Διαφήμιση

Αποριες σχετικα με update miui -Redmi Note 3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αποριες σχετικα με update miui -Redmi Note 3

      παιδια καλημερα χαιρομαι που βρισκομαι στην παρεα αυτη οντας νεος ξιαομακιας

      Αγορασα το redmi note 3 προ ολιγον ημερον απο το γνωστο vickmall με Multi Language Rom οποτε ηρθε και δοκιμαζοντας το για μερικες μερες καταλαβα τις δυνατοτητες του
      Χθες κοιταζοντας στο διαδικτυο σχετικα με αναβαθμισεις προσεξα την εκδοση 7.1.8 κινεζικη βεβαια οποτε μη ξεροντας προσπαθησα να τη βαλω μεσω του updater το αποτελεσμα ηταν ενα μηνυμα
      "Cant Verify update" το οποιο ψαχνοντας παλι βρηκα οτι οφειλεται σε μη επισημη ROM και οντως η εκδοση στο κινητο μου λεει 7.0.19.0.0 και non Rooted



      Οποτε θα ηθελα καποιες ερωτησεις να κανω:
      0)Ειναι φυσιολογικο που το miui πιανει 1+GB ram? διοτι παρατηρω οτι η ram ανεβοκατεβαινει μονη της πολλες φορες
      1)Συνισταται να αλλαξω την τωρινη μου Rom ? γιατι διαβασα για πιθανους κινδυνους ασφαλειας
      2)Αν αποφασισω να αλλαξω ποια εκδοση να βαλω η οποια να ειναι η πιο καινουρια (η αληθεια ειναι οτι μπερδευτηκα γιατι ειδα και την 7.1.6 και την 6.2.18) προσωπικα θα ηθελα stable rom
      3)Ποια ειναι τα βηματα για να αλλαξω τη ρομ ; χρειαζεται να κανω request για ξεκλειδωμα bootloader?

      Ευχαριστω πολυ!
    • καλησπέρα...θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω τα εξής...εχω βάλει την GTV.6.2.25 και θέλω να δοκιμάσω να βάλω την stable.....έστω ότι καταφέρνω να την περάσω...μετά την εγκατάσταση το τηλέφωνο δεν θα είναι root....οπότε τα update πως τα κάνουμε μετά???? και αν θέλω να το ξανακάνω root, θα πρέπει να ξανακάνω την διαδικασία για το ξεκλείδωμα σαν να ήταν όπως το αγόρασα από το κινεζομάγαζο? δηλαδή να ξανκάνω αίτηση για unlock κλπ???