Διαφήμιση

mi4c screen problem

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H jon Star έγραψε:

      κατι με κινησε να το κοιταξω, ανοιγω μολις τωρα και ειναι ενταξει!wtf!αυτο σημαινει οτι ειναι κλειδωμενος?αρα κατι τρεχει με τη δικη μας ρομ και κερνελ στην συσκευη μου?και τωρα περιμενω το magic sms αλλιως δεν προβαινω σε καμια ενεργεια?
      ετσι caeser????τα update που μου βγαζει οταν συνδεομαι wi fi να τα κανω η το αφησω οπως εχει?
      Δηλαδή φλάσαρες απλά την fastboot και διορθώθηκε; ?(
    • τα κανα ολα με την σειρα οπως μου τα ειπες απο την αρχη!backup, flashboot&εκανα και αιτηση!οχι γιατρευτηκε!!!!αλλα δεν θα μαθουμε ποτε τι το προκαλεσε ετσι?ενω μολις ερθει ο κωδικος συνεχιζουμε το φλασαρισμα?
      antonius φλασαρα το ανοιγω κανα 2 φορες τα ιδια,απαγοητευση,το κλεινω αφηνοντας το σε μια γωνια!τωρα που ειδα το μην του caesar ακουω μια φωνη(ο MI GOD θα ηταν η ο mitu,who knows) ανοιξε το..το ανοιξα και ολα ενταξει!!
    • Και εγω χθες έκανα μια ακόμη αίτηση, αυτή τη φορά για το Mi4c που είναι ακόμα ξεκλείδωτο, αλλά σκοπεύω να το κλειδώσω (με φρέσκια fastboot) και να το ξεκλειδώσω πάλι με την έγκριση που θα στείλουν οι Κινέζοι.. Άρα μαζί θα φλασάρουμε... Αναμονή λοιπόν.. :)
      Χάρηκα πολύ που έφτιαξε η οθόνη...Κρίμα θα ήταν να το έστελνες Κίνα για ένα ...φλασάρισμα!
    • Διαφήμιση
    • φλασαρισμα και αγιος ο θεος!οταν εισαι θολωμενος δεν μπορεις να σκεφτεις τωρα που το ξαναβλεπω&θυμαμαι απο το s3(απειρα φλασαρισματα) ετρωγε συνεχεια τετοια bug στα γραφικα λογω ολα custom!!δεν εχω ξαναδει κατι παρομοιο στην amoled κανει σαν shadow move!τωρα ξερω!!!αυτη η fastboot που εχουμε εδω ειναι φρεσκια?η δεν μπορω να φλασαρω αλλη πλεον?
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Και εγω χθες έκανα μια ακόμη αίτηση, αυτή τη φορά για το Mi4c που είναι ακόμα ξεκλείδωτο, αλλά σκοπεύω να το κλειδώσω (με φρέσκια fastboot) και να το ξεκλειδώσω πάλι με την έγκριση που θα στείλουν οι Κινέζοι.. Άρα μαζί θα φλασάρουμε... Αναμονή λοιπόν.. :)
      Χάρηκα πολύ που έφτιαξε η οθόνη...Κρίμα θα ήταν να το έστελνες Κίνα για ένα ...φλασάρισμα!
      Αυτο για πιο λογο θα το κανεις?αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι απο μπαταρια πως τα παει?εισαι με stable η με dev?σε σχεση με το mi3-mi4 ειναι ποιο καλα?μολις το παραγγειλα απο το vickmall!!

      btw το βιντεο με τα wipes στο youtube ειναι πολυ καλη βοηθεια!
      Mi8 6/128 eu Black xiaomi.eu dev
    • Ο/H shinig έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:

      Και εγω χθες έκανα μια ακόμη αίτηση, αυτή τη φορά για το Mi4c που είναι ακόμα ξεκλείδωτο, αλλά σκοπεύω να το κλειδώσω (με φρέσκια fastboot) και να το ξεκλειδώσω πάλι με την έγκριση που θα στείλουν οι Κινέζοι.. Άρα μαζί θα φλασάρουμε... Αναμονή λοιπόν.. :)
      Χάρηκα πολύ που έφτιαξε η οθόνη...Κρίμα θα ήταν να το έστελνες Κίνα για ένα ...φλασάρισμα!
      Αυτο για πιο λογο θα το κανεις?αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι απο μπαταρια πως τα παει?εισαι με stable η με dev?σε σχεση με το mi3-mi4 ειναι ποιο καλα?μολις το παραγγειλα απο το vickmall!!btw το βιντεο με τα wipes στο youtube ειναι πολυ καλη βοηθεια!

      Εγώ έχω έκδοση Mi4c της οποίας ο bootloader είναι ξεκλείδωτος (το είχα αγοράσει τον 10ο του 2015). Αν θέλω λοιπόν κάποια στιγμή να το αναβαθμίσω με Marshmallow στο μέλλον ή απλά να του κάνω ένα καλό φορμάτ με μια κινέζικη fastboot, αυτομάτως θα κλειδώσει ο bootloader, οπότε, για να είμαι έτοιμος για ξεκλείδωμα, έκανα αίτηση να έχω την έγκριση, όταν προβώ σε αυτή τη κίνηση.
      Μα φυσικά χρησιμοποιώ Developer rom, αλλιώς ποιός ο λόγος να θέλω να το ξεκλειδώσω έαν ήθελα την Stable? (την οποία δεν χρησιμοποιώ ποτέ, σε καμμία συσκευή μου, αφού δεν είμαι του συντηρητικού δόγματος "πατρίς-θρησκεία-οικογένεια". Το ξέρω ότι δεν σε καλύπτει η (ακατανόητη) εξήγησή μου, αλλά απλά ήθελα να το πω... χαχαχα! Απλά μείνε με την πληροφορία ότι χρησιμοποιώ ΠΑΝΤΑ Developer roms, σε όλες μου τις συσκευές.
      Το Mi4c αυτή τη στιγμή δεν το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση, ως καθημερινό τηλέφωνο δηλαδή, οπότε η άποψή μου για την αυτονομία της μπαταρίας δεν θα είναι αντικειμενική. Όσο το χρησιμοποιούσα όμως, λίγους μήνες πριν, δεν είχα κανένα πρόβλημα!
      Σέβομαι και αγαπώ ΠΟΛΥ το Mi3 σαν συσκευή, αλλά είμαι και εντυπωσιασμένος με την βασική έκδοση του Mi4 και δύσκολα θα απαντούσα στο ερώτημά σου για το ποιά συσκευή είναι καλύτερη... Απλά θα σου έλεγα ότι το Mi4c είναι σαφώς πιό "φρέσκο" σαν τηλέφωνο, σε σχέση με τα άλλα δύο, που έχουν γράψει ήδη τη δική τους ιστορία στην Xiaomi!
      Με το καλό να παραλάβεις λοιπόν! :thumbsup:

      Υ.Γ. Χαίρομαι που σου άρεσε το video!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H shinig έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:

      Και εγω χθες έκανα μια ακόμη αίτηση, αυτή τη φορά για το Mi4c που είναι ακόμα ξεκλείδωτο, αλλά σκοπεύω να το κλειδώσω (με φρέσκια fastboot) και να το ξεκλειδώσω πάλι με την έγκριση που θα στείλουν οι Κινέζοι.. Άρα μαζί θα φλασάρουμε... Αναμονή λοιπόν.. :)
      Χάρηκα πολύ που έφτιαξε η οθόνη...Κρίμα θα ήταν να το έστελνες Κίνα για ένα ...φλασάρισμα!
      Αυτο για πιο λογο θα το κανεις?αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι απο μπαταρια πως τα παει?εισαι με stable η με dev?σε σχεση με το mi3-mi4 ειναι ποιο καλα?μολις το παραγγειλα απο το vickmall!!btw το βιντεο με τα wipes στο youtube ειναι πολυ καλη βοηθεια!
      Εγώ έχω έκδοση Mi4c της οποίας ο bootloader είναι ξεκλείδωτος (το είχα αγοράσει τον 10ο του 2015). Αν θέλω λοιπόν κάποια στιγμή να το αναβαθμίσω με Marshmallow στο μέλλον ή απλά να του κάνω ένα καλό φορμάτ με μια κινέζικη fastboot, αυτομάτως θα κλειδώσει ο bootloader, οπότε, για να είμαι έτοιμος για ξεκλείδωμα, έκανα αίτηση να έχω την έγκριση, όταν προβώ σε αυτή τη κίνηση.
      Μα φυσικά χρησιμοποιώ Developer rom, αλλιώς ποιός ο λόγος να θέλω να το ξεκλειδώσω έαν ήθελα την Stable? (την οποία δεν χρησιμοποιώ ποτέ, σε καμμία συσκευή μου, αφού δεν είμαι του συντηρητικού δόγματος "πατρίς-θρησκεία-οικογένεια". Το ξέρω ότι δεν σε καλύπτει η (ακατανόητη) εξήγησή μου, αλλά απλά ήθελα να το πω... χαχαχα! Απλά μείνε με την πληροφορία ότι χρησιμοποιώ ΠΑΝΤΑ Developer roms, σε όλες μου τις συσκευές.
      Το Mi4c αυτή τη στιγμή δεν το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση, ως καθημερινό τηλέφωνο δηλαδή, οπότε η άποψή μου για την αυτονομία της μπαταρίας δεν θα είναι αντικειμενική. Όσο το χρησιμοποιούσα όμως, λίγους μήνες πριν, δεν είχα κανένα πρόβλημα!
      Σέβομαι και αγαπώ ΠΟΛΥ το Mi3 σαν συσκευή, αλλά είμαι και εντυπωσιασμένος με την βασική έκδοση του Mi4 και δύσκολα θα απαντούσα στο ερώτημά σου για το ποιά συσκευή είναι καλύτερη... Απλά θα σου έλεγα ότι το Mi4c είναι σαφώς πιό "φρέσκο" σαν τηλέφωνο, σε σχέση με τα άλλα δύο, που έχουν γράψει ήδη τη δική τους ιστορία στην Xiaomi!
      Με το καλό να παραλάβεις λοιπόν! :thumbsup:

      Υ.Γ. Χαίρομαι που σου άρεσε το video!
      τι λες να ειναι κλειδωμενο αυτο που παραγγειλα?κατσε να κανω αιτηση να ειμαι ετοιμος μετα...εγω με το hongmi παντα με stable,πολυ λιγο με developer..οποτε για να κανω καθαρη εγκατασταση που θελω και εγω(αν και δεν το ζητησα με root και λοιπα)ειναι καλυτερος ο τροπος που λες η αυτος που ειναι στο how to οδηγοι?
      Mi8 6/128 eu Black xiaomi.eu dev
    • Ο/H shinig έγραψε:

      τι λες να ειναι κλειδωμενο αυτο που παραγγειλα?κατσε να κανω αιτηση να ειμαι ετοιμος μετα...εγω με το hongmi παντα με stable,πολυ λιγο με developer..οποτε για να κανω καθαρη εγκατασταση που θελω και εγω(αν και δεν το ζητησα με root και λοιπα)ειναι καλυτερος ο τροπος που λες η αυτος που ειναι στο how to οδηγοι?
      Ναι, νομίζω ότι θα σου έρθει κλειδωμένο, αν και ποτέ δεν ξέρεις με τους Κινέζους... Πάντα μας "εκπλήσουν" με τις ρομ που βάζουν στα κινητά...
      Οι τρόποι που περιγράφονται στο how to δεν θα λειτουργήσουν σε κλειδωμένη συσκευή... Κάνε μια αίτηση να υπάρχει...
    • επανηρθα παλι στα φυσιολογικα!βρηκα google installer εγκατεστησα google framework,google play κτλ τα αγγλικα δεν ειναι θεμα για μενα,ολα κομπλε!εν αναμονη για το πολυποθητο sms!!!
    • Διαφήμιση
    • @jonnieX πρώτον δεν χρειάζεται να ποστάρεις δεξιά-αριστερά το ίδιο πράγμα.

      Οσον αφορά τον οδηγό θέλει ένα βαθμό τεχνικής ικανότητας του χρήστη λογω της υψηλής πιθανότητας για bootloop.