Διαφήμιση

Αγορά redmi note 3 pro 3gb και rom

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Όλα γίνονται μην αγχώνεσαι.

      Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς

      ἄνδρες γὰρ πόλεις, καὶ οὐ τείχη οὐδὲ νῆες ἀνδρῶν

      Η Μεγαλοσύνη των λαών δεν μετριέται με το στρέμμα. Με της καρδιάς το πύρωμα μετριέται και με το αίμα

      ~~~ ἒσσεται ἦμαρ ~~~
    • Ο/H Souits έγραψε:

      Προσωπικά αγοράζω από etotalk.com με την διαδικασία "tax fee-custom free" με χρέωση 15$. 15μερες για να έρθει το πολύ 20, και έχει επιλογή εάν θες official ή multi.
      Και ποιά είναι η διαφορά εάν ψωνίσεις από ένα αξιόπιστο κινέζικο κατάστημα, επιλέγοντας "free shipping", που επίσης κάνει κατά μέσο όρο 15-20 μέρες να φτάσει, αλλά ΔΕΝ πληρώνεις τα $15 επιπλέον και ΔΕΝ περνάει και απο τελωνείο?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Souits έγραψε:

      Προσωπικά αγοράζω από etotalk.com με την διαδικασία "tax fee-custom free" με χρέωση 15$. 15μερες για να έρθει το πολύ 20, και έχει επιλογή εάν θες official ή multi.
      Και ποιά είναι η διαφορά εάν ψωνίσεις από ένα αξιόπιστο κινέζικο κατάστημα, επιλέγοντας "free shipping", που επίσης κάνει κατά μέσο όρο 15-20 μέρες να φτάσει, αλλά ΔΕΝ πληρώνεις τα $15 επιπλέον και ΔΕΝ περνάει και απο τελωνείο?
      Ακριβως αυτος ηταν ο λογος που με κρατησε πισω οπως και τα 5$ insurance που εχει το οποιο δεν καταλαβαινω ακομα τι ειδους "ασφαλεια" ειναι! Αλλα εγω δεν ξερω γενικα και απο τα site με συσκευες απο κινα οποτε γι'αυτο δεν ειμαι ο καταλληλος ανθρωπος για να εκφερω αποψη αλλα το minideal και vickmall μου φανηκαν καπως πιο οκ και βεβαια το eu warehouse ηταν ο αλλος λογος.Αυτο που με φοβιζει πολυ ειναι στο flash γιατι θελω την official global για τα updates κλπ αλλα η διαδικασια ειναι τρομακτικη (πιθανο brickαρισμα)

      Ευχαριστω πολυ και παλι για τις απαντησεις
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Souits έγραψε:

      Προσωπικά αγοράζω από etotalk.com με την διαδικασία "tax fee-custom free" με χρέωση 15$. 15μερες για να έρθει το πολύ 20, και έχει επιλογή εάν θες official ή multi.
      Και ποιά είναι η διαφορά εάν ψωνίσεις από ένα αξιόπιστο κινέζικο κατάστημα, επιλέγοντας "free shipping", που επίσης κάνει κατά μέσο όρο 15-20 μέρες να φτάσει, αλλά ΔΕΝ πληρώνεις τα $15 επιπλέον και ΔΕΝ περνάει και απο τελωνείο?
      Γιατί σε ένα από τα κινητά που έχω παραγγείλει με αυτόν τον τρόπο που αναφέρεις απλά έφαγα τελωνείο και δεν ξαναπαρηγγειλα έτσι. Με το etotalk έχω βρει την υγειά μου, δεν πρόκειται να ρισκάρω για 15 δολάρια. Μόλις παρέλαβα 3 τεμάχια RMN3PRO.
      ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς

      ἄνδρες γὰρ πόλεις, καὶ οὐ τείχη οὐδὲ νῆες ἀνδρῶν

      Η Μεγαλοσύνη των λαών δεν μετριέται με το στρέμμα. Με της καρδιάς το πύρωμα μετριέται και με το αίμα

      ~~~ ἒσσεται ἦμαρ ~~~
    • Ο/H Souits έγραψε:

      Γιατί σε ένα από τα κινητά που έχω παραγγείλει με αυτόν τον τρόπο που αναφέρεις απλά έφαγα τελωνείο και δεν ξαναπαρηγγειλα έτσι. Με το etotalk έχω βρει την υγειά μου, δεν πρόκειται να ρισκάρω για 15 δολάρια. Μόλις παρέλαβα 3 τεμάχια RMN3PRO.
      Εάν ΟΝΤΩΣ πέρασες τελωνείο με αποστολή FREE SHIPPING απο Κίνα, τότε πραγματικά αυτό είναι η καλύτερη απόδειξη ότι έχω δίκιο, επειδή είσαι Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ σε 11.000 χρήστες που αναφέρει κάτι τέτοιο σε αυτό το φόρουμ!
      Τόσες ακριβώς είναι οι πιθανότητες να περάσει κάποιος απο τελωνείο, όταν δέχεται δέμα με Free Shipping, απο Κίνα... Δηλαδή εξαιρετικά ελάχιστες, έως μηδαμινές! Και φυσικά "αγοράζεις" αυτές τις πιθανότητες ΔΩΡΕΑΝ! :D
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Souits έγραψε:

      Γιατί σε ένα από τα κινητά που έχω παραγγείλει με αυτόν τον τρόπο που αναφέρεις απλά έφαγα τελωνείο και δεν ξαναπαρηγγειλα έτσι. Με το etotalk έχω βρει την υγειά μου, δεν πρόκειται να ρισκάρω για 15 δολάρια. Μόλις παρέλαβα 3 τεμάχια RMN3PRO.
      Εάν ΟΝΤΩΣ(ε τι, εάν όντως;;; ψέματα θα σε πω;;; δουλευόμαστε τώρα;) πέρασες τελωνείο με αποστολή FREE SHIPPING απο Κίνα, τότε πραγματικά αυτό είναι η καλύτερα απόδειξη ότι έχω δίκιο, επειδή είσαι Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ σε 11.000 χρήστες που αναφέρει κάτι τέτοιο σε αυτό το φόρουμ!Τόσες ακριβώς είναι οι πιθανότητες να περάσει κάποιος απο τελωνείο, όταν δέχεται δέμα με Free Shipping, απο Κίνα... Δηλαδή εξαιρετικά ελάχιστες, έως μηδαμινές! Και φυσικά "αγοράζεις" αυτές τις πιθανότητες ΔΩΡΕΑΝ! :D
      Ήταν δύο κινητά και μου τα χρέωσαν 50€ έκαστο, Ήρθαν με ελτά. Και για του λόγου το αληθές δες εδώ. Και εδώ.
      ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς

      ἄνδρες γὰρ πόλεις, καὶ οὐ τείχη οὐδὲ νῆες ἀνδρῶν

      Η Μεγαλοσύνη των λαών δεν μετριέται με το στρέμμα. Με της καρδιάς το πύρωμα μετριέται και με το αίμα

      ~~~ ἒσσεται ἦμαρ ~~~
    • Διαφήμιση
    • Τι εννοείς στα ΕΛΤΑ ? Στο τελωνείο στο Αεροδρόμιο γίνεται η χρέωση και όχι στα ΕΛΤΑ (σίγουρα είναι περισσότερα από 50 ευρώ για δύο κινητά στο τελωνείο)

      Για δώσε αν θες ένα ιστορικό τι και πως...μήπως ήταν άλλη χρέωση από τα ΕΛΤΑ και όχι τελωνείο...
    • Είπαμε ότι ήρθαν με EMS όταν μπήκαν Ελλάδα ήρθαν με ΕΛΤΑ. Έγινε η χρέωση στην ΥΕΔ(Υπηρεσία Εκτελωνισμού Δεμάτων) δεν ξέρω εάν είναι ΕΛΤΑ ή κρατικό ή οτιδήποτε άλλο. Ήταν 50€ ΕΚΑΣΤΟ όπως γράφω και παραπάνω. Δεν υπήρχε τιμολόγιο μέσα. Αυτά.
      ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς

      ἄνδρες γὰρ πόλεις, καὶ οὐ τείχη οὐδὲ νῆες ἀνδρῶν

      Η Μεγαλοσύνη των λαών δεν μετριέται με το στρέμμα. Με της καρδιάς το πύρωμα μετριέται και με το αίμα

      ~~~ ἒσσεται ἦμαρ ~~~
    • Ο/H Souits έγραψε:

      Ήταν δύο κινητά και μου τα χρέωσαν 50€ έκαστο, Ήρθαν με ελτά. Και για του λόγου το αληθές δες εδώ. Και εδώ.
      Βρε συ αυτό που δείχνεις έχει ένα συνολικό κόστος λέει $616,48 που εάν ο Κινέζος είχε κάνει το ΛΑΘΟΣ και είχε γράψει την έξω μεριά της συσκευασίας ότι περιέχει δύο κινητά αξίας $616,48, τότε 50+50 = 100€ είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΛΙΓΑ χρήματα για δασμούς + εκτελωνισμό κ.λ.π.... Μήπως τελικά δεν ήταν τελωνείο και ήταν κάτι άλλο?

      Τέλος πάντων, όπως και να έχει, ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ που λέει ότι το FREE SHIPPING ήταν, είναι και απ'ότι φαίνεται θα παραμείνει ο ασφαλέστερος ΔΩΡΕΑΝ τρόπος να μην περάσει κάποιος τελωνείο, όταν παραλαμβάνει απο χώρες εκτός ΕΕ!
      Εσύ εάν θέλεις να πληρώνεις για να είσαι σίγουρος, είναι αποδεκτό! Εγώ δεν σου λεω "μην πληρώνεις"... Απλά λέω ότι δεν έχει νόημα να πληρώνεις για κάτι που μπορείς να το έχεις δωρεάν... Επίσης υπάρχουν και τα EU Warehouses που πληρώνεις το προιόν λίγο πιό ακριβό, απ'ότι κοστίζει στη Κίνα, αλλά επειδή σου το στέλνουν απο "ευρωπαικό μαγαζί" δεν περνάς Τελωνείο, έτσι και αλλιώς... Δες και αυτή τη περίπτωση να μην έχεις κάθε φορά να δίνεις τα $15 κερατιάτικα, βρέξει-χιονίσει...

      Αν σου πω πόσες παραλαβές έχω κάνει τα τελευταία χρόνια...θα νομίζεις ότι υπερβάλλω! Αυτό όμως που ξέρω είναι ότι ακόμα δεν έχω δει πως είναι το τελωνείο μέσα... :thumbsup:
    • Ο/H Souits έγραψε:

      Είπαμε ότι ήρθαν με EMS όταν μπήκαν Ελλάδα ήρθαν με ΕΛΤΑ. Έγινε η χρέωση στην ΥΕΔ(Υπηρεσία Εκτελωνισμού Δεμάτων) δεν ξέρω εάν είναι ΕΛΤΑ ή κρατικό ή οτιδήποτε άλλο. Ήταν 50€ ΕΚΑΣΤΟ όπως γράφω και παραπάνω. Δεν υπήρχε τιμολόγιο μέσα. Αυτά.
      Άρα λοιπόν δεν ήταν η αποστολή με FREE SHIPPING που σου λέω εγώ ότι δεν περνάς τελωνείο και εσύ λες ότι έχεις περάσει και έχεις πληρώσει και μας κούφανες, επειδή δεν έχει συμβεί σε άλλον!!!!
      Ήταν με EMS... μόνος σου το λες!
    • Διαφήμιση