Διαφήμιση

[GTV-6.3.10/11] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM. (τελευτ. ενημέρωση 12/3 03:30)

  • Ολοκληρώθηκε
  • ROM
  • Poll

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Στο Redmi 2, η TWRP 3.0.0 δεν μπορεί να τρέξει την αναβάθμιση. Έτσι αναγκάστηκα και πέρασα με fastboot την προηγούμενη TWRP, έκανα την αναβάθμιση. Μου έβγαλε το κλασικό error για failed cannot mount /cache, και η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε. Βέβαια η νέα 6.3.10 μου έβαλε πάλι την TWRP 3.0.0. Επίσης το Dolby Atmos δεν το έβαλε, οπότε πήγα στο zip της αναβάθμισης, έκανα extract το αρχείο dolby.zip από τον φάκελο dolby, και το έκανα εγκατάσταση από recovery (την TWRP 3.0.0 Πλέον)

    Αν από Εργαλεία->Αναβάθμιση πατήσω επιλογή πακέτου για αναβάθμιση μου βγάζει 'Αδυναμία εισόδου σε λειτουργία Recovery' με την TWRP 3.0.0

    Υποθέτω ότι η νέα TWRP έχει κάποιο θέμα με το Redmi 2 :(
    Smartphone: HTC Wildfire -> Star W007 -> Jiauy G2FW -> Xiaomi Redmi 2 2GB
    Tablet: Ramos i9
  • Στο mipad έκανα εγκατάσταση από recovery και τελικά δείχνει ότι πέρασε την 6.3.3 παρόλο που το αρχείο που κατέβασα (από το email) ήταν το 6.3.10. Και φυσικά δεν πέρασε su και atmos, παρόλο που γράφει ότι εγκαταστάθηκαν...

    Sent from my MI PAD using Tapatalk
  • Στο mi3 εγκαθίσταται από updater αυτή τη στιγμή...

    Sent from my MI PAD using Tapatalk
  • Διαφήμιση
  • Καλημέρα, προς το παρόν δεν διαπιστωσα κάποιο πρόβλημα σε mi4c, ή ελεύθερη μνήμη χωρίς να εκτελείται τίποτα είναι στό 1.2 free που σημαίνει ότι μετά από μια δύο ημέρες θα είναι περίπου 900mb αρκετά χαμηλά σε σχέση με παλαιότερες rom. Όσο για την μπαταρία είναι ακόμα πολύ νωρίς, μετά από δύο μέρες θα μπορώ να κρίνω.

    Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Την έβαλα εχθές το βράδυ στο mi4. Έχει κανένας άλλος την εντύπωση ότι έγινε πιο γρήγορο;;;
    Αυτή η εντύπωση μου δόθηκε (φοράω και nova prime).

    Μέχρι στιγμής όλα τέλεια. Ευχαριστούμε.
  • Ο/H paulpap01 έγραψε:

    Καλημέρα, προς το παρόν δεν διαπιστωσα κάποιο πρόβλημα σε mi4c, ή ελεύθερη μνήμη χωρίς να εκτελείται τίποτα είναι στό 1.2 free που σημαίνει ότι μετά από μια δύο ημέρες θα είναι περίπου 900mb αρκετά χαμηλά σε σχέση με παλαιότερες rom. Όσο για την μπαταρία είναι ακόμα πολύ νωρίς, μετά από δύο μέρες θα μπορώ να κρίνω.
    Φιλε ποια Ρομ έχεις? Δες λίγο ή στην πρώτη σελίδα τι έγραψα ή στις ρυθμίσεις σου και πες μας....
  • Έχω την 6.3.10 στο email που έλαβα είχα το σωστό link με την τρέχουσα rom

    Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Διαφήμιση
  • Ο/H paulpap01 έγραψε:

    Έχω την 6.3.10 στο email που έλαβα είχα το σωστό link με την τρέχουσα rom

    Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Επειδη σε εμάς εδώ έδωσε κατά λάθος το παλιό link. Άρα λες πως συνεχίζει να υφίσταται το θέμα μειωμένης Ραμ και στην καινούρια Ρομ.
  • [GTV-6.3.10/11] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM. (τελευτ. ενημέρωση 12/3 03:30)

    Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν άψογα και η μπαταρία φαίνεται να βελτιώνεται!
    Την έχω περάσει από χτες το βράδυ, περισσότερα σε λίγες μέρες.


    Xiaomi Redmi note 3
    Images
    • uploadfromtaptalk1457772051901.jpg

      86,61 kB, 1.080×1.920, viewed 186 times
  • Ο/H mixaliscy έγραψε:

    Ο/H paulpap01 έγραψε:

    Έχω την 6.3.10 στο email που έλαβα είχα το σωστό link με την τρέχουσα rom

    Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Επειδη σε εμάς εδώ έδωσε κατά λάθος το παλιό link. Άρα λες πως συνεχίζει να υφίσταται το θέμα μειωμένης Ραμ και στην καινούρια Ρομ.

    Δυστυχώς έτσι πιστεύω. Παλαιότερα μετά την αναβάθμιση την πρώτη μέρα τουλάχιστον είχα 1.7 - 1.8 free μετά έπεφτε στο 1.4 όλη την εβδομάδα. Στις δύο τελευταίες ξεκινάω με 1.2 - 1.3 free.

    Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Εγω ξεκινουσα με 2 - 1.8 και επεφτα μέχρι 1.4... Αλλά με την καινούργια να έχω 3gb ram και χωρίς καμία λειτουργία ανοιχτή να πέφτω στο 1 είναι έγκλημα για την κινητάρα μας. Κολλάει συνεχώς και είναι κρίμα. Αν κάνει τα ίδια και αυτή με βλέπω να μεταναστευω σε καμία αρχαία για λίγο και έχει 2 βδομάδες δεν το χαρηκα το μωρό
  • Διαφήμιση
  • Ο/H annonnaki έγραψε:

    Την έβαλα εχθές το βράδυ στο mi4. Έχει κανένας άλλος την εντύπωση ότι έγινε πιο γρήγορο;;;
    Αυτή η εντύπωση μου δόθηκε (φοράω και nova prime).

    Μέχρι στιγμής όλα τέλεια. Ευχαριστούμε.
    Ακριβώς την ίδια αίσθηση εχω κι εγω. Είναι πιο άμεσο.