Διαφήμιση

Bootloop

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H takisbinyl έγραψε:

      Ξαφνικά το τηλέφωνο κολλησε. Μου το φερε. Επανεκκινουσε μόνο του. Έμπαινε στο μενου κανονικά για 10 " και ξανα επανεκκίνηση. Μπήκα σε download mode και μεσω miflash προσπαθησα να περάσω μια global που βρηκα σ ενσ οδηγο του miui.com. Έβγαλε σφάλμα ομως λογω Windows 32bit απ τι διάβασα στον οδηγο. Μετα αλλαξα 2 αρχεία στη ρομ κσι ξανα προσπαθησα. Παλι σφάλμα. Από τοτε ανοιγοκλεινει συνεχώς. Μονο το mi logo βγάζει. Μπαίνει μονο σε fastboot mode κσι τίποτα αλλο. Δε το διαβάζει το mi pc suite. Το δοκίμασα και σε Windows 10 64 bit. Τωρα ανω φορματ στον υπολογιστή μου και περναω Windows 7 64 bit γιατί διάβασα πώς κάποιος τα καταφερε με φρέσκα Windows. Αυτά. Οποία βοήθεια δεκτή

      Σορρυ που δεν απαντησα νωριτερα ημουν απασχολημενος
      Ακριβως το ιδιο και σε μενα ... Δοκιμασα σε 3 διαφορετικους υπολογιστες (win 7 32b- win 10 32b και 64β) .... Ειχα βρει ενα βιντεο για το πως θα ξαναμπει σε download mode πατωντας εδω αλλα επειδη ειναι καινουργιο δεν θελω να μπω στην διαδικασια μην κανω καμμια $%^&* , θα το στειλω πισω εφοσον ειναι εντος εγγυησης :wacko: :wacko: :wacko:
    • Καλησπέρα παιδιά,
      Έχω πρόβλημα!
      Γενικά έχω ασχοληθεί με αλλαγές ρομ για xiaomi και έχω αλλάξει σε αρκετά κινητά.
      Πριν 4 ημέρες παρέλαβα ένα redmi note 3 pro της μητέρας μου από geekbuying και μου ήρθε με global.
      Έτσι είπα να περάσω την developer stock για να μπορέσω να ξεκλειδώσω τον bootloader και να περάσω την ελληνική stock.
      Πρώτη φορά έπεσα σε πρόβλημα. Ενώ ακολούθησα κανονικά τα βήματα μόλις τελείωσε το mi flash (succesfull) και πήγα να το ανοίξω, μου έκανε bootloop.
      Από εκεί και πέρα μιας και έχω κανονικά πρόσβαση σε download mode δοκίμασα ξανά και ξανά την ίδια διαδικασία..αλλά τίποτα.
      Είπα να τραβήξω ένα βίντεο μπας και μπορέσει κανείς να με βοηθήσει:



      Δουλεύω με windows 10 64-bit

      Ευχαριστώ εκ τον προτέρων. :)
    • @christtagarakis μήπως είναι το kate και όχι το kenzo;
      Αν όμως είναι όντως το kenzo μήπως να δοκίμαζες να κατεβάσεις και να φλασάρεις άλλη official rom για δοκιμή.
    • Διαφήμιση
    • το kenzo είναι σίγουρα.
      Δοκιμασα να περάσω και την stable stock και την global.. τίποτα!!