Διαφήμιση

Προβλημα με Redmi Note 3G, παρακαλω την βοηθεια σας!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Προβλημα με Redmi Note 3G, παρακαλω την βοηθεια σας!

      Παιδια , ειστε η μονη ελπιδα που εχω. Εχω το Redmi Note 3G 5.5inch
      Ξαφνικα δεν αναγνωριζει την καρτα sim. Καμμια sim. Ουτε η πρωτη ουτε η δευτερη υποδοχη sim.
      Εκανα: reboot, power off & on, επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Δεν πετυχε τιποτα.

      Εδω και μια βδομαδα ειναι ετσι και ξαφνικα μες στην εβδομαδα δυο φορες αναγνωρισε την sim. Και την ξαναεχασε. Παω about phone>Status για να δω το ΙΜΕΙ. Δεν το δειχνει. Σε ενα μαγαζι εδω μου ειπανε πως αφου δε το δειχνει τοτε το κινητο αχρηστευτηκε ή πρεπει να αποσταλλει στην Κινα κι αν βρουνε τροπο θα ειμαι τυχερος. Μου ειπε πως το ΙΜΕΙ επανερχεται μονο αν εχεις κανει καποιο Backup. Εγω δεν ξερω απ' αυτα, δεν εχω κανει κατι. Ειδα σε ενα αλλο νημα οπου καποιος επαθε το ιδιο με το Μi3 και του προτεινατε να βαλει την ελληνικη ROM. Κατεβασα την ελληνικη MIUI ROM, μπαινω σε κατασταση που μου δειχνει τρεις επιλογες (με πατημα Power off και Vol+ επειδη η εφαρμογη Updater δεν μου εχει επιλογη να μπω σε recovery).
      Recovery
      Fastboot
      Normal

      οπου εκει το βελακι κινειται αναμεσα σε αυτες τις τρεις επιλογες, αλλα δεν επιλεγει. Μονο κινειται.
      Κατεβασα το Quick Boot apk για να μπω σε Recovery αλλα με βαζει σε ενα μενου που ειναι μονο Κινεζικα και δεν ξερω πως να αλλαξω γλωσσα στα Αγγλικα.


      Σας παρακαλω αν μπορειτε, βοηθηστε με, με απλα και αναλυτικα βηματα διοτι ειμαι ασχετος και δεν εχω που να απευθυνθω.

      (Διαγραψτε αυτο το νημα που ειχα ανοιξει με το ιδιο θεμα, λογω του οτι δεν ειχα δωσει καλες πληροφοριες και σας ειχα μπερδεψει
      Xiaomi Redmi Note 3G (1η εκδοση) - Δεν αναγνωρίζει κάρτα SIM )