Διαφήμιση

Νέος στην Xiaomi, προερχόμενος από Samsung Smartphonesμε εμπειρία σε root-custom recoveries-custom roms κλπ ζητά βοήθεια για να εγκληματιστεί μέχρι να παραλάβει το νέο του κινητό!!!!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Νέος στην Xiaomi, προερχόμενος από Samsung Smartphonesμε εμπειρία σε root-custom recoveries-custom roms κλπ ζητά βοήθεια για να εγκληματιστεί μέχρι να παραλάβει το νέο του κινητό!!!!

      Καλημέρα παίδες..

      Καταρχάς έχω ασχοληθεί αρκετά με σχεδόν τα πάντα στο Android(root, philz custom recovery, παιχνίδι με kernels, εννοείται custom roms και samsung βλ. Omega και CM 13) αλλά πάντα σε Samsung συσκευές(S2,S3,S4), οπότε δε με λες και άσχετο...
      Ετοιμάζομαι κι εγώ να παραγγείλω το τουμπανάκι σας και έχω μερικές ερωτήσεις μιας και δεν είχα τον χρόνο να διαβάσω όλες τις λεπτομέριες των threads και βλέπω νέα κόλπα στο Mi4c και ψιλο-αγχώθηκα...
      1. Απ'ότι καταλαβαίνω σχεδόν όλοι προτιμάτε Ελληνικές custom roms, είναι όλες pre-rooted?
      2. μπορείτε να μου δώσετε μια γενική εικόνα της μπαταρίας της συσκευής
      3. Με το OTG πως πάει η συσκευή; Μπάλα;
      4. Υπάρχουν πολλές custom roms εκτός της Ελληνικής; Αξίζει να ψάξω και για άλλες;
      5. Το GTV που αναφέρετε συνέχεια έχει να κάνει με greek και καλά rom λόγω του "G")???
      6. Σκέφτομαι να παραγγείλω από Banggood μιας και το εμπιστεύομαι αρκετά γενικά, έχει παραγγείλει κανείς από εκεί και να χει κάποιο παράπονο με την συσκευή;;
      7. Το Tempered glass της Nillkin είναι αυτό εδώ από το banggood?
      8. Επίσης σκέφτομαι να παραγγείλω αυτή τη bumper θήκη, πως σας φαίνεται; Ποια εναλλακτική προτείνετε;
      9. Επιγραμματικά για να έχω την συσκευή με όσο το δυνατόν λιγότερα bugs και οσο το δυνατόν καλύτερη αυτονομία μόλις την παραλάβω τι κάνω; Δηλαδή δώστε μου έναν γενικό μπούσουλα σεταρισματος πολύ επιγραμματικά σε steps. (έχω υπόψιν το site xiaomi-miui.gr τους οδηγούς για σετάρισμα της custom rom για αυτο θέλω τα γενικα βήματα αν μπορεί κάποιος επιγραμματικά)

      Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον(ους) φίλο βοηθήσει και ζητάω συγγνώμη που σίγουρα επαναλαμβάνω αρκετά από όσα έχουν υπωθεί παλιότερα στο post αλλά δεν έχω τον χρόνο να διαβάσω όλες τις σελίδες....Σας ευχαριστώ πολύ παίδες και ανυπομονώ για κάποια απάντηση!!!
      8) :lol: :D Στάλθηκε από το Mi8 μου! :D 8o :P
    • Ο/H mrdj2k έγραψε:

      1. Απ'ότι καταλαβαίνω σχεδόν όλοι προτιμάτε Ελληνικές custom roms, είναι όλες pre-rooted?
      2. μπορείτε να μου δώσετε μια γενική εικόνα της μπαταρίας της συσκευής
      3. Με το OTG πως πάει η συσκευή; Μπάλα;
      4. Υπάρχουν πολλές custom roms εκτός της Ελληνικής; Αξίζει να ψάξω και για άλλες;
      5. Το GTV που αναφέρετε συνέχεια έχει να κάνει με greek και καλά rom λόγω του "G")???
      6. Σκέφτομαι να παραγγείλω από Banggood μιας και το εμπιστεύομαι αρκετά γενικά, έχει παραγγείλει κανείς από εκεί και να χει κάποιο παράπονο με την συσκευή;;
      7. Το Tempered glass της Nillkin είναι αυτό εδώ από το banggood?
      8. Επίσης σκέφτομαι να παραγγείλω αυτή τη bumper θήκη, πως σας φαίνεται; Ποια εναλλακτική προτείνετε;
      9. Επιγραμματικά για να έχω την συσκευή με όσο το δυνατόν λιγότερα bugs και οσο το δυνατόν καλύτερη αυτονομία μόλις την παραλάβω τι κάνω; Δηλαδή δώστε μου έναν γενικό μπούσουλα σεταρισματος πολύ επιγραμματικά σε steps. (έχω υπόψιν το site xiaomi-miui.gr τους οδηγούς για σετάρισμα της custom rom για αυτο θέλω τα γενικα βήματα αν μπορεί κάποιος επιγραμματικά)
      1. Οι Dev Ρομ είναι όλες Rooted
      2. Περίπου 2 μέρες
      3. Μια χαρά κινείται εμένα
      4. Ότι καλύτερο υπάρχει θα το βρεις στο φόρουμ
      6. Υπάρχειολόκληρο τόπικ για τα sites που παραγγέλνουμε
      8. Εγώ παρήγγειλα την original της xiaomi και είμαι πολύ ευχαριστημένος μαζί της. Αυτήν που κλείνει.
      9. Πρώτο θα δεις αν δεν είναι κλειδωμένο το bootloader (ναι υπάρχει και αυτή η πιθανότητα). Αν δεν είναι τότε πας για έναν από τους τρόπους καθαρής εγκατάστασης που υπάρχουν στο Φόρουμ.Ο ένας πχ τρόπος πολύ πολύ επιγραμματικά είναι να φλασάρεις μία αγγλοκινέζικη fastboot rom και μετά από το twrp την ελληνική που θες.
    • Σε ευχαριστώ πολύ καταρχάς για την ανταπόκριση.
      μερικές διευκρινίσεις ακόμα μόνο:
      5. To GTV τι ακριβώς σημαίνει;(μπορεί να ναι χαζή η ερώτηση ,αλλά μέχρι "να μπώ στο θέμα" νομίζω μερικές τέτοιες σικαιολογούνται.
      7. Το Tempered glass της Nillkin που αναφέρουν πολλοί φίλοι στο forum είναι αυτό εδώ από το banggood? γνωρίζεις;
      8. Όπως προείπα σκέφτομαι να παραγγείλω αυτή τη bumper θήκη, πως σου φαίνεται;
      Ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι !!!
      8) :lol: :D Στάλθηκε από το Mi8 μου! :D 8o :P
    • Διαφήμιση
    • Φίλε μου το νούμερο 7 κάντο σε κάποιον που την αναφέρει. Τώρα να σου πω εγώ αν αυτή που αναφέρουν κάπου είναι αυτή που λες εσύ? Λίγο δύσκολο, έτσι?

      Για το 8 τώρα έβαλες το hyperlink. Στο προηγούμενο σου ποστ δεν είχες βάλει. Τώρα τί να σου πω? Αυτά είναι γούστα. Εμένα επειδή μου πέφτουν τα κινητά προσπαθώ να κλείνει η θήκη. Εσύ θα αποφασίσεις ποια θήκη είναι καλή για εσένα. Εμένα προσωπικά αν αυτό ρωτάς σου είπα, δεν μου αρέσει. Αλλά σου είπα και γιατί.

      Άλλα παιδιά στο φόρουμ έλεγαν πως σε ένα κινητό δεν πρέπει να βάζεις καθόλου θήκη. Αυτά είναι απόψεις. Ο καθένας ότι θέλει αποφασίζει για τον εαυτό του. Αν σου άρεσε τότε είναι ωραία. Τόσο απλά.

      Για το 5 ρώτα κανένα mod να σου πει τι σημαίνει. Δεν με ενδιαφέρει και δεν ρώτησα ποτέ.
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Φίλε μου το νούμερο 7 κάντο σε κάποιον που την αναφέρει. Τώρα να σου πω εγώ αν αυτή που αναφέρουν κάπου είναι αυτή που λες εσύ? Λίγο δύσκολο, έτσι?

      Για το 8 τώρα έβαλες το hyperlink. Στο προηγούμενο σου ποστ δεν είχες βάλει. Τώρα τί να σου πω? Αυτά είναι γούστα. Εμένα επειδή μου πέφτουν τα κινητά προσπαθώ να κλείνει η θήκη. Εσύ θα αποφασίσεις ποια θήκη είναι καλή για εσένα. Εμένα προσωπικά αν αυτό ρωτάς σου είπα, δεν μου αρέσει. Αλλά σου είπα και γιατί.

      Άλλα παιδιά στο φόρουμ έλεγαν πως σε ένα κινητό δεν πρέπει να βάζεις καθόλου θήκη. Αυτά είναι απόψεις. Ο καθένας ότι θέλει αποφασίζει για τον εαυτό του. Αν σου άρεσε τότε είναι ωραία. Τόσο απλά.

      Για το 5 ρώτα κανένα mod να σου πει τι σημαίνει. Δεν με ενδιαφέρει και δεν ρώτησα ποτέ.
      Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου φίλε..
      8) :lol: :D Στάλθηκε από το Mi8 μου! :D 8o :P
    • Ο/H mrdj2k έγραψε:

      Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου φίλε..
      Μακάρι να σε βοήθησα
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Ο/H mrdj2k έγραψε:

      Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου φίλε..
      Μακάρι να σε βοήθησα
      Αρκετά!!
      8) :lol: :D Στάλθηκε από το Mi8 μου! :D 8o :P
    • Διαφήμιση
    • Το GTV από 'τι καταλαβαίνω πρέπει να σημαίνει : Greek Translate Version.
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.