Διαφήμιση

[Ενημέρωση 19-5-2016] H νέα λίστα με τις STABLE V7.2 ROMs είναι διαθέσιμη για λήψη !

    • Σε εξέλιξη
    • ROM
    • Ενημερώθηκε
    • Xiaomi
    • MIUI V7

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H riise έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H riise έγραψε:

      Σε Mi4 με κλειδωμένο bootloader μπορώ να flashάρω την ελληνική Stable rom? Αυτό τωρα έχει την τελευταία China Developer rom(MIUI 8). Επίσης με ποιον τρόπο καθώς στο MiSuite δεν μου το βλέπει, κάτι πρέπει να χάλασε με τους drivers από το πολύ ανακάτεμα στο PC(στο device manager το βλέπει σαν alcatel?).
      Αν η συσκευή σου είναι όντως Μι4, δεν νομίζω ότι έχει κλειδωμένο bootloader...Κάνε ΑΥΤΟ το check να δεις εάν όντως ή όχι, έχεις κλειδωμένο bootloader.
      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έβαλα το τηλέφωνο σε fastboot και το έκανα αυτό.Device tampered: true
      Device unlocked: false
      Όντως εκεί λέει ότι ο bootloader είναι κλειδωμένος... Επειδή όμως έχω την αίσθηση ότι η συσκευή σου ΔΕΝ είναι Mi4, αλλά Mi4c, μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot από το "about phone" να δούμε τι λέει...
      Σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Τελικά πήρα πρωτοβουλία και πέρασα TWRP. Έπειτα έκανα wipe τα πάντα(εκτός από ένα που έλεγε κάτι για usb). Πέρασα την greek stable εκδοσή με αντιγραφή επικόλληση και έκανα install από το TWRP. Άνοιξε κανονικά....

      Ευχαριστώ, γιατί μου βγήκαν τα μάτια από χθες εδώ μέσα (10 ώρες σίγουρα διάβαζα).