Διαφήμιση

Xiaomi Red mi note 2 prime

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Xiaomi Red mi note 2 prime

      Γειας σας , μολις πηρα στα χέρια μου το κινητο αυτό και πραγματικά είμαι ενθουσιασμένος , εχω 2 θεματάκια όμως αν μπορείται να με βοηθήσεται. δεν εχω περάσει την Rom απο to forum γιατι θα χάσω την εγγυηση 2 ετών .
      1) Οταν πατάω volume down και ανοιγμα μου δείχνει το fastbοot αλλε δεν μπαινει ποτε στα factory settings. τι να κάνω γιατι θελω να ρυθμίσω τον αισθητήρα για την θήκη - πορτοφόλλι που αγόρασα . Δεν ανοιγοκλεινει το κινητό αυτόματα.
      2) Οταν απαντάω σε email μου βγάζει reply to all στην γραμμη και στελνει την απαντηση μου σε αποστολές και στον παραλήπτη υπάρχει βέβαια το κουμπι για σκετο reply αλλα μπορει να ρυθμιστή η γραμμη ετσι? τοσο απλο αλλα δεν καταλαβαίνω γιατι το εχουν σκεφθει έτσι.
      Γενικα΄το MUI ειναι πολυ ανώτερο του IOS που χρησιμοποιουσα.
      Ευχαριστώ
    • Καλημέρα, καλορίζικο και καλός ήρθες.
      Συμπλήρωσε την συσκευή στο προφίλ σου.
      Ανέβασε ένα screen shot τις πληροφορίες της συσκευής για να βλέπουμε ποια ρομ έχει και από ποιο κατάστημα το πήρες (παίζουν μεγάλο ρόλο)
      Εν συνεχεία διάβασε το πρώτο ποστ από αυτό εδώ XIAOMI REDMI NOTE 2/PRIME τα πάντα για το νέο smartphone

      Για το πρώτο, γιατί να μπεις σε fast boot ? Υπάρχει ειδική ρύθμιση στις ρυθμίσεις, μέσα από το τηλέφωνο: Ρυθμίσεις ---> Κλείδωμα Οθόνης ---> "Πρόληψη ατυχών κλήσεων", αν και μπορείς να βάλεις το Gravity Screen το οποίο κάνει θαύματα σε συνεργασία με τον proximity sensor.

      Το email δεν το είχα παρατηρήσει καθόλου ότι γράφει "Απάντηση σε όλους"...συνήθως το έχω μόνο για ανάγνωση...σπάνια απαντάω...
    • Ο/H nikleon έγραψε:

      Γειας σας , μολις πηρα στα χέρια μου το κινητο αυτό και πραγματικά είμαι ενθουσιασμένος , εχω 2 θεματάκια όμως αν μπορείται να με βοηθήσεται. δεν εχω περάσει την Rom απο to forum γιατι θα χάσω την εγγυηση 2 ετών .
      1) Οταν πατάω volume down και ανοιγμα μου δείχνει το fastbοot αλλε δεν μπαινει ποτε στα factory settings. τι να κάνω γιατι θελω να ρυθμίσω τον αισθητήρα για την θήκη - πορτοφόλλι που αγόρασα . Δεν ανοιγοκλεινει το κινητό αυτόματα.
      2) Οταν απαντάω σε email μου βγάζει reply to all στην γραμμη και στελνει την απαντηση μου σε αποστολές και στον παραλήπτη υπάρχει βέβαια το κουμπι για σκετο reply αλλα μπορει να ρυθμιστή η γραμμη ετσι? τοσο απλο αλλα δεν καταλαβαίνω γιατι το εχουν σκεφθει έτσι.
      Γενικα΄το MUI ειναι πολυ ανώτερο του IOS που χρησιμοποιουσα.
      Ευχαριστώ
      Καλώς όρισες στο φόρουμ και καλορίζικη η συσκευή σου.
      Έχω την εντύπωση ότι η εγγύηση είναι ένα χρόνο και όχι δυο, αλλά εάν αλλάξεις ρομ δεν την χάνεις την εγγύηση, την οποία μάλλον σπάνια θα την χρειαστείς... Τόσες χιλιάδες μέλη που έχουν βάλει την ελληνική νομίζεις ότι το έκαναν χάνοντας την εγγυησή τους?
      Κάτι ηλίθιους περιορισμούς που έβαλε (ή έβαζε?) το Gearbest δεν αφορούν την Xiaomi σαν εταιρεία, αλλά το ίδιο το κατάστημα.
      Πάντως να μείνεις με την αγγλοκινέζικη μόνο και μόνο και την εγγυήση είναι "χαρακίρι"... but it's up to you!

      1. Με power+volume UP μπαίνεις στο recovery, (και ΟΧΙ στο Fastboot, που είναι για άλλη "δουλειά") και απο εκεί μπορείς να κάνεις κάποια πράγματα, αλλά ΟΧΙ να ρυθμίσεις τους αισθητήρες της συσκευής οι οποίοι ρυθμίζονται μέσα απο το λειτουργικό (Miui) και όχι απο το recovery

      2. Μικρό το"κακό"... Βρες ένα e-mail client που σε βολεύει να κάνεις την δουλειά σου, εάν ο defult σου φαίνεται άβολος... π.χ. το "TypeApp" που χρησιμοποιώ υποστηρίζει και POP3 και IMAP και συνεργάζεται άψογα με την Miui (ειδοποιήσεις κ.λ.π.)
    • Διαφήμιση
    • Καλοριζικο πολύ καλή επιλογή με up volume + switch μπαίνει στο recovery όχι με down
      O
      Όλα τα άλλα μέσα από τις ρυθμίσεις θα λυθούν

      Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται, ο βλάκας επιμένει!
      Οι σοφοί δεν γνωρίζουν τίποτα, οι έξυπνοι αναρωτιούνται για όλα, οι ηλίθιοι ξέρουν τα πάντα!
      Κάποιοι άνθρωποι βλέπουν φαινόμενα γύρω τους και αναρωτιούνται, γιατί; Κάποιοι άλλοι φαντάζονται ανύπαρκτα πράγματα και αναρωτιούνται, γιατί όχι;
      :razz: :razz: :D :D :razz: :razz:
    • Και διάβασε και το παρακάτω. Κάπου λέει για εγγύηση......... ;)

      Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας και Εγγύηση αγορών
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Καλημέρα, καλορίζικο και καλός ήρθες.
      Συμπλήρωσε την συσκευή στο προφίλ σου.
      Ανέβασε ένα screen shot τις πληροφορίες της συσκευής για να βλέπουμε ποια ρομ έχει και από ποιο κατάστημα το πήρες (παίζουν μεγάλο ρόλο)
      Εν συνεχεία διάβασε το πρώτο ποστ από αυτό εδώ XIAOMI REDMI NOTE 2/PRIME τα πάντα για το νέο smartphone

      Για το πρώτο, γιατί να μπεις σε fast boot ? Υπάρχει ειδική ρύθμιση στις ρυθμίσεις, μέσα από το τηλέφωνο: Ρυθμίσεις ---> Κλείδωμα Οθόνης ---> "Πρόληψη ατυχών κλήσεων", αν και μπορείς να βάλεις το Gravity Screen το οποίο κάνει θαύματα σε συνεργασία με τον proximity sensor.

      Το email δεν το είχα παρατηρήσει καθόλου ότι γράφει "Απάντηση σε όλους"...συνήθως το έχω μόνο για ανάγνωση...σπάνια απαντάω...

      Σε ευχαριστώ πολύ
      Ευχαριστώ παρα πολυ για τις ευχές σου και γα την άμμεση απάντηση. Το είδαι το post πριν αγοράσω το τηλ απλά μολις μου ειπαν οτι για οποιοδήποτε προβλημα εντος διετιας το στέλνω και το αντικαθιστουν το φοβήθηκα, τελος με τον καιρο μαλλον θα το κάνω , το πήρα απο το Youhoo.gr
      Εβαλα το gravity screen και πραγματικά δουλευει αλλα με καποια καθυστερηση, επισης την "Πρόληψη ατυχών κλήσεων" την εχω ενργή ,θα ηθελα να μου πειτε τον τροπο να μπω στο factory settings για να ελέγξω τον σενσορα

      Σε ευχαριστώ πολύ
      Images
      • Screenshot_2016-03-28-15-40-44_com.android.settings.png

        66,04 kB, 450×800, viewed 182 times
    • Διαφήμιση
    • Άρα τα 2 χρόνια εγγύηση είναι από το ελληνικό κατάστημα, σου είπαν ότι αν αλλάξεις ρομ χάνεις την εγγύηση ?

      Με το gravity παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις, δουλεύει πολύ καλά...θέλει λίγο να το μάθεις πρώτα.

      Για να μπεις στις ρυθμίσεις και τα τεστ πας Ρυθμίσεις ---> Σχετικά με το Τηλέφωνο ---> Πατάς 5 φορές στο "Έκδοση Kernel"
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Άρα τα 2 χρόνια εγγύηση είναι από το ελληνικό κατάστημα, σου είπαν ότι αν αλλάξεις ρομ χάνεις την εγγύηση ?

      Με το gravity παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις, δουλεύει πολύ καλά...θέλει λίγο να το μάθεις πρώτα.

      Για να μπεις στις ρυθμίσεις και τα τεστ πας Ρυθμίσεις ---> Σχετικά με το Τηλέφωνο ---> Πατάς 5 φορές στο "Έκδοση Kernel"
      Ναι Ελληνικό κατάστημα , ναι αυτο ειπαν αν την βγάλω δεν με καλύπτουν .
      Το εχω κάνει και αυτό παταω 5 φορές και μου βγάζει launch cit αλλα δεν βγάζει αλλο μενού . τιποτα.... Παράξενο.
    • Διαφήμιση
    • Να σαι καλά. :)
      Μέσα στα πολλά έχει στο Hadrware Testing την επιλογή Sensor. Αλλά προσοχή, μην αρχίσεις να πειράζεις και άλλες ρυθμίσεις που δεν ξέρεις τι κάνουν.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)