Διαφήμιση

Redmi 2 TD (2GB) Πρόβλημα με την ROM

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Redmi 2 TD (2GB) Πρόβλημα με την ROM

      Καλησπέρα φίλοι και φίλες,είμαι νέος στο φόρουμ απλά λόγω δουλειάς έχει περάσει από το χέρι μου σχεδόν η μισή Κινέζικη κινητοβιομηχανία :D ας μπω στο θέμα λοιπόν,έχω πουλήσει περίπου 13 redmi 2 πρώτη φορά το TG,ΤΟ σύνδεσα στο pc έκανε Update και μόλις μπήκε η τελευταία MIUI δεν μπορώ να Flasharw τίποτα καμία rom,το κινητό έχει την stable με κινέζικα αγγλικά μόνο,δεν μπορώ να φλασάρω τίποτα όλα γράψανε fail,να πω ότι προσπάθησα με
      1)MiPc Suite
      2)MIUI update
      3)MI Recovery
      4)Mi Flash
      5)Γραμμή εντολών

      μπορώ να πω ότι με το MIflash έδειξε να γίνετε κάτι αλλά μάλλον η fastboot rom που βρήκα δεν είναι για το TD (2GB) και ενώ ξεκίνησε να κάνει τα δικά του μου έγραψε image not κάτι οπότε φαντάστηκα ότι αν έβρισκα την ελληνική rom σε fastboot έκδοση θα μπορούσα να βγάλω μία άκρη για να δω τι γίνεται.Αφού για να καταλάβετε ούτε root δεν μπορώ να το κάνω..Μου γράφει update.zip not correct signature μου γράφει τα πάντα γενικά αλλά 3 μέρες τώρα και μετά από 25-30 απόπειρες σας λέω ότι το update με το πράσινο το βελάκι δεν το έχω δει ακόμα.

      Device name: Redmi
      Model Number: HM2A
      Andoid Version : 4.4.4 KTU84Q
      MIUI Version : MIUI 7.1 Stable 7.1.1.0


      Σας κούρασα το ξέρω απλά,υπάρχει κάπου χωμένη FastBoot ROM με ελληνικά μέσα στο foroum μήπως δεν την βρήκα;

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    • Ο/H koze έγραψε:

      Model Number: HM2A
      Αυτό είναι το πρόβλημά σου...

      Προφανώς πρόκειται για το 20140815 το οποίο και δουλεύει μόνο σε Κινέζικα δύκτια, και δεν έχει καμμία σχέση με το Redmi2 TD & FDD (20140811 & 20140813).

      Οι ROM που προσπαθείς να βάλεις είναι ασύμβατες με την συσκευή σου.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)