Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro

    • RedMi Note 3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα, πριν λίγο παρέλαβα το τηλέφωνο και εγκατέστησα την τελευταία official. Κανένα πρόβλημα με τη sim.
      Πώς θα περάσω Google store;
      Δεν έχω πρόσβαση σε pc γίνεται διαφορετικά;
    • Ο/H gkionis έγραψε:

      Ο/H lallasgr έγραψε:

      Ο/H gkionis έγραψε:

      μετά το τελευταίο update που είχε το κινητό
      βελτιώθηκαν πολλά πράγματα . το σημαντικότερο
      από όλα η γρήγορη ανάγνωση των σιμ . πλέον το έχω
      δίκαρτο όπως το ήθελα από την αρχή . η μπαταρία του
      μπορώ να πω είναι απίστευτη από την πρώτη μέρα της
      χρήσης . κοιμήθηκα με 75% μπαταρία και το πρωί είχε
      74% . ξεπέρασε και το i-phone στη διαχείρηση . κάτι
      τελευταίο υπάρχει η δυνατότητα να το κάνω root ?
      υπάρχει κανένας οδηγός ? θέλω να κατεβάσω το morelocale 2
      αλλά δουλεύει μόνο σε root συσκευές . και κάτι τελευταίο
      είχα το redmi note 3 το ασημένιο και τώρα πήρα το pro
      σε χρυσό . το χρώμα απλά τα σπάει είναι πανέμορφο
      Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ για root. Λένε ότι δουλεύει κομπλέ.
      προσπαθώ από το σαιτ που πόσταρες να κατεβάσω το πρόγραμμαγια να το τρέξω και να κάνει επανεκκίνηση αλλά το μόνο πρόγραμμα
      που κατέβασα είναι ένα apk " rootgenius 2.2.82 . δεν πρέπει να υπάρχει
      και κάποιο πρόγραμμα που το τρέχω από το κουμπιούτερ όταν συνδέσω
      το κινητό με το Usb ? έχω καταλάβει κάτι λάθος ?
      Δεν το έχω κάνει εγώ σαν διαδικασία οπότε δεν ξέρω ακριβώς πως γίνεται. Πήγαινε στον σύνδεσμο που υπάρχει για το official post να δεις εκεί αν βγάλεις καμιά άκρη.

      Ο/H greg_m έγραψε:

      Καλησπέρα, πριν λίγο παρέλαβα το τηλέφωνο και εγκατέστησα την τελευταία official. Κανένα πρόβλημα με τη sim.
      Πώς θα περάσω Google store;
      Δεν έχω πρόσβαση σε pc γίνεται διαφορετικά;

      Ωραίος. Μεγειες και καλορίζικο! Βεβαίως και γίνεται. Πήγαινε σε αυτό εδώ το thread και ακολούθα τις οδηγίες και θα είσαι κομπλέ:

      Getting Google Play store for Redmi Note 3/Pro for newbies

      Επειδή είδα ότι δεν έχεις υπολογιστή για να μην ταλαιπωρηθείς με τα zip Κλπ μπορείς να ακολουθήσεις και αυτόν τον οδηγό:


      Ο/H Miui_Art έγραψε:


      Κατέβασε αυτό το Apk.


      => ORnqsQ


      • Μετέφερέ το στην συσκευή σου.
      • Πήγαινε στις ρυθμίσεις => Σχετικά με το τηλέφωνο
      • Κάνε συνεχόμενα κλικ πάνω στην Έκδοση MIUI μέχρι να σου βγάλει την ένδειξη πως είσαι προγραμματιστής
      • Πήγαινε στις Ρυθμίσεις =>Πρόσθετες ρυθμίσεις => Επιλ. για προγραμματιστές => Ενεργοποίηση ψευδών τοποθεσιών
      • Πήγαινε πίσω στις Πρόσθετες ρυθμίσεις => Ασφάλεια και Απόρρητο => Ενεργοποίησε τις Άγνωστες πηγές.


      Τώρα μπορείς να πας με τον File Manager της MIUI και να βρεις το Gapps_Installer που κατέβασες και έβαλες στην συσκευή σου.
      • Κάνε κλικ πάνω του και κάνε το εγκατάσταση.
      • Μετά τρέξε το και επέλεξε να κάνεις εγκατάσταση το Google Play Store.
      • Θα σου ζητήσει να εγκαταστήσεις και το Google Framework και κάποια άλλα αρχεία τα οποία θα επιτρέψεις να τα εγκαταστήσει και είσαι οκ.

    • Ο/H lallasgr έγραψε:

      Ψάχνω και ψάχνω και ψάχνω και δεν έχω βρει 100% λύση ακόμα. Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να εμφανίζονται άμεσα όλες οι ενημερώσεις σε FB, Viber, what's up κλπ? Έχω διαβάσει και έχω κάνει κάνα δυο ρυθμίσεις για αυτό το θέμα αλλά δυστυχώς δεν δουλεύουν σωστά. Ακόμα και κλήσεις στο viber δεν εμφανίζονται και τις βλέπω την επόμενη μέρα. Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του μπας και δουλέψουν όλα κομπλέ?
      Ακούγεται σαν πρόβλημα της Ρομ

      Δες αν τυγχαίνει και σε άλλους με ίδιο κινητό και ίδια Ρομ

      Αν δεν δοκίμασε να κάνεις:
      α) Αν έχεις twrp wipe (cache & dalvik cache)
      β) Ξαναπέρασε τη Ρομ από πάνω
      Γ) Πήγαινε για αναβάθμιση μόλις βγει

      Λογικά αυτό που περιγράφεις δεν είναι μόνιμο πρόβλημα και λογικά οφείλεται σε Ρομ. Είτε στην ίδια, είτε στον τρόπο εγκατάστασης της
    • Διαφήμιση
    • Δεν είναι θέμα ρομ απλά ειμαι νεος στη miui και ψαχνομαι. Εβγαλα ακρη ομως και ποσταρα και τον οδηγό που ακολουθησα για ενεργοποιηση των notifications

      Sent from my Redmi Note 3 Pro
    • παιδες καλησπέρα.
      Σήμερα παρατήρησα ότι τις κεραίες του σήματος πρέπει να τις έχει στην κάτω πλευρά στην μεριά των buttons.
      Και πώς το κατάλαβα αυτό;..κατά τύχη.
      Στην δουλειά μου σε ένα σημείο που όλα τα τηλεφωνα πιάνουν 3g μία γραμμή με το ζόρι και αυτή να την χάνει,το δικό μου είχε τρεις και σερφαρα ανετοτατα(με δεδομένα πάντα μιλάω). Και αυτό γιατί είχα πιάσει ανάποδα το κινητό,και δεν τις κάλυπταν τα χέρια μου.
      Έτσι να ξερετε,όταν ζοριζεται για σήμα 3g,τούμπα το τηλέφωνο. χα!χα!χα!
    • Καλησπέρα, μιας και είμαι πλέον σε pc να πω ότι το τηλέφωνο το παράγγειλα από Vickmall και ήρθε σε 20 ημέρες. Έκανα λάθος που δεν τσέκαρα να έρθει με τη multilanguage+playstore εγκατεστημένο (αν και δε νομίζω ότι υπήρχε αυτή η επιλογή τότε). Ήρθε με τη γνωστή κινεζοαγγλικη.
      Το τηλέφωνο το έβαλα να φορτίσει, το άνοιξα και με το μόλις συνδέθηκα στο internet ήρθε αμέσως ειδοποίηση για την αναβάθμιση. Την έκανα και μετά κατέβασα τις εφαρμογές της google. Μετά έβαλα τη sim και την αναγνώρισε αμέσως. Έβγαλα κάποιες κινέζικες εφαρμογές και κατέβασα όλες αυτές που χρησιμοποιώ + browser.
      Το τηλέφωνο δουλεύει άψογα και είναι πάρα πολύ γρήγορο. Λογικά θα περιμένω την Ελληνική stable.
      Σε πρώτη φάση αυτό που δε με εντυπωσίασε είναι η κάμερα αλλά αύριο θα την τσεκάρω καλύτερα που θα έχω χρόνο.
    • Διαφήμιση
    • Από εχθές και εγώ κάτοχος του Pro σε άσπρο χρωματάκι (είπα να αλλάξω από το μαύρο του Mi3).
      Μου ήρθε με προεγκατεστημένο tempered glass (από Vickmail αφού το ζήτησα εγώ) με την official σε 20 ημέρες περίπου .
      Όμορφο,γρήγορο,αξίοπιστο,μεγάλη αυτονομία και γενικά ευχαριστημένος.
      Στις επαφές πως μπορούμε να βάλουμε να μας δείχνει δίπλα στο όνομα και τη φωτογραφία (δεν εννοώ όταν μας παίρνουν, εκεί μου βγάζει φωτό)
      To fingerprint είναι όλα τα λεφτά πάρα πολύ βολικό,απορώ και εγώ γιατί στο Mi5 το βάλανε μπροστά.
      Σύμπτωση που επαναλαμβάνεται παύει να είναι σύμπτωση......... :)
    • Τελικά η φωτογραφική είναι μια χαρά, το τηλ. το συστήνω ανεπιφύλακτα για την τιμή που έχει. Το 4G δουλεύει άψογα όπως και οι δύο sim ταυτόχρονα.
      Σε κάποια sites όπως του ΟΑΕΔ δε μου εμφανίζει κάποια κείμενα όπως αυτό που έχω κυκλώσει στη φωτογραφία που επισυνάπτω. Δοκίμασα με διαφορετικούς browsers αλλά δεν λύθηκε. Έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση;
      Images
      • oaed.jpg

        65,44 kB, 703×799, viewed 144 times
    • Διαφήμιση
    • Kalispera k apo Mena:-)!! Eimai etoimi n agoraso to sugekrimeno kinito!!!! Ti rom na epilekso??? Multilanguage I official???pragmatika akouo diafora k exo mperdeytei!!! Me tin multilanguage Dn Tha exo updates opos k mou eipe I Selina apo to vickmall!! Tha Exei provlimata dld to kinito?? K an to paro me multilanguage uparxei tropos argotera na exo updates?? Tha ithela poly tin voitheia sas!!! :) :*