Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro

    • RedMi Note 3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H generalex έγραψε:

      έχω πρόβλημα με το WiFi λίγα μέτρα μακριά και δεν πιάνει.
      Αν έφαγε κάποια πτώση είναι λογικό(ίσως) να μην πιάνει τόσο καλά γτ δεν δουλεύει σωστά η κεραία του wifi.
      Μπορεις να την αλλάξεις.


    • Εδω και καιρο δε φορτιζε γρηγορα το κινητο,ειχα και battery drain ενω ειχα παρατηρησει οτι οταν το φορτιζα με ψιλοχτυπαγε το ρευμα στο πλαισιο ενω αν μιλαγα τηλ ενω φορτιζε ο αλλος δε με ακουγε.
      Ψαχνοντας για θεματα με τη πλακετα επεσα σε ενα θεμα που εν ολιγοις ελεγε οτι το συστημα προστασιας απο overvoltage κτλ ειναι φθηνιαρικο και εαν χρησιμοποιεις qc φορτιστες το καιει και δημιουργειται διαρροη.Η λυση ειναι να ξυλωσεις κατι διοδους απο μητρικη και μπορει να χρειαστει και απο τη πλακετα φορτισης.Φυσικα μετα χρησιμοποιεις μονο το μαμα φορτιστη και γενικα μονο 5V/2A.
      Το εκανα και πλεον δε με χτυπαει ρευμα ενω και δοκιμασα και οταν μιλαω και ολα οκ προς το παρον.Δυστυχως ακομα δε φορτιζει γρηγορα αλλα εαν εχει εξαφανιστει το battery drain τοτε δε με πειραζει και ιδιαιτερα.
      Feedback σε λιγες μερες.
    • Διαφήμιση
    • Πολύ σοβαρή αποκάλυψη

      Περιμένουμε όντως
    • Πάντως αρκετα πιθανο να ηταν μονο στις πρώτες παρτίδες και μετα να το αλλαξαν.
      Ο αδελφος μου εδω και μηνες φορτιζει με εναν qc3 φορτιστη και ολα οκ.
      Το δικο μου είναι απο τα πρώτα της παραγωγης μιας και το φερα με το που βγηκε.
      Οι αναφορες ειναι αρκετες παντως. Ακομα και να μη φορτιζει καθολου παιζει και αφαιροντας μια ζενερ στη πλακετα ολα οκ μετά.
    • Εμένα δεν κάνει κάτι από αυτά (μιλώ και για άλλο κινητό)

      Αλλά ένα drain το έχει και άλλαξα και μπαταρία και δεν έκανε κάτι.

      Έτσι το μόνο που απέμενε ήταν κάτι στην πλακέτα αλλά δεν ήξερα τι. Τώρα που το αναφέρεις κολλάει

      Άρα δες το και ενημέρωσε να δω αν θα το κάνω κομματάκια ή όχι
    • Διαφήμιση
    • Ο/H generalex έγραψε:

      Η rom είναι η 9.6.2.0 έχει αρκετό καιρό που δεν πιάνει σε σημεία που παλιότερα έπιανε καλά. Έχω κάνει κάποιες ενημερώσεις, δεν ξέρω αν φταίει αυτό.
      Έχω στο ίδιο κινητό, το ίδιο πρόβλημα, με την ίδια rom...
      Μάλλον φταίει η rom...
      Σκέφτομαι για downgrade σε 9.5.6.0 (με την οποία δεν υπήρχε πρόβλημα) εφόσον δεν βγει σύντομα νεότερη rom που να διορθώνει το πρόβλημα.
    • Καλησπέρα στην παρέα και από εμένα,
      Ακούστε το δικό μου RN3 Pro τι κουφό κάνει στην φόρτιση στο αυτοκίνητο με φορτιστή Belkin 1Α/5V.
      Το βάζω κανονικά να φορτίσει, ξεκινάει να φορτίζει μια χαρά και σταματάει μόνο του μετά από 2~3 λεπτά, οπότε σβήνει και το ενδεικτικό λεντ πάνω δεξιά που είναι πορτοκαλί όσο φορτίζει και γίνεται στο τέλος πράσινο.
      Αν το βγάλω από το καλώδιο ή αν βγάλω τον φορτιστή από την υποδοχή και το ξαναβάλω, συνεχίζει για το ίδιο διάστημα και μετά σταματάει πάλι. Άλλο τηλέφωνο στον ίδιο φορτιστή (Huawei) φόρτισε κανονικά χωρίς πρόβλημα. Είναι αν μη τι άλλο σπαστικό να έχω ανάγκη το GPS και να είμαι με χαμηλή μπαταρία και να μην μπορεί να φορτίσει στο αυτοκίνητο.
      Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό? Και μήπως παρεμπιπτόντως βρήκε και λύση στο πρόβλημα?
    • και μενα μου το κανε παλιοτερα αυτο. αν θυμαμαι καλα, ειχα αλλαξει την ασφαλεια του φορτιστη και μετα φορτιζε κανονικα. ισως εχει να κανει με τις <<ενεργειακες αναγκες>> της καθε συσκευης.
      Σταλθηκε απο το Redmi Note 6 pro μου, χρησιμοποιωντας τα δαχτυλα μου.
    • Ο/H gaiosgf έγραψε:

      και μενα μου το κανε παλιοτερα αυτο. αν θυμαμαι καλα, ειχα αλλαξει την ασφαλεια του φορτιστη και μετα φορτιζε κανονικα. ισως εχει να κανει με τις <<ενεργειακες αναγκες>> της καθε συσκευης.
      Εννοείς την ασφάλεια στο αυτοκίνητο που είναι για την πρίζα που συνδέεις τον φορτιστή? Γιατί ο φορτιστής είναι ένα μικρό κυλινδράκι περίπου 3 εκατοστά μήκος και 1,5 εκ. διάμετρος (οι κλασσικοί φορτιστές αυτοκινήτου δηλαδή) και φαντάζομαι πως μέσα δεν έχει κάποια ασφάλεια που να αλλάζει (τουλάχιστον δεν φαίνεται να ανοίγει).
    • Διαφήμιση
    • Έχουν ασφαλεια μεσα. Συνήθως είναι πανω απο τη μεταλλική μυτη που μπαινει στην υποδοχή. Καπως θα ανοιγει για να αλλαχθει.