Διαφήμιση

Αναζήτηση Πακέτου - Tracking Number - Επιστροφή - Refund

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αναζήτηση Πακέτου - Tracking Number - Επιστροφή - Refund

      @Readiness και εγώ από 5/9 με Belgium post κολλημένο...

      Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
    • Αναζήτηση Πακέτου - Tracking Number - Επιστροφή - Refund

      Καλημέρα παιδιά. Για κάντε έναν κόπο εσείς που έχετε κολλημένο πακέτο με Belgium από 4 Σεπτεμβρίου και εκεί γύρω να επικοινωνήσετε με το κατάστημα να τους πιέσουμε λίγο γιατί στο τέλος της εβδομάδας περνάνε και 20 εργάσιμες που δίνουν για την αποστολή.
      Εμένα μου είπαν ότι έχουν στείλει στην μεταφορική και περιμένουν για απάντηση.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Αναζήτηση Πακέτου - Tracking Number - Επιστροφή - Refund

      @komatoza θα στείλω και εγώ αν και δεν ευελπιστώ ότι θα γίνει κάτι. Πάνε τα δεματάκια μας μου φαίνεται...Και άλλα παιδιά σε διπλανό φόρουμ αναφέρουν καθυστερήσεις την περίοδο αυτή με Belgium.
      Εμένα χτες εμφάνισε στο tracking
      "Customs clearance processing complete" από 13/9. Αν κάτσει σε αυτό το status από ότι λένε πάνω από μερικές ημέρες...δύσκολο να αλλάξει.

      Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
    • Διαφήμιση
    • Αναζήτηση Πακέτου - Tracking Number - Επιστροφή - Refund

      @zananiro Εμένα το customs clearance processing complete είναι από 7 Σεπτεμβρίου και εμφανίστηκε κάπου στις 15 . Και εγώ πιστεύω ότι δεν είναι απλά κολλημένο αλλά κάτι άλλο συμβαίνει. Πχ ένα παιδί είχε κάνει την ίδια μέρα την ίδια παραγγελία και μέχρι 7 του μήνα τα δέματα ήταν μαζί είχαν ακριβώς τους ίδιους χρόνους ανανέωσης έως και δευτερόλεπτο που σημαίνει ότι ήταν σε έναν σάκο, από εκεί και πέρα το δικό του 11 Σεπτεμβρίου ήταν για παράδοση.
      Δεν νομίζω ότι είναι τυχαίο να είναι μερικά δέματα για Ελλάδα κολλημένα και είναι μόνο αυτά που έχουμε ακούσει φαντάσου ότι υπάρχουν παιδιά που δεν είναι σε φόρουμ.
      Επίσης εγώ μιλάω στο gearbest απο 10 του μήνα και έλεγα ότι κάτι δεν πάει καλά και αυτοί το χαβα τους περιμένει θα έρθει, και μόνο από την προηγούμενη εβδομάδα είπαν ότι έστειλαν στην μεταφορική μήνυμα και περιμένουν απάντηση. Από την άλλη έχουν βγάλει την μέθοδο αποστολής Belgium Post τουλάχιστον για κινητά εδώ και 10-15 μέρες και είναι μόνο EU priority, τυχαίο?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • RE: Αναζήτηση Πακέτου - Tracking Number - Επιστροφή - Refund

      Ο/H komatoza έγραψε:

      @zananiro Εμένα το customs clearance processing complete είναι από 7 Σεπτεμβρίου και εμφανίστηκε κάπου στις 15 . Και εγώ πιστεύω ότι δεν είναι απλά κολλημένο αλλά κάτι άλλο συμβαίνει. Πχ ένα παιδί είχε κάνει την ίδια μέρα την ίδια παραγγελία και μέχρι 7 του μήνα τα δέματα ήταν μαζί είχαν ακριβώς τους ίδιους χρόνους ανανέωσης έως και δευτερόλεπτο που σημαίνει ότι ήταν σε έναν σάκο, από εκεί και πέρα το δικό του 11 Σεπτεμβρίου ήταν για παράδοση.
      Δεν νομίζω ότι είναι τυχαίο να είναι μερικά δέματα για Ελλάδα κολλημένα και είναι μόνο αυτά που έχουμε ακούσει φαντάσου ότι υπάρχουν παιδιά που δεν είναι σε φόρουμ.
      Επίσης εγώ μιλάω στο gearbest απο 10 του μήνα και έλεγα ότι κάτι δεν πάει καλά και αυτοί το χαβα τους περιμένει θα έρθει, και μόνο από την προηγούμενη εβδομάδα είπαν ότι έστειλαν στην μεταφορική μήνυμα και περιμένουν απάντηση. Από την άλλη έχουν βγάλει την μέθοδο αποστολής Belgium Post τουλάχιστον για κινητά εδώ και 10-15 μέρες και είναι μόνο EU priority, τυχαίο?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Αν την έβγαλαν από μέθοδο αποστολής κάτι παίζει σίγουρα. Μίλησα και εγώ, π@π@ριες μου απάντησαν, ότι είναι peak season και να περιμένω.
      Εν τω μεταξύ, το status "custom clearance" το βγάζει σε όλα τα δέματα με Belgium post? Γιατί σε κάποια παλαιότερα που κοίταξα δεν το έβγαζε. Μήπως απλά τα τσίμπησαν στο τελωνείο του Βελγίου?

      Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
    • Αναζήτηση Πακέτου - Tracking Number - Επιστροφή - Refund

      Νομίζω σε όλα γιατί περνάνε τελωνείο εκεί. Αλλά αυτές τις πληροφορίες της βγάζει μόνο το 1tracking.net σε όλα τα άλλα απλά item is announced

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Κωδικός Αντικειμένου: LX4959**036NL
      Ημερομηνία & ΏραΠεριοχήΚατάσταση
      17/8/2018, 09:28:20ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
      14/8/2018, 14:29:00ΟΛΛΑΝΔΙΑΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ



      Μετά από 53 μέρες καμία ενημέρωση. Σήμερα κατάφερα να πάρω τα χρήματα πίσω. Το πακέτο υποθέτω χάθηκε από τα Ελτά.
      Αν έρθει κάποια στιγμή, θα μπορούσα πιστεύετε να μιλήσω με banggood και να προτείνω να το κρατήσω πληρώνοντας ένα μειωμένο ποσό, προκειμένου να μη σταλεί πίσω;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H chrisgala έγραψε:

      Αν έρθει κάποια στιγμή, θα μπορούσα πιστεύετε να μιλήσω με banggood και να προτείνω να το κρατήσω πληρώνοντας ένα μειωμένο ποσό, προκειμένου να μη σταλεί πίσω;
      Μάλλον μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και ίσως τους συμφέρει..
      Καλό είναι όπως και να έχει να τους ενημερώσεις αν σου έρθει τελικά το πακέτο. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Καλησπερα περιμενω 2 δεματα τα οποια εχουν σταλθει απο κινα πριν 2 μηνες ακομα δεν παρελαβα τιποτα υπαρχει περιπτωση να ειναι στο ταχυδρομειο και να μην τα εχουν φερει απλα?
    • Διαφήμιση
    • Καλό θα είναι να μιλήσεις με το κατάστημα, αν και επειδή δεν είναι συστημένα, συνήθως τα αφήνουν στο γραμματοκιβώτιο, οπότε εάν είσαι σε πολυκατοικία μπορεί και να "χάθηκαν" :/