Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro

    • RedMi Note 3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H efyv2 έγραψε:

      Καλημέρα και εξαρχής θέλω να ζητήσω συγνώμη για την ασχετοσύνη μου πάνω στο θέμα.... Θέλω να παραγγείλω το κινητό αυτό αλλά μου δίνει 2 επιλογές για rom. Ποιά να προτιμίσω και γιατί. Επιπλέον με το που μου έρθει το κινητό τι πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ και παρακαλώ για την υπομονή σας γιατί θα σας ''πρήξω'' λίγο με ερωτήσεις.... :Ρ
      Αν δεν σε καίνε τα Ελληνικά πάρτο με official rom ώστε να παίρνεις και τα Update τα οποία ακόμα είναι κρίσιμα μιας και διορθώνουν μικροθεματάκια και βελτιώνουν το κινητό!Αν από την άλλη θες οπωσδήποτε Ελληνικά αναγκαστικά πας για την Multi αλλά να ξες ότι δεν θα παίρνεις κανένα Update και δεν θα υπάρχει και ιδιαίτερη υποστήριξη από τους άλλους που έχουν την official οι περισσότεροι! :)
    • Ψάχνω και ψάχνω και ψάχνω και δεν έχω βρει 100% λύση ακόμα. Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να εμφανίζονται άμεσα όλες οι ενημερώσεις σε FB, Viber, what's up κλπ? Έχω διαβάσει και έχω κάνει κάνα δυο ρυθμίσεις για αυτό το θέμα αλλά δυστυχώς δεν δουλεύουν σωστά. Ακόμα και κλήσεις στο viber δεν εμφανίζονται και τις βλέπω την επόμενη μέρα. Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του μπας και δουλέψουν όλα κομπλέ?
    • Ο/H lallasgr έγραψε:

      Ο/H efyv2 έγραψε:

      Καλημέρα και εξαρχής θέλω να ζητήσω συγνώμη για την ασχετοσύνη μου πάνω στο θέμα.... Θέλω να παραγγείλω το κινητό αυτό αλλά μου δίνει 2 επιλογές για rom. Ποιά να προτιμίσω και γιατί. Επιπλέον με το που μου έρθει το κινητό τι πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ και παρακαλώ για την υπομονή σας γιατί θα σας ''πρήξω'' λίγο με ερωτήσεις.... :Ρ
      Αν δεν σε καίνε τα Ελληνικά πάρτο με official rom ώστε να παίρνεις και τα Update τα οποία ακόμα είναι κρίσιμα μιας και διορθώνουν μικροθεματάκια και βελτιώνουν το κινητό!Αν από την άλλη θες οπωσδήποτε Ελληνικά αναγκαστικά πας για την Multi αλλά να ξες ότι δεν θα παίρνεις κανένα Update και δεν θα υπάρχει και ιδιαίτερη υποστήριξη από τους άλλους που έχουν την official οι περισσότεροι! :)
      Ευχαριστώ για την διευκρύνιση. Η ανακοίνωση για νεα έκδοση rom στα ελληνικά δεν ισχύει για αυτό το κινητό? Δεν καίγομαι για τα ελληνικά, φαντάζομαι θα μπορώ να το δουλέψω και στα Αγγλικά, απλή διεύκόλυνση λέω... Επιπλέον να ρωτήσω μόνο το λειτουργικό θα είναι στα αγγλικά? Μηνύματα κτλ θα μπορώ να γράφω στα ελληνικά?
    • Διαφήμιση
    • Ναι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Για αρχή βέβαια θα πρέπει να σετάρεις το κινητό μόνη σου. Τι εννοώ. Θα πρέπει λογικά να βάλεις τα google apps και από κει και πέρα να εγκαταστήσεις 2-3προγράμματα για να έχεις Ελληνικό πληκτρολόγιο κλπ. Δεν είναι τίποτα δύσκολο όμως. Όταν με το καλό το λάβεις εδώ είμαστε να βοηθήσουμε! :)
    • Ο/H lallasgr έγραψε:

      Ψάχνω και ψάχνω και ψάχνω και δεν έχω βρει 100% λύση ακόμα. Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να εμφανίζονται άμεσα όλες οι ενημερώσεις σε FB, Viber, what's up κλπ? Έχω διαβάσει και έχω κάνει κάνα δυο ρυθμίσεις για αυτό το θέμα αλλά δυστυχώς δεν δουλεύουν σωστά. Ακόμα και κλήσεις στο viber δεν εμφανίζονται και τις βλέπω την επόμενη μέρα. Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του μπας και δουλέψουν όλα κομπλέ?
      UP για να το δει και κάποιος άλλος. Εγώ δεν ξέρω φίλε μου.

      Άσχετο έβλεπα τώρα την παρουσίαση του στην Ινδία στο youtube αλλά δεν είδα τίποτα για multilanguage πέρα απο τα ινδικά.
    • Ο/H lallasgr έγραψε:

      Ναι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Για αρχή βέβαια θα πρέπει να σετάρεις το κινητό μόνη σου. Τι εννοώ. Θα πρέπει λογικά να βάλεις τα google apps και από κει και πέρα να εγκαταστήσεις 2-3προγράμματα για να έχεις Ελληνικό πληκτρολόγιο κλπ. Δεν είναι τίποτα δύσκολο όμως. Όταν με το καλό το λάβεις εδώ είμαστε να βοηθήσουμε! :)
      Ευχαριστώ, βάζω παραγγελία για original και Θεός και εσείς.... βοηθός :)

      αυτή η ανακοίνωση τελικά ποιούς αφορά???

      Ανακοίνωση :
      Η νέα Version της MIUI ROM στα Ελληνικά (GTV_6.2.25 MIUI V7) είναι έτοιμη για λήψη....
      • Θα μπορείτε να κατεβάσετε τα Zip για όλες τις Xiaomi συσκευές.
      • Πολλά Fix για την Ελληνική ΜΙUI V7
      • Μην ξεχνάτε ότι θα χρειαστούμε την βοήθειά σας στο Debug.....
    • Αφορά τα κινητά που υποστηρίζονται μέχρι στιγμής. Αν πας στα downloads εκεί θα δεις ότι ακόμα δεν υπάρχει το συγκεκριμένο κινητό! Αλλά σίγουρα εν καιρό θα εμφανιστεί και για μας! :D

      Βρήκα το παρακάτω για τα notifications:


      Q: Why can’t I receive push notification when I am using WhatsApp or WeChat?
      A: Normally, push notification is available only when the chatting apps are in use or running in the back-end. If you sign out of the apps or clear the RAM of these apps, it will result in the unavailability of push notification.
      If you want to receive push notification, please lock these chatting apps when they clear up, and enable the app auto-start option.
      1. Go to “Security” >>“Permission” >> “Auto-start Management” >> add auto-start apps
      2. To enable push notification in the status bar, go to “Settings” >> “Notifications” >> “Manage Notifications” >> Open WhatsApp >> “Show in Status Bar” (switch on)

      3. Long-tap the Menu key to enter the recent apps back-end. Drag down the app icon to lock it, so it will not be cleared in the following clear-up operation.




      Με τα δύο πρώτα μια χαρά. Το 3ο δεν βγάζω άκρη τι ακριβώς πρέπει να κάνω. Εμφανίζω το μενού που λέει αλλά δεν καταλαβαίνω που πρέπει να σύρω τα εικονίδια!! :/
    • Διαφήμιση
    • μετά το τελευταίο update που είχε το κινητό
      βελτιώθηκαν πολλά πράγματα . το σημαντικότερο
      από όλα η γρήγορη ανάγνωση των σιμ . πλέον το έχω
      δίκαρτο όπως το ήθελα από την αρχή . η μπαταρία του
      μπορώ να πω είναι απίστευτη από την πρώτη μέρα της
      χρήσης . κοιμήθηκα με 75% μπαταρία και το πρωί είχε
      74% . ξεπέρασε και το i-phone στη διαχείρηση . κάτι
      τελευταίο υπάρχει η δυνατότητα να το κάνω root ?
      υπάρχει κανένας οδηγός ? θέλω να κατεβάσω το morelocale 2
      αλλά δουλεύει μόνο σε root συσκευές . και κάτι τελευταίο
      είχα το redmi note 3 το ασημένιο και τώρα πήρα το pro
      σε χρυσό . το χρώμα απλά τα σπάει είναι πανέμορφο
    • Ο/H gkionis έγραψε:

      μετά το τελευταίο update που είχε το κινητό
      βελτιώθηκαν πολλά πράγματα . το σημαντικότερο
      από όλα η γρήγορη ανάγνωση των σιμ . πλέον το έχω
      δίκαρτο όπως το ήθελα από την αρχή . η μπαταρία του
      μπορώ να πω είναι απίστευτη από την πρώτη μέρα της
      χρήσης . κοιμήθηκα με 75% μπαταρία και το πρωί είχε
      74% . ξεπέρασε και το i-phone στη διαχείρηση . κάτι
      τελευταίο υπάρχει η δυνατότητα να το κάνω root ?
      υπάρχει κανένας οδηγός ? θέλω να κατεβάσω το morelocale 2
      αλλά δουλεύει μόνο σε root συσκευές . και κάτι τελευταίο
      είχα το redmi note 3 το ασημένιο και τώρα πήρα το pro
      σε χρυσό . το χρώμα απλά τα σπάει είναι πανέμορφο
      Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ για root. Λένε ότι δουλεύει κομπλέ.
    • Ο/H lallasgr έγραψε:

      Με τα δύο πρώτα μια χαρά. Το 3ο δεν βγάζω άκρη τι ακριβώς πρέπει να κάνω. Εμφανίζω το μενού που λέει αλλά δεν καταλαβαίνω που πρέπει να σύρω τα εικονίδια!!
      Σύρε το προς τα κάτω!
    • Έκανα ποστ ένα οδηγό εδώ που ακολούθησα και φαίνεται να δουλεύουν όλα κομπλέ τώρα!Έκανα και την επανεκκίνηση και όλα καλά. Όποιος ταλαιπωρείται ας ρίξει μια ματιά!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H lallasgr έγραψε:

      Ο/H gkionis έγραψε:

      μετά το τελευταίο update που είχε το κινητό
      βελτιώθηκαν πολλά πράγματα . το σημαντικότερο
      από όλα η γρήγορη ανάγνωση των σιμ . πλέον το έχω
      δίκαρτο όπως το ήθελα από την αρχή . η μπαταρία του
      μπορώ να πω είναι απίστευτη από την πρώτη μέρα της
      χρήσης . κοιμήθηκα με 75% μπαταρία και το πρωί είχε
      74% . ξεπέρασε και το i-phone στη διαχείρηση . κάτι
      τελευταίο υπάρχει η δυνατότητα να το κάνω root ?
      υπάρχει κανένας οδηγός ? θέλω να κατεβάσω το morelocale 2
      αλλά δουλεύει μόνο σε root συσκευές . και κάτι τελευταίο
      είχα το redmi note 3 το ασημένιο και τώρα πήρα το pro
      σε χρυσό . το χρώμα απλά τα σπάει είναι πανέμορφο
      Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ για root. Λένε ότι δουλεύει κομπλέ.
      προσπαθώ από το σαιτ που πόσταρες να κατεβάσω το πρόγραμμα
      για να το τρέξω και να κάνει επανεκκίνηση αλλά το μόνο πρόγραμμα
      που κατέβασα είναι ένα apk " rootgenius 2.2.82 . δεν πρέπει να υπάρχει
      και κάποιο πρόγραμμα που το τρέχω από το κουμπιούτερ όταν συνδέσω
      το κινητό με το Usb ? έχω καταλάβει κάτι λάθος ?