Διαφήμιση

[GTV-6.3.10/11] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM. (τελευτ. ενημέρωση 12/3 03:30)

  • Ολοκληρώθηκε
  • ROM
  • Poll

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H maddoctor έγραψε:

    Επίσης κολλάει η κάμερα. Παίρνω φωτό, και κολλάει η οθόνη.

    Ποια κάμερα ;;;η stock ;;;εμένα η stock δεν κολλάει αλλά εδώ και δύο rom νομίζω κολλάει σίγουρα η Google camera... Αλλά δεν το είχα αναφέρει... Μετά από λήψη λέει η εφαρμογή σταμάτησε...

    Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Καλημερα,μια εβδομαδα με την 6.3.3 και πληρως ευχαριστημενος ειπα να περασω την 6.3.10 γιατι ακουσα απο μερικους οτι καταναλωνει λιγοτερη ραμ και απο οτι βλεπω στην 1 μερα που το δουλευω με την 6.3.10 οντως βλεπω να ισχυει κατι τετοιο..Για μπαταρια θα φανει τις επομενες μερες,αν και απο 67% οταν την φλασαρα και μερικες επανεκινησεις και μερικα update εφαρμογων , antutu, και γενικα χρηση,η μπαταρια κατεβηκε πολυ λιγο..Σκορ antutu +500 απο την 6.3.3 ενω ηταν ζεστο και με 50% μπαταρια..Το αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως ολο το βραδυ δεν εφαγε καθολου μπαταρια ενω το κινητο ηταν σε αδρανεια και στο χρονογραφημα ηταν μια ευθεια γραμμη..πρωτη φορα το ειδα αυτο ενω αλλες φορες ειχα μια πτωση 1-3%. Στις τελευταιες 2 Ρομ παντος φαινεται να εχει γινει πολυ καλη δουλεια!Συγχαρητηρια!!
  • Στο mi3 σε καθε εγκατάσταση ρομ (2 τελευταίες), μου επαναφέρει το default θεμα στις γραμματοσειρες κ κατα δευτερον μου επαναφέρει ανα τακτα διαστήματα το default πληκτρολόγιο κ οχι το SwiftKey που εχω επιλέξει
  • Διαφήμιση
  • Ο/H pilot έγραψε:

    Ο/H maddoctor έγραψε:

    Επίσης κολλάει η κάμερα. Παίρνω φωτό, και κολλάει η οθόνη.
    Ποια κάμερα ;;;η stock ;;;εμένα η stock δεν κολλάει αλλά εδώ και δύο rom νομίζω κολλάει σίγουρα η Google camera... Αλλά δεν το είχα αναφέρει... Μετά από λήψη λέει η εφαρμογή σταμάτησε...

    Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Η stock, όταν μπαίνω στο άλμπουμ από την κάμερα. Ακόμα κολλάνε τα widget, δεν μπορώ ν' ανεβάσω στο instagram. Με βλέπω να γυρνάω πίσω. Α και τα μενού στο άλμπουμ είναι στ' αγγλικά
  • Παιδιά καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει σε χιαομι μι2s που έχει πάνω cyanogenmod11 πως θα περάσω την συγκεκριμένη ρομ. Έχω twrp σαν recovery menu 2.7. Πάντως με την cyanogenmod 11 είμαι πολύ ευχαριστημένος απλά θέλω να ξέρω κατά την γνώμη σας αν αξίζει η αλλαγή και πως γίνεται. Ευχαριστώ.
  • Αν και είναι νωρίς, πρωτη φορά βλεπω μέχρι το 10% της μπαταρίας, 6 ώρες οθόνη. Και πιο γρήγορο το κινητό και καλή αυτονομία. Και πάλι μπράβο παιδιά.
    Images
    • Screenshot_2016-03-13-16-28-28_com.miui.securitycenter.png

      42,84 kB, 450×800, viewed 130 times
  • Ο/H apo.stam έγραψε:

    Στο mi3 σε καθε εγκατάσταση ρομ (2 τελευταίες), μου επαναφέρει το default θεμα στις γραμματοσειρες κ κατα δευτερον μου επαναφέρει ανα τακτα διαστήματα το default πληκτρολόγιο κ οχι το SwiftKey που εχω επιλέξει
    Στο SwiftKey έχεις ρυθμίσει στο κέντρο ασφάλειας αυτόματο άνοιγμα;
  • Διαφήμιση
  • Ο/H supermanboy έγραψε:

    Παιδιά καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει σε χιαομι μι2s που έχει πάνω cyanogenmod11 πως θα περάσω την συγκεκριμένη ρομ. Έχω twrp σαν recovery menu 2.7. Πάντως με την cyanogenmod 11 είμαι πολύ ευχαριστημένος απλά θέλω να ξέρω κατά την γνώμη σας αν αξίζει η αλλαγή και πως γίνεται. Ευχαριστώ.
    Πήγαινε forum - συσκευές Mi2S και κάνε εκεί την ερώτηση εδώ είναι για τις αναβαθμίσεις εβδομάδας και θα χαθεί η ερώτησή σου.
  • Στο redmi 2 td (HM2014813) όταν το κινητό κλείδωνε δεν έκανε καταγραφή με το gps σε δραστηριότητες μέσο της εφαρμογής endomondo ή sports tracker όχι αμέσως αλλά μετά από 1-2 λεπτά, μόνο το mi fit κατέγραφε κανονικά την διαδρομή (αλλά δεν βολεύει η χρήση του καθώς υπάρχει γνωστό bug στην εφαρμογή που δεν βλέπουμε το ιστορικό, που ουσιαστικά είναι ο λόγος της καταγραφής των δραστηριοτήτων).

    Έλεγξα τις Ρυθμίσεις->Πρόσθετες Ρυθμίσεις->Μπαταρία->Διαχ. χρήσης μπαταρίας εφαρμογών, το είχα στην προσαρμοσμένη ρύθμιση να έχει το endomondo το sports tracker και το mi fit την επιλογή "No restriction" (Εδώ είναι και κάποιες επιλογές που δεν έχουν μεταφραστεί όπως το No restriction αλλά και κάποιες ακόμα, φαίνονται στην φώτο ) και Ενεργοποίηση πρόσβασης στην τοποθεσία στο παρασκήνιο.

    Δοκίμασα και με λειτουργία εξοικονόμησης ανενεργή αλλά το πρόβλημα υπήρχε ακόμα.

    Θέλω να καταγράφω τις δραστηριότητες που κάνω, έτσι επέστρεψα στην ρομ της προηγούμενης εβδομάδας, όπου λειτουργεί κανονικά.

    Δεν ξέρω εάν το ίδιο πρόβλημα το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος.
    Images
    • Screenshot_2016-03-13-18-15-36_com.miui.powerkeeper.png

      108,18 kB, 450×800, viewed 117 times
  • Καλησπέρα! Με clean install, σήμερα μου έχει κάνει force reboot 2 φορές. Και τις 2 φορές δεν το είχα στα χέρια μου, ήταν στο τραπέζι την πρώτη και στην τσέπη μου τη δεύτερη φορά... Μου το είχε κάνει και σε προηγούμενες εκδόσεις.

    Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Διαφήμιση
  • καλησπέρα στο φόρουμ και από μένα. 2 πράγματα θέλω να ρωτήσω.κατ'αρχήν δε βρίσκω το Λικ για να κατεβάσω την ρομ.μάλλον αποσύρθηκε προς το παρών εκτός και κάνω λάθος στοandroid file hosting (mi3w).Kai δεύτερον το ότι δεν εγκαθιστά το. Here maps ξέρουμε το γιατί?.
    Φοράω 2 τον πίσω βέβαια αλλά ευελπιστώ να βρω την καινούργια.