Διαφήμιση

Redmi Note 3 Pro Camera συζήτηση

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Project_P έγραψε:

      Το μονο θεμα ειναι οτι δεν θυμαμαι πια τραβηξα με πια εφαρμογη... μαλλον πρεπει να ειναι 1 ) Mi , 2) SnapDragon 3) Open Camera

      Προσπάθησε αν γίνεται να ακολουθήσεις την δομή των φώτο με.. Γιατί αν δεν λες πιο APP χρησιμοποιησες χάνετε η μπάλα... + ότι δεν λες σε ποια Rom είσαι.. Αν είδες στην αρχή του ποστ έχω μια ενδεικτική δομή

      Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
    • Ο/H tsine έγραψε:

      Προσπάθησε αν γίνεται να ακολουθήσεις την δομή των φώτο με.. Γιατί αν δεν λες πιο APP χρησιμοποιησες χάνετε η μπάλα... + ότι δεν λες σε ποια Rom είσαι.. Αν είδες στην αρχή του ποστ έχω μια ενδεικτική δομή

      Ναι σορρυ για την εκδοση το ειχα στο μυαλο μου και το ξεχασα με ολα αυτα που εγραψα (το εκανα και 2-3 φορες edit γιατι δεν ελεγε να ανεβασεις τις φωτο).
      Ηθελα να ανεβασω κατευθειαν το info με printscreen, αλλα επειδη κολλαγε η συνδεση τα εγραψα αλλα σε γενικες γραμμες ακολουθησα τις οδηγιες (το hdr δεν το εγραψα επειδη δεν ειχε καμια και το app επειδη δεν θυμομουν με πια τραβηξα τι).

      Το Focus mode πιο ακριβως ειναι γιατι τωρα στα ελληνικα το εχασα λιγο :P . To μηκος εστιασης? Γιατι μου βγαζει νουμερο κατευθειαν.

      Οπως και να εχεις το συμμαζεψα ;)
    • Χαχαχαχαχ στα ελληνικά δεν ξέρω πιο είναι το Focus εστίαση θα λέει τώρα τι να σου πω :p

      Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tsine έγραψε:

      Χαχαχαχαχ στα ελληνικά δεν ξέρω πιο είναι το Focus εστίαση θα λέει τώρα τι να σου πω :P
      Μαλλον για το ιδιο θα μιλαμε... χαθηκαμε στην μεταφραση χαχαχαχα
      Images
      • 9a4b134aa6c1be70234e542694616ba02024ca03.jpg

        32,32 kB, 450×800, viewed 168 times
    • Καλό θα ήταν επίσης να δοκιμάσετε σε τι ευνοείται η κάμερα σας

      Και μια ακριβή κάμερα να πάρω των 2000 ευρώ, άμα ο φακός είναι για κοντινές αποστάσεις ποτέ δεν θα καταφέρω να βγάλω βουνά και το αντίθετο. Άρα αρχίστε για αρχή να δοκιμάζετε αποστάσεις.

      Να ξέρουμε τουλάχιστο που είναι το ατού της φωτογραφικής.

      Επίσης μετά θα πρέπει να την δείτε με κόσμο (γήπεδο πχ) πως αντιδρά, αν βγάζει εύκολα ή δύσκολα (με όλες τις ρυθμίσεις αλλά πρέπει να την πάρει κάποιος στα άκρα).

      Με θάλασσα ήρεμη και φουρτουνιασμένη.

      Με φως και χωρίς φως... Με σκιές κτλ

      Με εστίαση και χωρίς εστίαση (το θαμπό μπροστά και πίσω η εστίαση και το αντίθετο)

      Όταν γίνουν όλα αυτά νομίζω θα ξέρουμε και πως αντιδρά η κάμερα σε κάθε περίπτωση και θα μας είναι πιο εύκολο να βγάζουμε σωστές φωτογραφίες
    • Δοκιμων Συνεχεια :D


      Ελληνικη Stable 7.2.1.0

      1) Mi Camera
      Size: 3456x4608
      No HDR
      Μηκος Εστιασης: 3.57mm
      White balance : Auto
      Χρονος εκθεσης 1/1106
      ISO : 100

      2) SnapDragon Camera
      Size: 3456x4608
      No HDR
      Μηκος Εστιασης: 3.57mm
      White balance : Manual
      Χρονος εκθεσης 1/1174
      ISO : 100

      3) Open Camera
      Size: 3034x3917
      No HDR
      Μηκος Εστιασης: 3.57mm
      White balance : Auto
      Χρονος εκθεσης 1/1428
      ISO : 100
      Images
      • IMG_20160416_154936.jpg

        74,85 kB, 600×800, viewed 187 times
      • IMG_20160416_154617.jpg

        72,43 kB, 600×800, viewed 179 times
      • IMG_20160416_154638.jpg

        64,93 kB, 619×800, viewed 189 times
    • Διαφήμιση
    • Αν παρατηρησετε τα κτηρια απο πισω και οxι το αντικειμενο μπροστα (το οποιο βγηκε επισης καλυτερο) ειναι χαοτικη η διαφορα...
      Βεβαια εχω παρατηρησει αρκετη καθυστερηση στην ληψη της φωτογραφιας σε αρκετες περιπτωσης, ενω η Mi ειναι σχεδον παντα ακαριαια σε αποκριση.

      Η Snapdragon στις περισσοτερες των περιπτωσεων βγαζει εφαμιλλα αποτελεσματα με την Mi απλα εχει πολυ πιο αναλυτικες (και περισσοτερες) επιλογες απο οτι η Mi, χανει ομως αρκετα για εμενα στο interface και σε καποια εξτραδακια που εχεις η Mi.

      Μαλλον θα την κανω απεγκατασταση και θα συνεχισω να δοκιμαζω με Mi και Open, απλα θελω καποια στιγμη να κανω δοκιμες με χαμηλο φωτισμο να δω τι ψαρια πιανουν....

      Σε γενικες γραμμες για γρηγορες ευκολες φωτο η εργοστασιακη εφαρμογη ειναι καλη, για πιο ''μερακλιδικες'' φωτο και για εξτρα σκαλισμα πιστευω η Open ειναι τελεια (και free !).
    • Kαι στις δυο σου δοκιμές οι φωτο από την open camera φαίνονται να είναι HDR
      Τα σκοτεινά σημεία τα φωτίζει περισσότερο (πχ το ρομποτακι) και τα φωτεινά τα σκουραίνει (πχ το κτίριο πίσω) σε σχέση με τια άλλες δυο.
      Ίσως γι αυτό καθυστερεί που λες
    • Κι ομως κοιταξα στις ρυθμισεις και δεν ηταν HDR αυτο ειναι που με παραξενεψε πιο πολυ...
    • Redmi Note 3 Pro Camera συζήτηση

      ROM: 7.2.3.0 GLOBAL STABLE
      APP: Snapdragon
      Settings:
      • auto
      • Exposure : 0
      • Iso: auto
      • Focus mode : Continuous



      ROM: 7.2.3.0 GLOBAL STABLE
      APP: Pro capture full
      Settings:
      • auto
      • Exposure : 0
      • Iso: auto
      • Focus mode : Continuous



      ROM: 7.2.3.0 GLOBAL STABLE
      APP: open camera
      Settings:
      • auto
      • Exposure : 0
      • Iso: auto
      • Focus mode : Continuous



      ROM: 7.2.3.0 GLOBAL STABLE
      APP: Miui
      Settings:
      • auto
      • Exposure : 0
      • Iso: auto
      • Focus mode : Continuous



      Ποια σας φαίνεται καλύτερη από τις 4?
      Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • @tsine

      Μοιαζουν σχεδον πανομοιοτυπες (εκτος του οτι καποιες εχουν μια ανεπαισθητη θολουρα επειδη δεν ηταν σταθερο το κινητο).

      Την επομενη φορα δοκιμασε με καποιες ιδιες manual ρυθμισεις και οχι τα παντα full auto.