Διαφήμιση

επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε hongmi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε hongmi

      Γεια σας
      Αγόρασα το redmi note3 και το παλιό μου hongmi θέλω να το δώσω στην κόρη μου.
      Θέλω όμως να της το δώσω καθαρό από οτιδήποτε υπάρχει μέσα.
      Μπορώ να το κάνω από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή πρέπει να επανεγκαταστήσω την ελληνική ROM? Νομίζω πως και τα δύο παράγουν το ίδιο αποτέλεσμα ...αλλά καλού κακού είπα να σας ρωτήσω για σιγουριά. Προσωπικά προτιμώ να το κάνω από το μενού του τηλεφώνου γιατί το θεωρώ πιο εύκολο.
      Τι γνώμη εχετε;
    • Αν κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις το κινητό θα επιστρέψει στη Ρομ που ειχε μεσα οταν το αγορασες. Τα μειονεκτήματα είναι πως είναι πιο βαρετή αλλά και πολύ πιο παλιά. Επίσης εδώ θα υπάρχει το support αλλά και οι ανανεώσεις. Ή επιλογή είναι δική σου. Σαν διαδικασία όμως μιλάμε για 3-4 κλικς παραπάνω. Δεν είναι κάτι
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Αν κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις το κινητό θα επιστρέψει στη Ρομ που ειχε μεσα οταν το αγορασες. Τα μειονεκτήματα είναι πως είναι πιο βαρετή αλλά και πολύ πιο παλιά. Επίσης εδώ θα υπάρχει το support αλλά και οι ανανεώσεις. Ή επιλογή είναι δική σου. Σαν διαδικασία όμως μιλάμε για 3-4 κλικς παραπάνω. Δεν είναι κάτι
      Είχα την εντύπωση πως επιστρέφει στην ΡΟΜ που είχα τελευταία.... δηλαδή την ελληνική GTV.
      Είσαι σίγουρος πως με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις γυρνάει στην αγγλοκινέζικη;
    • Διαφήμιση
    • Ναι αφού το λέει και η λέξη. Εργοστασιακές ρυθμίσεις. Οτιδήποτε δεν υπήρχε τότε το διαγράφει. Ακόμη και τις επαφές της sim κάρτας σου.
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Ναι αφού το λέει και η λέξη. Εργοστασιακές ρυθμίσεις. Οτιδήποτε δεν υπήρχε τότε το διαγράφει. Ακόμη και τις επαφές της sim κάρτας σου.
      αρα το προτιμώτερο είναι να επανεγκαταστήσω την ελληνική ρομ μέσα από το TWRP όπως περιγράφεται στον σχετικό οδηγό για την συσκευή μου. Συμφωνείς;
    • Ναι, εγώ έτσι θα έκανα τουλάχιστο. Ή καλύτερα έτσι έκανα , γιατί έδωσα και εγώ το redmi 2 σε ένα μικρό κοριτσάκι, κοντινό μου.