Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Flash την Ελληνική ROM στο RedMi Note 3 PRO (Για πρώτη φορά)

    • Οδηγός
    • Ενημερώθηκε
    • RedMi Note 3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Jinthegod έγραψε:

      Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Ο/H Jinthegod έγραψε:

      εκανα ξεκλιεδωμα το κινητο .πανω στην Stable Κινεζικη Ρομ..τωρα φοραω την MIUI 7.3.2 STABLE. τωρα για να περασω στην ελληνικη dev τι πρεπε να κανω??ευχαριστω πολυ!!
      Αν όντως έχεις ξεκλειδώσει , γιατί με μπέρδεψες λίγο έτσι όπως τα γράφεις, ακολουθείς τον οδηγό της πρώτης σελίδας..



      ξεκλειδωσα ναι αλλα εχει την stable rom την κινεζικη τωρα,μπορω να βαλω ειτε την dev ειτε την stable Ελληνικη?? και φτανω μεχρι την διαδικασια του CMD αλλα οταν κανω attached devices δεν μου βρισκει την συσκευη...ενω εχω κανει ποσες φορες εγκατασταση τους drivers για την συσκευη...

      Δες αν έχεις ενεργοποίηση το USB debugging mode.

      Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • @Jinthegod Δεν έχεις περάσει σωστά τους drivers σίγουρα...
      Αν δεν έχεις εγκαταστήσει τίποτα άλλο στον υπολογιστή κάνε μία επαναφορά ρυθμίσεων(υπολογιστή) σε ένα χρονικό σημείο που δεν είχες ασχοληθεί με το κινητό και ξανα εγκατάσταση από την αρχή.(Ξέρω σου βάζω δύσκολα) :lol:


    • Ο/H requiem78 έγραψε:

      Ο/H Jinthegod έγραψε:

      Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Ο/H Jinthegod έγραψε:

      εκανα ξεκλιεδωμα το κινητο .πανω στην Stable Κινεζικη Ρομ..τωρα φοραω την MIUI 7.3.2 STABLE. τωρα για να περασω στην ελληνικη dev τι πρεπε να κανω??ευχαριστω πολυ!!
      Αν όντως έχεις ξεκλειδώσει , γιατί με μπέρδεψες λίγο έτσι όπως τα γράφεις, ακολουθείς τον οδηγό της πρώτης σελίδας..



      ξεκλειδωσα ναι αλλα εχει την stable rom την κινεζικη τωρα,μπορω να βαλω ειτε την dev ειτε την stable Ελληνικη?? και φτανω μεχρι την διαδικασια του CMD αλλα οταν κανω attached devices δεν μου βρισκει την συσκευη...ενω εχω κανει ποσες φορες εγκατασταση τους drivers για την συσκευη...

      Δες αν έχεις ενεργοποίηση το USB debugging mode.

      Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      ναι το εχω κανει τα εχω κανει ολα οπως μου λεει ο οδηγος δεν ξερω ομως γτ δεν μου διαβαζει την συσκευη,υπαρχει αλλος τροπος να φλασαρω την ρομ?
    • Διαφήμιση
    • παιζει να μην διαβαζει την συσκευη γιατι δεν εχω καρτα σιμ μεσα?ξερω ακυρο ειναι αλλα λεω μηπως..
    • Συνήθως όταν από Dos δίνεις την εντολή που σου εμφανίζει ποια συσκευή είναι attached και δεν στην εμφανίζει καθόλου είναι γιατί όταν συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή συνδέεται σαν USB mass storage και όχι ως USB debug. Έλεγξε το λίγο.

      Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H Jinthegod έγραψε:

      παιζει να μην διαβαζει την συσκευη γιατι δεν εχω καρτα σιμ μεσα?ξερω ακυρο ειναι αλλα λεω μηπως..
      ΟΧΙ..


    • εκανα ξεκλιεδωμα το κινητο .πανω στην Stable Κινεζικη Ρομ..τωρα φοραω την MIUI 7.3.2 STABLE. τωρα για να περασω στην ελληνικη dev τι πρεπε να κανω??ευχαριστω πολυ!!
      Αν όντως έχεις ξεκλειδώσει , γιατί με μπέρδεψες λίγο έτσι όπως τα γράφεις, ακολουθείς τον οδηγό της πρώτης σελίδας..



      ξεκλειδωσα ναι αλλα εχει την stable rom την κινεζικη τωρα,μπορω να βαλω
      ειτε την dev ειτε την stable Ελληνικη?? και φτανω μεχρι την διαδικασια
      του CMD αλλα οταν κανω attached devices δεν μου βρισκει την
      συσκευη...ενω εχω κανει ποσες φορες εγκατασταση τους drivers για την
      συσκευη...

      Δες αν έχεις ενεργοποίηση το USB debugging mode.


      Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      ναι το εχω κανει τα εχω κανει ολα οπως μου λεει ο οδηγος δεν ξερω ομως
      γτ δεν μου διαβαζει την συσκευη,υπαρχει αλλος τροπος να φλασαρω την ρομ?

      ==========================================================================

      έχω και εγω το ιδιο προβλημα μήπως βρέθηκε καμιά λυση ????
    • Διαφήμιση
    • Μερικές φορές η συσκευή μας θέλει να ανοίξει ενώ είναι συνδεδεμένη στον υπολογιστή για να μας την βρει στην αρχή

      Επίσης αν και είπατε ότι κάνατε τα πάντα ξαναδέστε το CMD αν άνοιξε σαν administrator (δεξί κλικ πάνω του)
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Μερικές φορές η συσκευή μας θέλει να ανοίξει ενώ είναι συνδεδεμένη στον υπολογιστή για να μας την βρει στην αρχή

      Επίσης αν και είπατε ότι κάνατε τα πάντα ξαναδέστε το CMD αν άνοιξε σαν administrator (δεξί κλικ πάνω του)
      Θα το δοκιμάσω και αυτό και θα επανελθω.. Σίγουρα παντός είναι ανοιγμενο σαν administrator! Τώρα α που φοραει την κινεζικη stable πρέπει να περάσω μονο stable Ελληνική η μπορώ και την dev? Ευχαριστώ πολύ!
    • καλησπερα!! παρελαβα το pro τωρα! εχει πανω την MIUI global 7.3 stable 7.3.2 (LHOMIDD) ειει σχεδον ολλες της γλωσσες πλιν Ελληνικα. θελω να περασω Ελληνικη rom , δεν ξερω αμα ειναι κλειδομενο η οχι αμα εχει κινεζικη η οχι, εχει παντοσ τα apps της google. Τι κανω ?
    • Διαφήμιση
    • Και για να δεις αν έχουν ξεκλειδώσει τον bootlader κλικ στην υπογραφή μου :)