Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro

    • RedMi Note 3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro

      Το Kenzo γυρίζει με modified fastboot edl zip σε edl mode , δεν χρειάζεται να ανοίξεις πλάτη για Testpoint.
      Brick / Unbrick - Redmi Note 3 Pro (Snapdragon)
    • και αν ειναι ξεκλείδωτο σίγουρα με adb reboot edl η fastboot oem edl.


    • Διαφήμιση
    • Ο/H CrisBalGreece έγραψε:

      Miui 10 kenzo 9.3.7 rebuild - xiaomi-miui.gr ROM
      Είναι η τελευταία ROM που έδωσε το φόρουμ εδώ απλά έκανα τις απαραίτητες αλλαγές- fixes για να δουλέψει το fingerprint.
      Changelog
      - System updates, patches and fixes
      - Boot.img - kernel fixes and patches
      - faster fingerprint libs
      - Greek translations
      - System patches for working Theme Manager to GR region
      Installation
      Make factory reset or wipe cache, dalvik, data and system and flash ROM. Enjoy...
      Download
      MEGA

      Όσοι βάλατε αυτή τη ροκ, παρατηρήσατε κάποιο πρόβλημα με τη χρήση Bluetooth ακουστικών;
    • Έχω την τελευταία developer 9.3.7 XTRV.
      Το AIDA64 λέει manufacturer: FPC/Goodix και model: FPC102x/FP.
      Το Device info HW γράφει ότι έχει τον Goodix.
      Το fingerprint λειτουργεί κανονικά πάντως.
      Δεν είναι περίεργο αυτο;

      Τέλος πάντων, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια ρομ με q ή pie, γιατί κάπως μου φάινεται αργό και καλό θα ήταν να πάρει πιο πρόσφατα security patches, kernel και gcam.
      Τα βασικά που θέλω είναι να ναι σταθερή, να έχει καλή αυτονομία, είδικα στο standby και να έχει σχετικά καλή μετάφραση στα Ελληνικά επειδή είναι για τον πατέρα μου.

      Για μένα μάλλον θα βαζα Havoc που είναι αρκετά δημοφιλής, όπου λογικά θα συνεχιστεί το development και έχει αρκετά features για να παίξω.
      Αλλά πρώτον διάβασα η 3.4 έχει θεματάκια random reboots/bootloops, τα οποία μάλλον έχουν να κάνουν με λάθος ακολουθία των οδηγιών, ενώ η 3.5 έχει καθυστερήσει για το kenzo και δεύτερον τα πολλά features δεν είναι plus για τον πατέρα μου, αφού δεν νομίζω να έχει όρεξη να πειράξει τίποτα.

      Διάφορες ρομ είδα απαιτούν το firmware της 10.2.1.0 θα είμαι οκ με την έκδοση που έχει πάνω ή θα χρειαστεί περαιτέρω διαδικασία;

      Επίσης γιατί πολλές ρομ ζήτουν να κάνουμε format data/internal storage και άλλες όχι; Και αν το κάνεις μετά πως θα φλασάρεις ότι θες αφού θα έχει σβηστεί από τα δεδομένα;

      Και κάτι τελευταίο, πως επιλέγετε ρομ όταν υπάρχουν τόσες πολλές; Στο δικό μου υπάρχουν 3 μόνο και ακολουθώ την μια από τις δύο του βασικού maintainer.
    • Ο/H elma έγραψε:

      Έχω την τελευταία developer 9.3.7 XTRV.
      Το AIDA64 λέει manufacturer: FPC/Goodix και model: FPC102x/FP.
      Το Device info HW γράφει ότι έχει τον Goodix.
      Το fingerprint λειτουργεί κανονικά πάντως.
      Δεν είναι περίεργο αυτο;

      Τέλος πάντων, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια ρομ με q ή pie, γιατί κάπως μου φάινεται αργό και καλό θα ήταν να πάρει πιο πρόσφατα security patches, kernel και gcam.
      Τα βασικά που θέλω είναι να ναι σταθερή, να έχει καλή αυτονομία, είδικα στο standby και να έχει σχετικά καλή μετάφραση στα Ελληνικά επειδή είναι για τον πατέρα μου.

      Για μένα μάλλον θα βαζα Havoc που είναι αρκετά δημοφιλής, όπου λογικά θα συνεχιστεί το development και έχει αρκετά features για να παίξω.
      Αλλά πρώτον διάβασα η 3.4 έχει θεματάκια random reboots/bootloops, τα οποία μάλλον έχουν να κάνουν με λάθος ακολουθία των οδηγιών, ενώ η 3.5 έχει καθυστερήσει για το kenzo και δεύτερον τα πολλά features δεν είναι plus για τον πατέρα μου, αφού δεν νομίζω να έχει όρεξη να πειράξει τίποτα.

      Διάφορες ρομ είδα απαιτούν το firmware της 10.2.1.0 θα είμαι οκ με την έκδοση που έχει πάνω ή θα χρειαστεί περαιτέρω διαδικασία;

      Επίσης γιατί πολλές ρομ ζήτουν να κάνουμε format data/internal storage και άλλες όχι; Και αν το κάνεις μετά πως θα φλασάρεις ότι θες αφού θα έχει σβηστεί από τα δεδομένα;

      Και κάτι τελευταίο, πως επιλέγετε ρομ όταν υπάρχουν τόσες πολλές; Στο δικό μου υπάρχουν 3 μόνο και ακολουθώ την μια από τις δύο του βασικού maintainer.
      Εχω το 9αρι Android download.pixelexperience.org/kenzo και παει απιστευτα γρηγορα και σταθερα! βεβαια εδω και αρκετο καιρο το εχω σαν δευτερη συσκευη
    • @ALANi έχω κι εγώ ένα kenzo και του πέρασα χθες την Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kenzo) - PixelExperience με FR προηγουμένως και πράγματι πάει πολύ καλά. Παρεμπιπτόντως του πέρασα και μια gcam και σαν δεύτερο τηλέφωνο είναι ότι πρέπει. Ευχαριστούμε για την πληροφορία σου :thumbsup:
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Nelias έγραψε:

      @ALANi έχω κι εγώ ένα kenzo και του πέρασα χθες την Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kenzo) - PixelExperience με FR προηγουμένως και πράγματι πάει πολύ καλά. Παρεμπιπτόντως του πέρασα και μια gcam και σαν δεύτερο τηλέφωνο είναι ότι πρέπει. Ευχαριστούμε για την πληροφορία σου :thumbsup:
      Και όποιος θέλει δοκιμάζει και 10αρα..
      PixelExperience_Plus_kenzo-10.0-20200408-0128-DEFY.zip

      Changelog
      * April Security Patch
      * Added Long Screenshot (It’s better than Pie version)
      * Added Screen Recorder with Internal Audio Support
      * Added Face Unlock (Ported from Motorola)
      * Added Options to Improve Navigation Gestures Experience (Plus Edition)
      * Fixed Android Auto
      * Fixed Doze
      * Removed Encryption Flags
      * Overlay Cleanup
      * Added a lot SEpolicy
      * zRAM 1GB
      * Many Improvement
      * Gapps included
      Installation
      Make all wipes except internal and flash ROM.

      My TWRP Pie and Q compatible
      MEGA
      ---- ;) Προσπαθούμε όλοι μαζί, να κάνουμε τα κινητά μας καλύτερα! ;) ----
    • Ο/H CrisBalGreece έγραψε:

      Και όποιος θέλει δοκιμάζει και 10αρα..
      Την έβαλα, όλα λειτουργούν απ' ότι φαίνεται καλά. Δεν μπορώ να επαναφέρω την λειτουργία των κάτω φωτιζόμενων κουμπιών της συσκευής. Επίσης δεν υποστηρίζεται η περιστροφή εικόνας. Θα εκτιμούσα να είχα την βοήθειά σου σ' αυτό :thumbsup:
    • Kαλησπέρα παιδια.Στο redmi note 3 PRO Snapdragon εχω βαλει την παλιά xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V10_arΩma_9.3.7 και σκεφτομαι να βαλω κατι καινουργιο με καλη διαρκεια στη μπαταρια.ποια απο τις παρακατω προτεινεται? απο Nougat υπαρχει κατι αξιόλογο?
      MIUI-11 Transf 11.0.1.0
      #Miui 10 kenzo 9.3.14 ported from Kate#
      #Miui 10 kenzo 9.3.7 rebuild - xiaomi-miui.gr ROM#
    • Διαφήμιση
    • καλησπερα εχω το redmi note 3 pro kenzo me lolipop 5.1.1 LMY47V ΚΑΙ MIUI Global 7.3 stable 7.3.5.0 ( LHOCNCL ) Πηγα σε αυτο μετα απο αλαγη της κεντρικης πλακετας εβαλα μεταχειρισμενη απο αλλο κενζο τωρα πρεπει να το αναβαθμισω γιατι με android 5 δεν υποστιριζει εφαρμογες μπορει καποιος να βοηθησει?