Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro

    • RedMi Note 3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H jiannis4 έγραψε:

      καλησπερα να κανω και εγω μια ερωτηση εφοσον μου εχει ερθει sms οτι εγκριθηκε το αιτημα μου για unlock πηγαινοντας στην address δεν θα επρεπε να μ΄αφηνει να κατεβασω το mi unlock? Αντιθετα μου βγαζει επανειλημμενα 404 error..
      Καμια ιδεα?
      Μηπως εχει να κανει οτι εχω την official global και οχι dev?

      Και να μπορεις να το κατεβασεις απο αλλου (απο τα link που σου δινουν παραπανω) , αλλα για να το ξεκλειδωσεις πρεπει να εχεις Chinese Dev (και οχι stable global)
    • Ο/H Project_P έγραψε:

      Ο/H jiannis4 έγραψε:

      καλησπερα να κανω και εγω μια ερωτηση εφοσον μου εχει ερθει sms οτι εγκριθηκε το αιτημα μου για unlock πηγαινοντας στην address δεν θα επρεπε να μ΄αφηνει να κατεβασω το mi unlock? Αντιθετα μου βγαζει επανειλημμενα 404 error..
      Καμια ιδεα?
      Μηπως εχει να κανει οτι εχω την official global και οχι dev?
      Και να μπορεις να το κατεβασεις απο αλλου (απο τα link που σου δινουν παραπανω) , αλλα για να το ξεκλειδωσεις πρεπει να εχεις Chinese Dev (και οχι stable global)
      Μήπως στη συγκεκριμένη έκδοση ισχύει κατι άλλο?xiaomitips.com/guide/unlock-redmi-note-3-bootloader/ δες σ΄αυτή την παράγραφο:
      PART 2 : BOOTLOADER UNLOCKING PROCESS
    • Σε οσους τριζει,εγω βρηκα λυση.
      Φυσικα θελει ανοιγμα το πισω καπακι το οποιο δεν ειναι κατι δυσκολο.
      Οποτε εαν σας ενοχλει ,οπως ενοχλουσε εμενα ,γραφω οδηγο.
      Με αυτο που εκανα(εγιναν και δοκιμες,αρα παλι πειραματιστηκα για σας) εξαφανιστηκε τελειως οποιοδηποτε τριξιμο.

      Τι θα χρειαστειτε.
      -μια πιστωτικη καρτα
      -σελοτειπ
      -ενα ψαλιδι για να κοψετε μικρες φετες σελοτειπ

      Βγαζετε σιμ και την υποδοχη γενικα εκει και με τη πιστωτικη το πιεζετε στη κατω μερια οπου το πισω καλυμμα εξεχει λιγο.
      Το πιεζετε εκει για να ξεκουμπωσει.θελει δυναμη και λιγο υπομονη,δε σπαει μη φοβαστε.το χω ανοιξει 4-5 φορες μεχρι τωρα,με τις δοκιμες που εκανα και δεν εχει παθει τιποτα.ειναι σκληρο και το πλαστικο οποτε δεν αφηνει σημαδι η πιστωτικη.
      Με το που ψιλοξεκουμπωσει,εγω εβαλα το νυχι και το πηγα γυρω γυρω για να ξεκουμπωσει ολο.
      Πρωτα πατε απο τη μερια που ειναι οι σιμ,μιας και η πλευρα με τα κουμπια βγαινει πιο δυσκολα.
      Με το που βγει λιγο γυρω γυρω καντε ξανα με πιστωτικη για να ανοιξει λιγο πιο πολυ απο καποια πλευρα και μετα τραβηξτε το και ξεκουμπωνει.
      Προσοχη μη το τραβηξετε κατευθειαν το καπακι εξω μονομιας μιας και ειναι η καλωδιοταινια του fingerprint.
      Ακουμπηστε το κινητο καπου με την οθονη και ακουμπηστε ακριβως διπλα το καλυμμα,φτανει μεχρι εκει ανετα.
      Μετα κοψτε 2-3 ταινια λεπτες σελοπειπ και κολληστε στο καλυμμα(οχι στο κινητο) στο σημειο που ακουγεται.
      Το κολλατε στη κουρμπα,δηλαδη στο κομματι που πιανει γυρω γυρω το κινητο και το αγκαλιαζει.
      Προσοχη μη καλυψετε καμια τρυπα κτλ.
      Η κεραια δεν επηρεαζεται απο σελοτειπ οποτε μην αγχωνεστε.
      Βαλτε κανα δυο κομματια το ενα πανω στο αλλο.
      Εμενα ετριζε στο κουμπωμα πανω,οποτε εβαλα εκει,δεν εχει θεμα,κουμπωσε μια χαρα και δεν ακουγεται τιποτα.
      Αυτα.

      Το πιο σημαντικο ειναι να βγαλετε το sim tray(μη το ξεχασετε και στραβωσει) και μη τραβηξετε αποτομα το καπακι,μιας και ειναι η καλωδιοταινια.
      Κατα τα αλλα δεν ειναι κατι δυσκολο.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H jiannis4 έγραψε:

      Ο/H Project_P έγραψε:

      Και να μπορεις να το κατεβασεις απο αλλου (απο τα link που σου δινουν παραπανω) , αλλα για να το ξεκλειδωσεις πρεπει να εχεις Chinese Dev (και οχι stable global)
      Μήπως στη συγκεκριμένη έκδοση ισχύει κατι άλλο?xiaomitips.com/guide/unlock-redmi-note-3-bootloader/ δες σ΄αυτή την παράγραφο:PART 2 : BOOTLOADER UNLOCKING PROCESS
      και στο αγγλικό official site το έλεγαν αυτό ακόμα και στον οδηγό για flash αρισμα που έχει στο λινκ που σου εδωσα, αλλά μέχρι στιγμής οποίος έχει δοκιμάσει με τις 2 global εκδόσεις που έχουν βγει δεν τα έχει καταφέρει . (πολλοί επιβεβαιώνουν ότι δεν γίνεται και στα comments στα αντίστοιχα topic των forum). Από εκεί και πέρα ίσως αλλάξει κάποια στιγμή με νέες εκδόσεις (ίσως με την 7.2.2 που θα βγει όπου να'ναι). Για την ώρα πάντως την ξεκλειδωσαν με επιτυχία μόνο όσοι είχαν Chinese dev
    • Ο/H Project_P έγραψε:

      Ο/H tsine έγραψε:

      Ναι και μένα αλλά δεν είδα κάποια διαφορά... Δεν είχα

      Σου ηρθε και δεν ειδες? Απο οτι διαβασα εχει νεα προφιλ ακουστικων (hybrid κτλ ) , υποστηριζει πλεον app lock με fingerprint, εχει τα daily screensaver και το μενου επιλογης στην οθονη κλειδωματος και λενε οτι κανει πολυ καλυτερη διαχειριση μνημης και καλυτερη μπαταριας (αν και κανα 2 ειπαν οτι εγινε χειροτερη...) και καποιοι λενε οτι βελτιωθηκε και η καμερα.

      EDIT
      μου λυθηκε και η απορια... ακομα ειναι σε beta εκδοση οποτε την στελνουν σε τυχαιους χρηστες δοκιμαστικα. οταν ειναι κομπλε θα βγει για update σε ολους

      Ναι ραμ τρώει ίδια... Το app lock OK..... Το hybrid το ενεργοποιώ και το απεργοποιω... Καμία διαφορά στα RHA 750

      Κάμερα βελτιώθηκε όντος αλλά ακόμα δεν φτάνει την εφαρμογή Pro capture που αγόρασα στο play store

      Μπαταρία περιμένω να δω τις επόμενες μέρες

      Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    • Γενική κουβέντα για το Redmi Note 3 Pro


      Παίδες έχουμε αναβάθμιση σε αυτή την έκδοση κι αν ναι μπορώ να έχω link γιατί έχω ξεμείνει από PC και με παιδευει λίγο το Tapatalk στο να βρω αυτά που θέλω...

      Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    • Γενική κουβέντα για το Redmi Note 3 Pro

      Για το memory optimization πρέπει να πας στα developer options


      Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Dante έγραψε:

      Οποτε εαν σας ενοχλει ,οπως ενοχλουσε εμενα ,γραφω οδηγο.
      @Dante μου καλό θα ήταν τέτοιοι οδηγοί που μπορεί να προκαλέσουν ζημιά που στοιχίζει να μπαίνουν με φωτογραφίες ώστε να καταλαμβαίνει και ο πιο άσχετος τι εννοείς.

      Αν θες κάντο και να το βάλουμε κάπου σε δικό σου τόπικ, όσοι θέλουν να το κάνουν.
    • Να προσθέσω οτι βγήκε και η Ελληνική 7.2.1 (βασισμένη στην China stable) και την δοκιμάζω απο χθες το βράδυ (μου ήρθε email και το βράδυ και είπα να το κάνω). Όλα καλά, δεν βλέπω κάτι περίεργο, δεν χάθηκε τίποτε. Διαφορές δεν βλέπω (ορατές), κάμερα δεν δοκίμασα ακόμη. Ram περισσότερη ελεύθερη παρατήρησα τόσο στο boot όσο και μετά απο κλείσιμο εφαρμογών. Διάβασα και κάτι για καλύτερη διαχείριση οπότε ίσως ισχύει...
      Πάρτε και ενα screenshot!
      Screenshot_2016-03-31-09-03-52_com.android.settings by Vasilis Abcdef, on Flickr
    • Παιδιά έβαλα το memory optimization στο medium(από development options) και έχω 1.8gb/3gb free ram... Πως λειτουργεί ακριβώς αυτό

      Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H lallasgr έγραψε:

      @geornirvv Τι ακριβώς σου κάνει? Για δώσε πληροφορίες. Πολύ γενική η ερώτηση και δεν νομίζω να μπορέσει να σε βοηθήσει κάποιος. Δεν δουλεύει η εφαρμογή? Βάζεις συσκευή και δεν πιάνει? Για δώσε info
      Nai ακριβως. Ξεκινάει το app βάζω την TV που είναι Samsungκαι μετά παταω πατάω μεχρι να φτάσει στο 46 και δεν συνδέεται δεν την βρισκει.