογη κλειδωματος μονο κωδικο και αφαιρεσε ολα τα fingerprint.
      Εκανα και ενα restart ( με αγγλικα παντα) και δοκιμασα να τα ξαναπερασω.

      Στο test μου κανει κατι κουλα σαν να ζοριζεται να τα αναγνωρισει (το πατησα αρκετα παραπανω φορες απο οτι συνηθως..). Και οταν με τα πολλα το πηρε το ενα δεν δολευει και παλι... τα ξαναεσβησα και εκανα μετα wipe chache & dalvik απο TWRP

      Περασα 2 δαχτυλα και στο 3 αρχισε παλι να μην μπορει να το περασει... κανει οτι το διαβαζει, γεμιζει το εικονιδιο με το αποτυπωμα, κανει την δονηση και μετα ξανα αδειαζει σαν να μην το διαβασε....

      Δοκιμασα με τα 2 που εχω περασμενα τωρα και παλι 1 στις 10 και αμα το ξεκλειδωνει...
    • Δυστυχως δεν πρεπει να ειναι αυτο το θεμα (ισως να ηταν αρχικα). Και εννοειται οτι δοκιμασα ηδη να το καθαρισω με στεγνο πανακι και ειχα πλυνει και στεγνωσει 500 φορες τα δαχτυλα μου πριν το κανει.

      Το αφησα χωρις καθολου κλειδωμα για 2-3 ωρες και ξαναδοκιμασα και τους 2 δεικτες που εχω περασει τους πιανει παλι κανονικοτατα!
      Μετα απο αλλες 2-3 ωρες το γυρισα παλι στα αγγλικα δοκιμασα και ολα καλα.... :S ?( :huh:
    • Διαφήμιση
    • Να προσθέσω κάτι, μπορεί να είναι τέρμα βλακεία αλλά αυτό κατάλαβα και σε μένα. Όταν πέρασα 1-2 θέματα, μόλις προσπαθούσα να το ξεκλειδώσω κολλούσε ή δεν διάβαζε με την μία. Μόλις το γυρνούσα στο default δούλευε κανονικά.
      Δεν ξέρω αν παίζει το Theme να εμπλέκεται στον sensor αλλά κάτι τέτοιο κατάλαβα γιατί το δοκίμασα πολλές φορές και το έκανε μόνο με το ίδιο θέμα (Theme).