Διαφήμιση

[GTV-6.2.25] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM. (τελευτ. ενημέρωση 27/2 00:55)

  • Ολοκληρώθηκε
  • ROM
  • Poll

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι δε λειτουργεί η καταστολή θορύβου με 1 μικρόφωνο, το γυρνάει σε 2. Έχω θέμα, δεν με ακούνε καθαρά όταν παίρνω ή με παίρνουν τηλέφωνο. Είναι σοβαρό γιατί αν δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση, μάλλον πρέπει να πάει για μικρόφωνο. Καμία ιδέα; Είμαι στην τελευταία και δοκίμασα και την sMIUI αλλά τα ίδια. Ακούγεται σαν να μιλάς από ασύρματο, κάνει ένα γδάρσιμο κάθε τρεις και λίγο και ακούγομαι παραμορφωμένα.

    EDIT: Το κάνει και με hands free άρα κάτι άλλο πρέπει να είναι, έτσι;

    Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Και εγώ την πέρασα χθες το βράδυ. Στην αρχή είχα ένα θεματάκι, μου έβγαζε συνέχεια για το google play services. Αλλά την ξαναπέρασα και όλα καλά. Πέρασα και το supersu και είμαι μπόμπα! Ελπίζω να είναι καλύτερη από μπαταρία γιατι η προηγουμένη ηταν λιγάκι σπάταλη.
  • Διαφήμιση
  • Καλημέρα! Έχω παρατηρήσει πως μετά από κάθε update τα χρώματα της οθόνης είναι πιο έντονα ή μου φαίνεται!?!?! Το πρόβλημα με το bluetooth επιμένει ακόμα είναι πολύ χαμηλή η ένταση.. Υπάρχει κάποιος τρόπος να δυναμώσει η ένταση;
  • Μέχρι τώρα το μόνο που μου προέκυψε από τη νέα Ρομ σε κάποια φάση και για 6-7 δευτερόλεπτα μου εξαφάνισε τα πάντα από πάνω (σήμα sim, ίντερνετ, ξυπνητήρι κτλ) και άφησε μόνο το κουτάκι της μπαταρίας

    Μετά επανήλθε μόνο του

    Δεν ξέρω αν είναι καν πρόβλημα ή bug
    Θα το παρατηρώ
  • Καλημέρα παιδιά!
    Τώρα κατεβάζω και εγω , ευχαριστώ πολύ.
    Εχω το ΜΙ4 και απο τότε που πέρασε σε 6.0 σε κάθε αναβάθμιση πάντα είχα 2-3 reboots της συσκευής τη μέρα, ενώ η μπαταρία είχε χειροτερεύσει αρκετά.
    (και παλιοτερα είχα reboots αλλά όχι τόσο συχνά , άλλωστε απο τη στιγμή που ακολουθούμε τις εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις και χωρίς clean install για εμενα νομίζω πως πρεπει να συμβιβαστούμε με το γεγονός πως είμαστε beta testers και να μην ζητάμε το τέλειο.)
    Χθες όμως δοκίμασα το εξής , ενω πάντα είχα το τηλέφωνο σε performance mode το άλλαξα σε balanced και τα reboots εξαφανίσταν και η μπαταρία βελτιώθηκε δραματικά έφτασα τις 4:30 ώρες sot με βαριά χρήση.
    Επίσης παραμένει για μένα το θέμα με την μή εγκατάσταση του here maps αλλά σημειώνω πως δεν έκανα clean install κατα τη μετάβαση σε 6.0 , ενώ έχω την εντύπωση πως κάποια απο τα features των εβδομαδιαίων αναβαθμίσεων δεν τα βλέπω στη συσκευή μου.(πχ η νέα εμφάνιση του document explorer που μπήκε την προηγούμενη εβδομάδα)
  • Διαφήμιση
  • Ο/H VASKIR έγραψε:

    Καλημέρα παιδιά!
    Τώρα κατεβάζω και εγω , ευχαριστώ πολύ.
    Εχω το ΜΙ4 και απο τότε που πέρασε σε 6.0 σε κάθε αναβάθμιση πάντα είχα 2-3 reboots της συσκευής τη μέρα, ενώ η μπαταρία είχε χειροτερεύσει αρκετά.
    (και παλιοτερα είχα reboots αλλά όχι τόσο συχνά , άλλωστε απο τη στιγμή που ακολουθούμε τις εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις και χωρίς clean install για εμενα νομίζω πως πρεπει να συμβιβαστούμε με το γεγονός πως είμαστε beta testers και να μην ζητάμε το τέλειο.)
    Χθες όμως δοκίμασα το εξής , ενω πάντα είχα το τηλέφωνο σε performance mode το άλλαξα σε balanced και τα reboots εξαφανίσταν και η μπαταρία βελτιώθηκε δραματικά έφτασα τις 4:30 ώρες sot με βαριά χρήση.
    Επίσης παραμένει για μένα το θέμα με την μή εγκατάσταση του here maps αλλά σημειώνω πως δεν έκανα clean install κατα τη μετάβαση σε 6.0 , ενώ έχω την εντύπωση πως κάποια απο τα features των εβδομαδιαίων αναβαθμίσεων δεν τα βλέπω στη συσκευή μου.(πχ η νέα εμφάνιση του document explorer που μπήκε την προηγούμενη εβδομάδα)
    Λογικό να σου κρατάει λιγότερο η μπαταρία εφόσον το είχες σε performance mode συνέχεια. Δε χρειάζεται να το λειτουργείς έτσι άστο σε balance mode. Ίσως εκεί οφείλοταν και τα reboots που αναφέρεις. Σου προτείνω να κάνεις κάποια στιγμή ένα clean install την 6 υπάρχει η fastboot στο ανάλογο section και μετά flashάρεις κατευθείαν την ελληνική. :)
  • Καλημέρα θα μπορούσε κάποιος να αναφερει τα βήματα για clean install? Έχω την έκδοση 6.2.18 dev. Το βλέπω σαν λύση στο πρόβλημα όπου δεν παίζουν τα βίντεο και η εφαρμογή Βίντεο έχει εξαφανιστεί! Δοκίμασα να ξαναπερασω τη Ρομ και να καθαρισω την cashe από το recovery αλλά το πρόβλημα επιμένει! Ευχαριστώ! Δοκίμασα την νέα Ρομ αλλά πάλι τα ίδια! Ευχαριστώ!
  • Ο/H kostakislarisa έγραψε:

    Ο/H VASKIR έγραψε:

    Καλημέρα παιδιά!
    Τώρα κατεβάζω και εγω , ευχαριστώ πολύ.
    Εχω το ΜΙ4 και απο τότε που πέρασε σε 6.0 σε κάθε αναβάθμιση πάντα είχα 2-3 reboots της συσκευής τη μέρα, ενώ η μπαταρία είχε χειροτερεύσει αρκετά.
    (και παλιοτερα είχα reboots αλλά όχι τόσο συχνά , άλλωστε απο τη στιγμή που ακολουθούμε τις εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις και χωρίς clean install για εμενα νομίζω πως πρεπει να συμβιβαστούμε με το γεγονός πως είμαστε beta testers και να μην ζητάμε το τέλειο.)
    Χθες όμως δοκίμασα το εξής , ενω πάντα είχα το τηλέφωνο σε performance mode το άλλαξα σε balanced και τα reboots εξαφανίσταν και η μπαταρία βελτιώθηκε δραματικά έφτασα τις 4:30 ώρες sot με βαριά χρήση.
    Επίσης παραμένει για μένα το θέμα με την μή εγκατάσταση του here maps αλλά σημειώνω πως δεν έκανα clean install κατα τη μετάβαση σε 6.0 , ενώ έχω την εντύπωση πως κάποια απο τα features των εβδομαδιαίων αναβαθμίσεων δεν τα βλέπω στη συσκευή μου.(πχ η νέα εμφάνιση του document explorer που μπήκε την προηγούμενη εβδομάδα)
    Λογικό να σου κρατάει λιγότερο η μπαταρία εφόσον το είχες σε performance mode συνέχεια. Δε χρειάζεται να το λειτουργείς έτσι άστο σε balance mode. Ίσως εκεί οφείλοταν και τα reboots που αναφέρεις. Σου προτείνω να κάνεις κάποια στιγμή ένα clean install την 6 υπάρχει η fastboot στο ανάλογο section και μετά flashάρεις κατευθείαν την ελληνική. :)
    Εχεις δίκιο , αλλα επειδή παντα το είχα σε performance mode είδα σημαντική διαφορά με την 6.0
    Ως προς το clean install μέσω fastboot δυστυχώς δεν έχω την παραμικρή εμπειρία καθώς δεν το έχω εφαρμόσει ποτέ σε συσκευή.
    Σκεφτόμουν clean install καποιας τρέχουσας εβδομαδιαίας μέσω recovery με όλα τα wipes αλλα θεωρείς πως μάλλον δεν θα δουλέψει.
  • Ο/H VASKIR έγραψε:

    Ο/H kostakislarisa έγραψε:

    Ο/H VASKIR έγραψε:

    Καλημέρα παιδιά!
    Τώρα κατεβάζω και εγω , ευχαριστώ πολύ.
    Εχω το ΜΙ4 και απο τότε που πέρασε σε 6.0 σε κάθε αναβάθμιση πάντα είχα 2-3 reboots της συσκευής τη μέρα, ενώ η μπαταρία είχε χειροτερεύσει αρκετά.
    (και παλιοτερα είχα reboots αλλά όχι τόσο συχνά , άλλωστε απο τη στιγμή που ακολουθούμε τις εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις και χωρίς clean install για εμενα νομίζω πως πρεπει να συμβιβαστούμε με το γεγονός πως είμαστε beta testers και να μην ζητάμε το τέλειο.)
    Χθες όμως δοκίμασα το εξής , ενω πάντα είχα το τηλέφωνο σε performance mode το άλλαξα σε balanced και τα reboots εξαφανίσταν και η μπαταρία βελτιώθηκε δραματικά έφτασα τις 4:30 ώρες sot με βαριά χρήση.
    Επίσης παραμένει για μένα το θέμα με την μή εγκατάσταση του here maps αλλά σημειώνω πως δεν έκανα clean install κατα τη μετάβαση σε 6.0 , ενώ έχω την εντύπωση πως κάποια απο τα features των εβδομαδιαίων αναβαθμίσεων δεν τα βλέπω στη συσκευή μου.(πχ η νέα εμφάνιση του document explorer που μπήκε την προηγούμενη εβδομάδα)
    Λογικό να σου κρατάει λιγότερο η μπαταρία εφόσον το είχες σε performance mode συνέχεια. Δε χρειάζεται να το λειτουργείς έτσι άστο σε balance mode. Ίσως εκεί οφείλοταν και τα reboots που αναφέρεις. Σου προτείνω να κάνεις κάποια στιγμή ένα clean install την 6 υπάρχει η fastboot στο ανάλογο section και μετά flashάρεις κατευθείαν την ελληνική. :)
    Εχεις δίκιο , αλλα επειδή παντα το είχα σε performance mode είδα σημαντική διαφορά με την 6.0Ως προς το clean install μέσω fastboot δυστυχώς δεν έχω την παραμικρή εμπειρία καθώς δεν το έχω εφαρμόσει ποτέ σε συσκευή.
    Σκεφτόμουν clean install καποιας τρέχουσας εβδομαδιαίας μέσω recovery με όλα τα wipes αλλα θεωρείς πως μάλλον δεν θα δουλέψει.
    Θα δουλέψει απλά με τη fastboot σβήνεται και η εσωτερική μνήμη από τυχόν σκουπίδια.
  • Διαφήμιση
  • Πώς μπορούμε να βρούμε οδηγίες για καθαρή εγκατάσταση στο mi4 αυτή τη στιγμή που φοράει την τελευταία MM 6.0. Διάβασα με χρήση fastboot.. Πως το κάνουμε αυτό γιατί δεν βρίσκω κάποιο ποστ; :huh: