Διαφήμιση

Ό,τι να 'ναι (Off Topic)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ό,τι να 'ναι (Off Topic)

      Δεν ξέρω κατά πόσο έιναι εφικτό αυτό το τόπικ, απλά ένιωσα ότι χρειαζόταν ένα τέτοιο τόπικ στο Φόρουμ μας.

      Αν δεν είναι ας το σβήσουν απλά οι mod και απολογούμαι και για τον σάλο που μπορεί να δημιουργήσω.

      Το σκεπτικό μου είναι.... αφού έχουμε σμίξει και γίνει φίλοι με αρκετούς από εδώ μέσα και το ίδιο το κλίμα του φόρουμ βοηθάει σε κάτι τέτοιο, θα ήταν ωραίο να υπάρχει ένα τόπικ που να μπορούμε να πούμε το κοντό και το μακρύ μας χωρίς να είμαστε off topic και χωρίς να αναγκάζουμε τους υπεύθυνους να μας τρέχουν αφού δεν θα χρειάζεται να το διαβάζουν αμάν αμάν.

      Όλη η ιδέα αν και την έχω εδώ και καιρό έσκασε όταν εγώ προσωπικά θα ήθελα να ρωτήσω πχ αν ξέρει κάποιος κάποιο καλό ράδιο με ελληνικό Ροκ και έντεχνο και σαν Κύπριος που είμαι είναι δύσκολο να γνωρίζω όλα τα ράδια της Ελλάδας και γι`αυτό θα ήθελα τη γνώμη σας. Αυτό το απλό κάτι όμως όπου και να το ρωτήσω θα είναι οφφ, άγρια οφφ. Έτσι θα μπορούσε να υπάρχει μία γωνίτσα του φόρουμ που να δικαιούμαστε.... Ξέρω πως θα επιβαρυνθεί το φόρουμ και πως το θέμα είναι εκτός κατηγορίας του φόρουμ (εξάλλου γι`αυτό είναι και off topic) και όποια και να ήταν η απάντηση τη σέβομαι από τώρα και κατανοώ την όποια λογική.

      Έχω δει όμως διαχρονικά και άλλους να χρειάζονται να πουν 2 κουβέντες και να βγαίνουν Off topic (κηνύγι, αυτοκίνητα κτλ και δεν μιλώ να κάνουμε τέτοιο τόπικ αλλά αν έχει κάποιος 1 απορία να μπορεί να την κάνει) άρα σκέφτηκα πως καλό θα ήταν να υπάρχει ένα τέτοιο τόπικ το οποίο να απασχολεί μόνο όσους θέλουν να πουν 1-2 κουβέντες αλλά να μη χρειάζεται να το διαβάζει ένας υπεύθυνος αφού στην ουσία δεν θα αφορά flashαρίσματα και προβλήματα κινητών. Αυτός είναι και ο λόγος της ενότητας "Ο καφενές μας".

      Δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι εφικτό άρα πρώτα θα ήθελα την τοποθέτηση κάποιου υπεύθυνου ή την άποψη κάποιων user (αν θέλουν φυσικά να την εκφράσουν) αν και το θέμα νομίζω έχει να κάνει περισσότερο με τον @MIUI_ART για ευνόητους λόγους.

      Πιστεύω όμως πως ένα τέτοιο τόπικ θα αποφέρει σύσφιξη σχέσεων, θα μας δυναμώσει ως κοινότητα και πως μόνο θετικά έχει να δώσει (άποψη μου πάντα και ευπρόσδεκτες όλες οι απόψεις) στην όλη παρεΐστικη κοινότητα που ζούμε. Από την άλλη έχει το κόστος του ένα τέτοιο τόπικ για ένα φόρουμ που λειτουργεί από την τζέπη (σχεδόν αποκλειστικά) ενός και είναι πλήρως κατανοητή η όποια απόφαση.

      Αυτά, ευχαριστώ και ... sorry για το off topic
    • Μετά από καιρό μπορώ και ξανασυμμετέχω στην παρέα!!! Είμαι πολύ χαρούμενος!

      Στον θέμα μας λοιπόν! Συμφωνώ! Βασικά ΟΛΑ τα φόρουμ έχουν OFF-TOPIC ( με τους γνωστούς περιορισμούς) .

      + 1 από μένα!
    • Εδω είστε στον καφενε!! Comprente ??? Στον κ α φ ε ν ε ...

      Οπότε συζητάμε χαλαρά .... τα πάντα ... χωρίς πάντα να προσβάλουμε κάποιον ή να σκοτωνόμαστε ... (αν το τάδε ραδιο είναι πιο καλό απο το δεινα ραδιο) :wink:
    • Διαφήμιση
    • Τότε θέλω να μου πει κάποιος ένα διαδικτυακό ράδιο που να παίζει ελληνικό Ροκ και έντεχνο αλλά θέλω να παίζει και νέα, άγνωστα κομμάτια.

      Θέλω δηλαδή να είναι ψαγμένοι οι djs και όχι να παίζουν τα ίδια που έχω και εγώ. Από την άλλη θέλω να ακούγονται και να μη βάζουν ότι νέο βγει, άσχετα αν είναι παράφωνος ο τραγουδιστής.

      Είχα βρει ένα τέτοιο ράδιο (δοκίμασα με πάρα πολλά) αλλά έκλεισε 1 βδομάδα μετά που το βρήκα (skordo radio) και έτσι πήγα στο FreedomFm που δεν με ικανοποιά 100%.

      Είπα να ρωτήσω αν έχει κανείς σας άποψη. Τόσα και τόσα μέλη είμαστε.
    • Μέχρι κ εδώ έχουν ανοίξει τοπικ... στο lexicon
      xiaomi-miui.gr/community/lexic…%CE%AD%CF%83%CF%89-wi-fi/
      Redmi Note 8T (Willow)
      Official Global stable 11.0.7.0 (PCXEUXM)
    • guys έχουν ξεκινήσει καινούργια επεισόδια The X-files (season 10) εδώ και ενάμιση μήνα σχεδόν.
      Παίζουν οι ίδιοι χαρακτήρες όπως και στα προηγούμενα.
      Κάθε δευτέρα παίζουν Αμερική και την Τρίτη υπάρχει το αρχείο με 1080p στο kickass torrent και υπότιτλοι στο subs4free.
      Redmi Note 8T (Willow)
      Official Global stable 11.0.7.0 (PCXEUXM)
    • Μονόδρομος gamato πάλι αλλά το θέμα πλέον με τα "ανεξηγητα" ειναι οτι πλέον έχουν αποκαλυφθεί όλα!!! The truth is out there!!!!

      ♒♒Mi4c♒♒
    • Διαφήμιση
    • Όποιος έχει δει californication & Aquarius, τo x-files -όσον αφορά τον Duchovny- είναι σαν να υποδύεται τον ken στο, η barbie στην ιστορία μιας γοργόνας Νο 2

      ΙΜΗΟ.
      Δεν διεκδικώ το αλάθητο.
      Είναι καπαρωμένο από άλλους.
    • Μόνο μην δω τίποτα links.... X(

      Από σειρές βλέπει κανείς Supernatural? Έχω δει όλες τις σεζόν. Επίσης Heroes/Heroes reborn, ενώ περιμένουμε το Games of throne φυσικά! Είχα δει και το Da Vinci Daemons, αλλά δεν ξέρω εάν βγήκε φέτος νέα σεζόν. Επίσης εκτός των "καταρρακτών", υπάρχει και το kodi.
    • DA VINCIS DEMONS - Season 3 -- 10 Episodes

      3x1 -- Oct 24, 2015 -- Semper Infidelis
      3x2 -- Oct 24, 2015 -- Abbadon
      3x3 -- Oct 24, 2015 -- Modus Operandi
      3x4 -- Oct 24, 2015 -- The Labrys
      3x5 -- Oct 24, 2015 -- Anima Venator
      3x6 -- Oct 24, 2015 -- Liberum Arbitrium
      3x7 -- Oct 24, 2015 -- Alis Volat Proplis
      3x8 -- Oct 24, 2015 -- La Confessione Della Machina
      3x9 -- Oct 24, 2015 -- Angelus Iratissimus
      3x10 -- Oct 24, 2015 -- Ira Deorum

      Da Vincis Demons Status: Ended


      Supernatural έχω όλες τις σαιζόν αλλά ακόμη δεν το ξεκίνησα :lol:
      Heroes/Heroes reborn μία από τα ίδια :lol:

      Game of Thrones περιμένω να ολοκληρωθεί και την βλέπω σε ένα Π/Σ/Κ :D
      MIUI Global 9.5.19.0
    • Daredevil ( πολύ καλό για όποιον θέλει σούπερ ήρωες)

      Γενικά παλιές αλλά καλές σειρές είναι

      The shield
      The wire
      The corner

      ( αργότερα θα γράψω και άλλες γιατί έχει θέμα το pc)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H GAIOKTHMONAS έγραψε:

      DA VINCIS DEMONS - Season 3 -- 10 Episodes

      3x1 -- Oct 24, 2015 -- Semper Infidelis
      3x2 -- Oct 24, 2015 -- Abbadon
      3x3 -- Oct 24, 2015 -- Modus Operandi
      3x4 -- Oct 24, 2015 -- The Labrys
      3x5 -- Oct 24, 2015 -- Anima Venator
      3x6 -- Oct 24, 2015 -- Liberum Arbitrium
      3x7 -- Oct 24, 2015 -- Alis Volat Proplis
      3x8 -- Oct 24, 2015 -- La Confessione Della Machina
      3x9 -- Oct 24, 2015 -- Angelus Iratissimus
      3x10 -- Oct 24, 2015 -- Ira Deorum

      Da Vincis Demons Status: Ended


      Supernatural έχω όλες τις σαιζόν αλλά ακόμη δεν το ξεκίνησα :lol:
      Heroes/Heroes reborn μία από τα ίδια :lol:

      Game of Thrones περιμένω να ολοκληρωθεί και την βλέπω σε ένα Π/Σ/Κ :D
      Εγώ τα βλέπω πια από kodi. Έχω 2 android media players, στο σαλόνι έχω ένα Ubox και στην κρεβατοκάμμαρα έχω βάλει πρόσφατα ένα Zidoo X6 Pro που το συνδέω στα 5Ghz με τον ρούτερ και βλέπω ότι θέλω. Davinci έβλεπα πέρισυ και είχα μείνει στην έναρξη της πολιορκίας της πόλης, οπότε τα επεισόδια αυτά πρέπει να είναι νέα. Το Supernatural, 11 σεζόν, έχει αρχίσει να κουράζει πιστεύω και βρίσκουν πια οτιδήποτε σαν αιτία επεισοδίων. Games of throne ξεκινάει Απρίλιο και το τρέιλερ δείχνει ότι θα είναι ενδιαφέρον!